Ako vybrať nabíjačku

všetko ohľadom kódovania pre Androida

Poslaťod preston » Ned 07. Apr 2019 18:59:28

Zdravím. Chcel by som si kúpiť novú nabíjačku na mobil, ale netuším, ako vyberať nabíjačku plus kábel. Mám telefón s microUSB, a teda nepodporuje rýchlonabíjanie. Od čoho záleží to, akou rýchlosťou sa bude telefón nabíjať? Mám doma niekoľko nabíjačiek, aj rôzne dlhé káble. Zistil som, že na 2-metrovom kábli sa telefón nabíja pol dňa a aj tak nie je nabitý. Záleží rýchlosť nabíjania od dĺžky kábla? A záleží vôbec od kábla rýchlosť nabíjania? Mám totiž nejaké káble ešte k veľmi starým telefónom a mám pocit, že telefón sa s nimi nabíja celú večnosť. Keď chytím nejaký nový kábel a pripojím to k powerbanke, za dve hodiny je nabitý. Aké paramtere mám sledovať na nabíjačke a aké na kábli? Existujú rôzne káble, ktoré môžu nabíjať pomalšie? A aký najvyšší výstupný výkon by mala mať nabíjačka, aby sa telefón rýchlejšie nabil cez microUSB? Lebo je mi jasné, že rýchlonabíjanie to nebude - ale netuším, do akého napätia je schopné microUSB prenášať ten prúd... že či mi stačí kúpiť nabíjačku s výstupom 2A, alebo kludne aj 3A a bude to rýchlejšie...?? No som laik.. vďaka za tipy :)
preston
zelenáč
zelenáč

mobil: Samsung Galaxy A3 2017
tablet:

Poslaťod MiroSCH » Uto 09. Apr 2019 15:18:20

Na základe týchto otázok sme na webe mojandroid.sk publikovali článok, ktorý by mohol pomôcť.
https://www.mojandroid.sk/nabijanie-nabijacka-kabel/
MiroSCH
zelenáč
zelenáč

mobil: Všetky
tablet:

Poslaťod preston » Uto 09. Apr 2019 23:03:38

No teda, ďakujem pekne za pomoc :) Ono ja som si myslel, že výrobcovia nedávajú vždy to najsilnejšie, čo sa dá využiť, ale iba taký základ. A že keď chcem, tak si môžem dokúpiť aj výkonnejšiu nabíjačku. Ok, tak sa teda poobzerám po novom kábli, zrejme tie staré čo mám sú veľmi staré a nemajú takú priepustnosť, ako hovoríte :) Vďaka.
preston
zelenáč
zelenáč

mobil: Samsung Galaxy A3 2017
tablet:

Späť na Manuály, príručky, tipy a triky, hacky

TOPlist