Smartfón 200 - 250 €

Poslaťod Mikco » Pia 16. Jún 2017 11:16:51

Zdravím, chcem si kúpiť nový telefón keďže moj moja stará motorola moto g 1. generácie už pomaly dosluhuje, nedávno mi trochu pukol displej a nemá 4G. Upgradujem najme kvôli väčšiemu výkonu chcem na ňom bezproblémov bez obmedzení vykonávať veci ako na PC a aj hry ako napr. Hearth stone to je asi jediná an ajdôležitejšia hra :D. Takatiež kvôli 4G. Velkosť displeja max 5,2 palca. čo sa týka foťáku nefotím extra extra vela ale keď už požaduje nerozmazané rýchlo a kvalitne zaostrené fotky a aj celkovo čo najlepšie fotografie.

Môj rozpočet je cca od 200 do 250 € podľa toho aký výkonný a kvalitný bude ten smartfón. Som ochotný kúpiť telefón aj z bazár. Každý deň refrešujem bazoš a pozerám či nepribudla nejaká lákavá ponuka najlepšie málo používané poprípade ako nové a za ten najlepší peniaz :D Zatiaľ zvažujem medzi tromi kandidátmi. Moto G5 plus, Honor 8 a Xiaomi Mi5.
Rýchle pre a proti:
Moto G5 plus
+ môžem povedať že asi cena, keďže vlastním moto a som s ním celkom spokojný a viem čo čakať od tej značky tak som k nej priklonený a nieje to pure čína, plné využitie displeja pri použití skenera odtlačkov ako alternatívne tlačítko. Dual sim a este extra slot na kartu.
- väčší oproti ostatným kandidátom a aj o dosť ťažší. Moja moto g je už na hranici a toto je ešte ťažšie. Najmenej výkonný oproti ostatným, neviem síce o koľko menej.
Honor 8
mal som ho možnosť niekoľko krát vyskúšať lebo kamarát ho vlastní.
+ o 1GB RAM navyše, slot na micro sd kartu, dole aj hore ma dosť volného miesta čiže pri pozerání fullscreen videa ho viem plnohodnotne a pevne držať. Výkon bol pre mna dostatočný keďže utitahol Hearthstone.
- Celo sklenný chrbát. pukne mi náhodou a ked to pukne cez fotoaparáty môžem hneď meniť. Sklo kĺže z rúk. Asi najdrahšia varianta z pomedzi všetkých.
Xiaomi Mi5
+ Asi najvýkonnejší model. FSA čip na pameti. Tuším aj najtenší procesor. Tým pádom aj pri vykonnejšom náročnejšom HW by mohol vydržať aspon den a pol na jedno nabitie. Optická stabilizácia obrazu. Tuším že má zafírové skličko na objektíve fotoaparátu.
- Má tlačítka na tele čiže ako osm už spomínal pri pozeraní videa sa to nebude pohodlne držať. Taktiež sklenný chrbát. Momentálna dostupnosť za rozumnú cenu. Nemá MicroSD slot čiže bude treba kúpiť asi väčšiu verziu. Absencia 800Mhz LTE pásma ale keďže používam štvorku a v partnerskej sieti si neplánuje platiť dáta nieje to až taký problém.
Nad kolegami Mi5s alebo Mi5C som velmi nerozmýšlal kedže sú buď drahši alebo majú menšiu batériu atd. Ale keď me presvedčíte tak sa nebránim ničomu.

Poznámka: ak mi napadnú ešte nejaké výhody nevýhody tak dopíšem. Poprípade podiskutujeme.

Nový kandidáti, ktorý by mohli zamiešať vody je prichádzajúci nový Honor 9, ktorý však bude o dosť drahší oproti mojmu rozpočtu. A taktiež ešte nové Moto rady.

Taktiež by som poprosil o rady ohľadom toho ako často sa vydávajú aktualizácie na OS a ako cca dlho budú podporované novšie verzie androidu.
A ak viete z kadial kúpiť Xiaomi Mi5 zo zharaničia za dobrý peniaz bez alebo s clom (mna sa to len e nechce papierovať všetko nikdy som to nerobil) ale najlepšie so zárukou tak dajte vedieť.

Možno sa čuduejete že ako chcem niektoré z nich zohnať za takú cenu ale určite sa niečo nájde :D

Vopred ďakujem za Vašu ochotu, tipy a rady. ;)
Mikco
zelenáč
zelenáč

mobil: Motorola Moto G
tablet:

Poslaťod verny94 » Pia 16. Jún 2017 12:13:02

Honor 8 je super. Cim vic RAM tim lépe. Plynulejsi chod systemu. Má super reference.
Výměny prasklých skel, drobné HW opravy, oprava IMEI, unbrick a další.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký dotaz na opravu MT, nebo na chod fóra.
Obrázok užívateľa
verny94
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+
tablet:

Poslaťod Mikco » Pia 23. Jún 2017 7:46:28

Už som výber zúžil na Honor 8 a Xiaomi mi5. Pri xiaomi sa bojím iba toho že ho kúpim bez záruky ale cenovo, výkonovo aj čo sa týka fotoaparátu (OIS) je podla mna o dosť lepší aj padne do ruky. A keď sa mi ho podarí zohnať lacnejšie tak oproti Honoru je to rozdiel 40 až 80€. Tak fakt sa neviem rozhodnúť. Už sa začínam asi viac prikláňať k tomu xiaomi ako k Honoru. Nejaký dlhodobý používatelia so skúsenosťami pls poradťe, odradte :D
Mikco
zelenáč
zelenáč

mobil: Motorola Moto G
tablet:

Poslaťod Picko420 » Pia 23. Jún 2017 7:51:02

Honor 8.. skvelý telefón. Ak vahas kvoli sklu na zadnom kryte tak urcite si zaobstaraj nieaky obal zhrubne ti telefon ale bude vo vacsom bezpeci. A temperovane sklo detto. A co sa tyka parametrov myslim si ze je fakt dobry MT
Picko420
zelenáč
zelenáč

mobil: LG Nexus 5x
tablet:

Poslaťod Comentorr » Sob 24. Jún 2017 8:10:49

Ja by som išiel do Xiaomi, hlavne kvôli podpore českej komunity miuios.cz pretože vydáva týždenné aktualizácie s opravami a na ich fóre môžeš hlásiť chyby a zvyknú to fixnuť už v ďalšom update. A celkovo spracovanie...super
Xiaomi MI A1---STOCK
Xiaomi MI3W---CM13-ROOT
Honor 4C---RROS-ROOT
Sony Xperia Arc S---STOCK-ROOT
ZTE Blade---Swedish Snow RLS7-ROOT
Obrázok užívateľa
Comentorr
Moderátor
Moderátor

mobil: Xiaomi MI A1
tablet:

Späť na Kúpa zariadenia - rady, skúsenosti