Huawei P9 Lite Official Update z T-Com ROM na Europe

Poslaťod MakoZ » Štv 11. Feb 2021 18:57:42

Ahojte,

NIkdy som nejake testy s mobilom okolo ROMky nerobil, nebolo to nutne a ani som velmi na to nemal cas, takze prosim nezabijte ma, som v tom novacik a snazim sa vysomarit z toho zmatku co koluje po internete. Ale je dobre sa do takeho niecoho pustit, do buducna sa kazda znalost moze zist.

Moj P9 Lite (VNS-L21, zostavenie VNS-L21C150B130 - njn, starina - ja viem) by som si vsak potreboval updatenut na Android 7, tak som zacal hladat vhodne ROMky. Najnovsia oficialna pre moj mobil ako som nasiel na internete je VNS-L21C432B506.
No mam par otazok, ktore by som si rad vyjasnil pred tym, nez sa pustim do updateu a na ktore som nevedel najst spolahlivu odpoved:

1) Ak mam teda zostavu C150 (Germany/T-Com), mozem ju preflashovat (ci ako sa to ma spravne nazyvat) zostavou C432 urcenou pre Europu? Osobne si myslim, zeby v tom nemal byt najmensi problem, pochybujem, ze nas ruzovy kamarat predaval nejaky specialny HW odlisny od toho z obycajneho obchodu. A fakt nepotrebujem pri kazdom zapnuti/restarte mobilu pocut ruzovu fanfaru.

2) Ak by som teda chcel prehrat ROM, treba ist cez viacere verzie, ci staci najnovsia FullOTA-MF ROMka?

3) Ak sa da, nerad by som rootoval telefon (potrebujem ho pouzit ako firemny dual-factor auth), co by mohlo vadit uzasnej security aplikacii, tak snad bude stacit max developer mode ;) . Musim na prehratie pouzit TWRP, ci v pripade original Huawei ROM to pojde aj klasikckym updateom cez MicroSD? Popripade co treba pred preflashovanim urobit (staci nazov krokov, zbytok uz vygooglim a dam dokopy) Jasne, TWRP budete asi odporucat - minimalne pre zalohu stavajuceho systemu. Ale co hovoria skusenosti?

4) Trosku offtopic - v release notes pre ROM VNS-L21C432B506 sa pise ze sa moze updateovat len z njeakych verzii; a co ma zaujalo je, ze vsetky boli s parnym cislom na konci B398, B396...B382
Ake su teda rozdiely medzi releasmi s parnym a s neparnym cislom na konci - napri B393 (https://www.getdroidtips.com/huawei-p9- ... -firmware/). Na prvy pohlad to vyzera tak, ze sa neda hybat medzi parnymi a neparnymi releasmi...

Za akekolvek rady vopred dakujem.

Mato
MakoZ
zelenáč
zelenáč

mobil: Huawei P9 Lite
tablet:

Poslaťod Stano36 » Štv 11. Feb 2021 20:32:25

Bude to potrebovať väčší zásah.
Odomknutie bootloadera
Nainštalovať TWRP recovery
Cez TWRP nainštalovať zip pre región EU C432
Potom inštalácia samotného firmvare
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC U12+
tablet: Samsung Galaxy Tab S7 +

Poslaťod MakoZ » Pia 12. Feb 2021 13:14:14

Dikesko za expresnú odpoveď. Včera som ešte pozeral jednotlivé kroky čo a ako spraviť, aby som dnes mohol ísť na vec. Ale ani vo sne by ma nenapadlo, že skončím hneď na prvom kroku - odomknutie bootloadera.
Keďže Huawei už neposkytuje bootloader unlocking code, tak jeho vygenerovanie je bez platených toolov asi nemožné.

No čo už, aspoň človek skúsil.
MakoZ
zelenáč
zelenáč

mobil: Huawei P9 Lite
tablet:

Späť na Huawei P9 lite

TOPlist