Android wifi tether

Poslaťod bam » Štv 11. Mar 2010 16:49:58

Obrázok

"Android wireless tether umožní tethering (zdieľanie internetového pripojenia) prostredníctvom wifi alebo bluetooth zariadeniam s rootovskými právami (ako napr. Android Dev Phone 1, alebo tým, na ktoré ste si sami dali rootovské práva). Klient (napr. váš notebook) sa môže pripojiť prostredníctvom wifi (ad-hoc mód) alebo bluetooth a získať tak prístup k internetu využitím 3G alebo 2G mobilného pripojenia, alebo (v prípade že použijete pripojenie cez bluetooth) využitím wifi pripojenia mobilného zariadenia."

Zásadnou vecou je, že android-wifi-tether nemôžete použiť na telefóne, ktorý má zablokované rootovské práva. Na internete je však veľa návodov, ako práva na konkrétny telefón získať, a okrem používania tejto aplikácie sa vám otvoria ďalšie možnosti, o niektorých si napíšeme neskôr. Pri získavaní rootovských práv na telefón si vždy poriadne prečítajte návod, skontrolujte verzie systému Android, verziu konkrétneho telefónu.

Obrázok

Popíšme si najskôr wifi tethering medzi telefónom a notebookom. Potrebujeme k tomu notebook s wifi, telefón s androidom, ktorý má rootovské práva a internetové pripojenie v telefóne (najlepšie flat :) ).

Aplikáciu android-wifi-tethering (Wireless Tether for Root Users) si môžete stiahnuť z jej domovských stránok. Nainštalujete ju do telefónu a spustíte.

Najprv je potrebné si wifi sieť, ktorú vytvoríte, nastaviť. Automaticky sa vám vypne prijímanie wifi signálu v telefóne, ak ho máte spustené. Musíte však mať spustený mobilný internet. Stlačíte menu a otvorí sa vám ponuka, kde si vyberiete setup.

Obrázok

Tu si môžete nastaviť WEP šifrovanie, zmeniť si heslo, ktorým sa budete autentifikovať na wifi sieť, zmeniť názov siete (change SSID), zmeniť kanál, na ktorom bude vaša wifi sieť dostupná a vybrať si medzi rôznymi módmi napájania. Taktiež si môžete zapnúť Access-Control, kde si nastavíte zoznam MAC adries zariadení, ktoré sa budú môcť na wifi sieť pripojiť. Môžete si ešte zmeniť IP adresu, a zopár drobných nastavení, ktoré už ale nie sú extrémne dôležité pre vašu prácu. Ak máte sieť nastavenú, výjdete z nastavení a môžete poklepať na veľké zelené logo v strede obrazovky telefónu. To sa vám zmení na sivé a wifi sieť je vytvorená.

Obrázok

Obrázok

V notebooku si vyhľadáte názov wifi siete, aký ste si nastavili, a pripojíte sa na ňu. Telefón to zaznamená (podľa toho ako ste nastavili sieť, budete musieť do počítača zadať autentifikačný kód a v telefóne povoliť MAC adresu zariadenia, ktoré sa pripája) a vy môžete ísť browsovať po internete.
HTC Desire Z
Android 2.3.7
CyanogenMod 7.2.0 RC2
52 MFLOPS
8GB class4
Obrázok užívateľa
bam
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Pia 03. Júl 2009 23:31:44
mobil:
tablet:

Späť na Nástroje

TOPlist