Návod, ako rootnuť HTC Desire 601 / 315n (ZARA)

Poslaťod babagun » Pia 09. Jan 2015 17:48:49

Po dlhých hľadaniach na rôznych fórach a "zaručených" návodoch, ako na to, som nakoniec ROOTol svoj HTC. Podelím sa s Vami o môj postup.

PREDPRÍPRAVA:
1. Potrebujete mať nainštalovaný ovládač na mobil. Ovládač máte nainštalovaný, pokiaľ máte nainštalovaný program HTC Sync Manager, ak nie, stiahnete ho na http://www.htc.com/us/software/htc-sync-manager/.
2. Ďalej potrebujete Android SDK Tools, ktorého súčasť je ADB driver.
3. Súbory a všetko potrebné sťahujte tu: http://uloz.to/soubory/babagun/htc-desire601/

ROOT - AKO PRVÝ KROK!!!!
Musíte mať odomknutý bootloader, bez toho Vám to nepôjde! Akokoľvek to budete skúšať, proste sa Vám to nepodarí. Na stránke http://www.htcdev.com/bootloader/ je všetko, čo a ako to musíte urobiť, je nutné sa tam zaregistrovať, nakoľko Vám do mailu pošlú súbor Unlock_code.bin, pomocou ktorého odomknete bootloader. Tento súbor je jedinečný, pre každé zariadenie, takže ma nežiadajte, aby som Vám poslal ten môj.

!!! POZOR !!! Odomknutím bootloadera sa Vám vymažú všetky užívateľské dáta a aj nastavenia mobilu a obnovia sa továrenské hodnoty!!! Taktiež tým pádom strácate nárok na záruku!!! Ak ste si istý a viete, čo robíte, pokračujte ďalej, v opačnom prípade to nerobte.
Tento návod nedáva záruku, že sa Vám to aj podarí a za prípadne poškodenie Vášho mobilu nezodpovedám !!! Uvádzam tu postup, ktorý fungoval na mojom HTC Desire 601 / 315n Single SIM. Pokiaľ ste tieto predprípravy urobili a všetko prebehlo úspešne, mali by ste mať odomknutý bootloader a mobil vo východzom továrenskom nastavení. Tým pádom ste na dobrej ceste rootnuť Váš mobil.

A poďme na to:

1. Rozbaľte archív ROOT_HTCDesire601.rar napríklad do C:\ROOT_HTCDesire601 a nakopírujte súbor "UPDATE-SuperSU-v2.40.zip" na pamäťovú kartu v mobile.

2. Vypnite mobil (NIE REŠTART !!!)

3. Slačte a podržte tlačítko ubrať hlasitosť a zapnite mobil (stále držte obe tlačidlá) až kým sa Vám nezobrazí RECOVERY menu

4. Zo zoznamu pomocou tlačidiel hlasitosti pridať a ubrať zvoľte FASTBOOT a potvrďte tlačidlom napájania, ktoré slúži ako ENTER

5. Pripojte mobil k PC pomocou USB kábla a počkajte na dokončenie inštalácie ovládača

6. Prejdite do zložky, kam ste rozbalili archív, napr. C:\ROOT_HTCDesire601 a spustite "flash_recovery.bat"

7. Po dokončení flašovania (trvá to pár sekúnd) stlačte tlačítko napájania a vráťte sa nazad do režimu recovery boot menu, zo zoznamu zvoľte RECOVERY a stlačte tlačidlo napájania, mobil sa reštartuje a spustí sa v režime RECOVERY

8. v režime RECOVERY zvoľte INSTALL a zvlľte inštaláciu z SD karty, vyberte súbor "UPDATE-SuperSU-v2.40.zip".

9. Po skončení inštalácie stlačte REBOOT, hotovo.

10. Váš mobil je teraz ROOTnutý.
Obrázok užívateľa
babagun
zelenáč
zelenáč
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 09. Jan 2015 15:10:39
mobil: HTC Desire 601/315n
tablet: -

Poslaťod Sidonius84 » Uto 31. Okt 2017 12:29:17

Zdravím,
čítal som si Váš opis pre root mobilu htc desire 601.
Mám ale otázku. Mám desire 310 a stala sa mi chyba v tom, že android nenabehne. Zapnem mobil, nabehne mi na displeji logo htc, ale android už nenabehne. A otázka znie, ako by som si dokázal nainštalovať nový android? Skúšal ste to už na vašom mobile? Funguje to tkým istým postupom, ako vy opisujete v tom postupe?
Vďaka za odpoveď
Sidonius84
zelenáč
zelenáč
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 31. Okt 2017 12:25:19
mobil: Lenovo P2
tablet:

Poslaťod Stano36 » Uto 31. Okt 2017 18:40:08

Keďže HTC Desire 310 je zariadenie z MediaTek procesorom skúsil by som opraviť cez SP Flash tool podľa tohto návodu.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 6846
Registrovaný: Pia 06. Máj 2011 13:55:10
Bydlisko: Kriváň
mobil: HTC U12+
tablet: Lenovo YT3-PRO


Späť na HTC Desire 601 - Root a Rom

TOPlist