Google TV

čo sa deje vo svete a na slovensku ohľadom OS Android

Poslaťod bam » Uto 25. Máj 2010 13:49:49

a konferencii Google I/O, ktorá sa prednedávnom konala v San Franciscu, Google ohlásil novú platformu Google TV. Tá bude postavená na špecializovanej edícii systému Android a prehliadači Google Chrome. Pri uvádzaní platformy budú s Google spolupracovať spoločnosti Sony (výrobca televízorov) a Logitech (výrobca set-top boxov).

O čo vlastne ide? Google chce dostať do televízorov internet a tak spojiť kvalitnú a veľkú obrazovku s prehliadaním obsahu internetu. Prostredníctvom platformy Android sa používatelia dostanú k množstvu aplikácií, ktoré sú dostupné na Android Market a budú tak môcť premeniť svoj televízor napr. na hraciu konzolu či prehrávač rôznych druhov médií.

Google zároveň vyzval vývojárov k vývoju aplikácií špeciálne pre Google TV a v krátkej dobe uvoľní Google TV SDK. Ak chcete pre Google TV vyvíjať webové stránky, viac informácií sa dozviete na http://www.google.com/tv/developer/. Nižšie je krátke prezentačné video novej platformy a videá z keynote ohľadom Google TV:HTC Desire Z
Android 2.3.7
CyanogenMod 7.2.0 RC2
52 MFLOPS
8GB class4
Obrázok užívateľa
bam
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Pia 03. Júl 2009 23:31:44
mobil:
tablet:

Späť na Novinky a správy

TOPlist