Xperia L + tatra banka O2

Poslaťod Fragment » Ned 14. Sep 2014 17:53:24

Zdravím.
Ako vsetci vieme, nase milovane smartfony Xperia L (budiz im zem lahka), vyrobca oficialne zabil. To ma priviedlo k myslienke konecne si nainstalovat custom rom, napriklad CM 11 nightly uz podporuju aj XperiuL. Lenze mam problem, vyuzivam totiz bezkontaktne NFC platby mobilom od Tatra banky, cez operatora O2.
Na jednej aj druhej strane mi bolo oznamene pre fungovanie potrebujem oficialnu rom, no vsade som mal pocit, ze vobec nevedia o com vlastne hovorim. Preto sa pytam Vas, pouzivatelov AndroidFora. Ked nainstalujem CustomRom a vsetky ostatne potrebne veci, budu mi fungovat tieto NFC platby? Ja osobne nevidim ziaden zjavny dovod preco by nemalo. Moje L-ko je rootnute a vyuziva Xposed framework. Jedine co som musel spravit bolo stiahnut RootCloak, a skryt SuperSU pred aplikaciou pre platenie. Uz predom dakujem za kazdu pripadnu odpoved, pripadne doporucenie funkcenj KK romky, spolahlivej pre kazdodenne pouzivanie.
Fragment
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod djmikxy » Ned 14. Sep 2014 18:37:36

Myslim si ze ked nainstalujes CM11 a pojde ti nfc to znamena ze ti bude fungovat a nainstalujes aplikaciu na tie prevody ci platby a pojde ti to tak nemas problem a je uplne jedno ci mas origo alebo custom rom..
Moje terajsie "dela" Sony Xperia Z - HTC HD7 - iPhone 4 - Blackberry 9300 curve - Nokia 1616
Obrázok užívateľa
djmikxy
admirál
admirál

mobil:
tablet:

Poslaťod Fragment » Pon 15. Sep 2014 10:36:12

Presne to je aj moj nazor, len som si nebol isty. Napriklad na http://www.bezkontaktnaplatba.sk/ su smartfony s NFC podporovane pre tieto platby (emulacia bezontaktnej kreditky). Preto som si nebol isty, ci mi to bude fungovat aj s inou, ako originalnou rom. Taktiez neviem, ci by to fungovalo s inym smartfonom, ako je v tej ponuke. Napriklad Xiaomi Mi3 by to malo bezproblemov zvladnut, no v ponuke nie je (aj ked tam su asi len telefony z oficialnej slovenskej distribucie).

Za odpoved dakujem, ROM-ku uz mam v PC, co najskor ju nahram do telefonu.
Sony Xperia L + ROOT + XPosed Framework
Fragment
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Maklan » Pon 15. Sep 2014 13:01:16

Ja som si z O2 písal asi pred mesiacom a presne o tejto téme . Mám účet v tatra banka a veľmi rád by som využíval NFC platby ale oni povedali že to nemajú otestované na mojom mobile (nexus 5) takže to nepôjde . A ani mi nevedeli povedať kedy pridajú ďalšie ...
Obrázok užívateľa
Maklan
mimozemšťan
mimozemšťan

mobil:
tablet:

Poslaťod Fragment » Pon 15. Sep 2014 21:00:18

Ja si myslim ze to nebude problem, kedze aplikacia po poslednom update podporuje Android KitKat.
Sony Xperia L + ROOT + XPosed Framework
Fragment
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Späť na Sony Xperia L (C2105)

TOPlist