Sony Xperia L (C2105) - zápis na pamäťovú kartu

Poslaťod Tom_WF » Štv 23. Jan 2014 11:06:39

Sony Xperia L (C2105) Android 4.2.2
:?: Mám problém s ukladaním hudobných súborov na microSD kartu. Keď pripojím telefón k PC zobrazia sa mi dva ukladacie priestory - interný a pamäťová karta. Ak uložím hudobný súbor na interný ukladací priestor pesnička sa prehrá bez problémov. Ale ak ju uložím na kartu a odpojím USB kábel skladba začne sekať, prípadne sa ani neprehrá celá... Kým je USB kábel pripojený k telefónu a prehrám skladbu cez telefón, prehráva sa bez problémov. Skúšal som kartu aj vybrať, uložiť pieseň priamo na kartu cez čítačku kariet. Po vložení karty späť do telefónu, skladby sa prehrávali bez problémov. Takže jediný problém nastáva, keď chcem uložiť skladbu na kartu keď je v telefóne vložená.
Skúšal som uložiť skladbu do interného priestoru (hrala bez problémov) a potom som ju priamo v telefóne presunul na kartu a pieseň začala sekať. :?:
Viete mi poradiť kde môže byť problém? Naozaj sa mi nechce zakaždým rozoberať telefón a vyberať kartu pre to, aby som si tam uložil pár pesničiek.... :x
P.S. Skladby prehrávam cez Sony Walkman (ale sekanie piesne nastalo aj keď som ju prehral na inom prehrávači stiahnutom z GooglePlay)

EDIT: Dnes som si ešte všimol, že niečo podobné robí aj s fotkami - ak telefón uloží fotku na kartu fotka ako by sa pomaly kazila - pár minút je ok, ale ak si ju pozriem tak o 10 minút už z nej chýba časť.. a takto to ide postupne ďalej.
Ak telefón ukladá fotky do internej pamäte s fotkami nie je žiadny problém.
Bude chybná karta? Alebo má telefón problémy so zápisom údajov na kartu?
Obrázok užívateľa
Tom_WF
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Štv 23. Jan 2014 14:57:43

Ahoj , uvažuje o alternatívne že problém bude z SD kartou. Určite ako prvé by som skúsil inú SD kartu ( podľa možnosti nie no name čínskú ) ak nepomôže tak reset na výrobné nastavenie.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC U12+
tablet: Lenovo YT3-PRO

Poslaťod Tom_WF » Štv 23. Jan 2014 16:02:44

No, to prvé ma aj napadlo - karta bola dlho používaná v HTC bez problémov. Ale natrafil som na zahraničné fóra, kde niečo podobné riešia - že Sony nezoberie hocijakú kartu. Len na tých fórach majú problém s tým, že im tú kartu vôbec nenačíta, alebo im ju načíta s tým, že nezobrazí žiadne súbory. Mne ju načíta, zobrazí aj súbory, ktoré sú na nej. Len na ňu neviem nič ukladať, keď je pripojená k telefónu.
Preto si nie som istý, či mám kupovať novú kartu, a ak áno - akú? :o
Obrázok užívateľa
Tom_WF
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Štv 23. Jan 2014 16:15:30

Sused má v nej A-Data 8 GB class 10 a nemá žiadny problém ( verzia 4.1.2 od Orange )
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC U12+
tablet: Lenovo YT3-PRO

Poslaťod Tom_WF » Štv 30. Jan 2014 17:36:41

Takže dnes mi prišla poštou nová pamäťová karta ADATA Premier microSDHC 8GB, class 10 - hneď som ju odskúšal - pripojil telefón k PC, poukladal pesničky, porobil pár foto a našťastie všetko ukladá bez problémov, bez akýkoľvek chýb. Dúfam že to tak aj zotrvá.
:!: ĎAKUJEM ZA POMOC A RADU :!:
Obrázok užívateľa
Tom_WF
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Abby223 » Pon 08. Feb 2016 22:27:25

Ahoj, aj mne sa to stalo či už s hudbou alebo fotkami. Myslela som, že mam zlú pamätovku tak som si kúpila novú Kingston 8GB ale tam mi to robilo tiež, myslíte si, že to môže byť tým, že je to Kingston? pretože pretým mi to tá istá pamätovka nerobila až teraz posledné 3-4 mesiace a mobil mam už 2 roky a predtým nič.
Abby223
zelenáč
zelenáč

mobil: Xperia L
tablet:

Poslaťod verny94 » Uto 09. Feb 2016 9:02:46

Kingston nemá rád mobilní telefony. Zkus samsung, sandisk.
Výměny prasklých skel, drobné HW opravy, oprava IMEI, unbrick a další.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký dotaz na opravu MT, nebo na chod fóra.
Obrázok užívateľa
verny94
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+
tablet:

Späť na Sony Xperia L (C2105)

TOPlist