Nová batéria alebo odrazu nový smartphone?

Poslaťod dvametre » Pon 31. Aug 2015 21:04:05

Zdravím všetkých.

Asi pred týždňom som si zakúpil pamäťovú kartu, ktorú som mal v pláne využiť pre môj Huawei Ascend G300. Rootnul som si mobil a pomocou karty som si nainštaloval Recovery a custom ROMku. Po inštalácii ROMky mobil fungoval bez problémov, do polnoci som bol na Messengeri a vtom sa mi mobil vybil. Ihneď som ho dal nabíjať a po pár sekundách som sa ho pokúsil zapnúť.. no bez odozvy. Mobil sa vôbec nezapne, nereaguje, skúšal som rôzne spôsoby ako ho zapnúť, no myslím, že je niečo s batériou. Avšak nie som si istý a preto sa obraciam na vás, či si myslíte, že to je naozaj spôsobené batériou a či nie je zbytočne kupovať novú, ak to nie je kvôli nej. Preto sa pýtam, myslíte, že je lepšie, keď si kúpim cez eBay novú batériu do mobilu alebo rovno nový mobil? Rozmýšľam nad Motorola Moto E (druhá generácia).

Ďakujem Vám a prajem príjemný večer.
dvametre
zelenáč
zelenáč

mobil: HUAWEI Ascend G300
tablet: Prestigio 5780D

Poslaťod Stano36 » Pon 31. Aug 2015 21:27:42

Bolo by dobré požičať si batériu na vyskúšanie alebo aspoň vyskúšať batériu napríklad auto skúšačkou.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC U12+
tablet: Lenovo YT3-PRO

Poslaťod dvametre » Pon 31. Aug 2015 21:50:37

Chcel som si vypožičať batériu od sesternice, ktorá mala ten istý mobil, no dozvedel som sa, že už ma iný. Skúsim ešte to s tou skúšačkou.

Ďakujem za návrh.
dvametre
zelenáč
zelenáč

Poslaťod dvametre » Uto 01. Sep 2015 16:14:15

Zdravím opäť.

Takže, dnes som bol za bratrancom a spoločne sme odmerali napätie baterky pomocou merača napätia. Batéria má 3.7V a namerali sme 2.8V, čo znamená, že batéria je pravdepodobne celkom v poriadku, i keď nie je úplne nabitá. Z toho vyplýva, že tento problém nebude spôsobovaný batériou.

Vedeli by ste mi nejak poradiť, ako spojazdniť tento mobil? Ešte pár info naviac: nefunguje LED svetlo; keď je mobil pripojený k nabíjačke, LED svetlo nefunguje a vôbec nesvieti. Mobil sa vôbec nezapne, ani po vybratí batérie na určitý čas, ani stlačením tlačítka zapnutia a tlačítka zvýšenia hlasitosti.

Ďakujem.
dvametre
zelenáč
zelenáč

Poslaťod Stano36 » Uto 01. Sep 2015 19:24:26

Asi dozrel čas na výmenu , vyzerá to na mŕtve zariadenie.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC U12+
tablet: Lenovo YT3-PRO

Späť na Smartfóny

TOPlist