Porblém pri menení ROM

Poslaťod VIPatrikPK » Ned 24. Aug 2014 18:25:55

Cawte, na úvod napíšem že som začiatočník a toto je moje prvé menenie ROMky. Pred štyrmi dňami som sa rozhodol že využijem SGS3m ktorý som od už neviem odkadial dostal alebo zohnal ale to je nepodstatné ... začal som študovať na nete rôznu literatúru (prevažne CZ/SK lebo EN ma v škole velmi dobre nenaučili ... no dobre vykašlal som sa na to) ohlade zmený ROMky. Po ťých štyroch dňoch som bol nasraný lebo som nevedel čo a ako nikde som nenašiel čo je potreba na zmenu ROMky tak som sa konečne dočítal že treba dať do fonu CWM tak som zase hladal tut na toto lebo vždy nastala neaká chyba až nakoniec som našiel niečo čo fungovalo tak som dokázal nahrať CWM (Čo je vlastne CWM? niečo ako v PC BIOS? Či čo?) stiahol som ROMku CM (http://novafusion.pl/downloads/) a nainštaloval som ju pomocou recovery teda CWM. Po prvej inštalácii dve hodiny štartoval CM tak som sa nasral, vypol a skúsil znova nainštalovať, tak som nainštaloval a zabudol som na fon :D keď som ho objavil v brodeli na stole po max hodine tak som sa čudoval CM sa spustil! :D tak som sa sním hral a chcel som nainštalovať Google Play tak som sa dočítal že je potreba nainštalovať Gapp to som horko ťažko zistil ako sa inštaluje. Po nainštalovaní vyhodilo chybu a bolo tam všetko to google svinstvo okrem GP tak som sa rozhodol preinštalovať OS lebo vymazať som nevedel ako. Po preinštalácii furt niečo písalo že zlyhalo niečo už neviem čo a ak som dal OK tak furt to pýtalo nasral som sa zase som reinštaloval a nepomohlo tak som sa ešte viac nasral a formátoval som všetko a nainštaloval CM a od vtedy sa nespustí fon no spustí ale CM nenabehne. Ešte raz dávam do povedomia že som začiatočník a robil som to čo ma prvé napadlo lebo žiadny tut ktorý by na 100% fungoval som nenašiel. A týmto Vás prosím o pomoc ako zase rozbehať môj SGS3m aby fungoval kludne mi aj nadávajte aké hovadiny som spravil len hlavne potrebujem aby fungoval a mal v sebe CM. Všetkým ďakujem ktorý mi aspoň malou častou pomôžu k sfunkčneniu CM.
VIPatrikPK
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Ned 24. Aug 2014 19:19:11

Ahoj , custom recovery slúži na inštalovanie custom romiek ale to si už sám zistil.
Stiahni si potrebné súbory a daj na SD kartu.

Zmeň si CWM recovery na TWRP
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2748327
zmenu robíš cez ODIN

ROM :
http://www.emccann.net/nuclearmistake/V ... es/golden/
stiahni si podľa dátumu najnovšiu verziu.

Gapps:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2397942
Stiahni si ten balík ktorý chceš používať , pri každom je uvedené ktoré aplikácie obsahuje.

Inštalácia:
Zapni mobil do recovery
Wipe data / Factory reset
Wipe cache
Wipe Dalvik cache
Install ROM
Install Gapps
Reboot

Nabehnutie systému niekedy trvá dlhšie 5 - 15 minút , musíš byť trpezlivý.
( ak sa to do 30 minút nezapne tak tu je už problém )
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC U12+
tablet: Lenovo YT3-PRO

Poslaťod VIPatrikPK » Ned 24. Aug 2014 21:39:02

Velmi ti Ďakujem!

Mám ešte problém s jednym kozmetickým detailom a to že keď som mal stock ROMku tak pri štarte sa mi zobrazovalo Samsung logo a teraz sa zobrazuje vždy iný obraz ktorý je zabugovaný. Ale ak to nieje možné opraviť nevadí ja len keby náhodou sa to dalo tak by som bol rád :) Zabudol som napísať to sa zobrazuje pár sekúnd a potom sa zobrzí CM logo alebo logo tej ROMky čo som teraz nainštaloval.
Foto:
IMG20140824215712.jpg
IMG20140824215712.jpg (667.85 KiB) Zobrazené 2800 krát

Bol by som velmi rád ak by som mohol používať CM len problém je že pri spustení launcheru (tej domovskej obrazovky) furt dookola píše "Aplikáca Trebuchet bohužiaľ prestala reagovať" dá sa to spraviť? Keď som prvý krát dal do fonu CM tak bolo všetko funkčné len po tej preinštalácii začalo a do teraz toto píše. :(
VIPatrikPK
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Ned 24. Aug 2014 21:44:48

Sprav Factory reset , ak nepomôže skúsiť inú ROM.
Nečital som komentáre k tejto ROM tak neviem aké chyby to obsahuje.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

Poslaťod VIPatrikPK » Ned 24. Aug 2014 22:07:44

Cez TWRP alebo v OS?
VIPatrikPK
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Ned 24. Aug 2014 23:03:36

To je jedno , efekt je rovnaký.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

Poslaťod VIPatrikPK » Pon 25. Aug 2014 11:36:51

Spravil som a nič. všetko som formatoval a spravil odznova proces ktorý ste mi napísali (prvá odpoveď) a keď som spustil inštaláciu CM cez TWRP tak sa nechcelo nainštlovať z ničoho nič uprostred procesu sa reštartoval a bateria bola nabitá na 63%. Tak som napäť hodil CWM a nainštalocal CM a stále ten istý problém "Aplikáca Trebuchet bohužiaľ prestala reagovať" :(
VIPatrikPK
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Pon 25. Aug 2014 11:53:03

Keď je iba tento problém tak si stiahni iný launcher z google play.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

Poslaťod VIPatrikPK » Pon 25. Aug 2014 11:59:02

Ok, a aká ROMka je najlepšie vyladená pre SGS3m? Lebo tu sa potýkam aj s porblémom ako je napr že mám možnosť automaticky regulovať jas a ak to dám tak sa to hneď vypne a ostane na manuále.
VIPatrikPK
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Pon 25. Aug 2014 12:08:15

Vlastním iba starší Samsung Galaxy mini (S5570) ktorý používam iba na experimentovanie z S3 mini nemám skúsenosti. Vyskúšaj romky z Touchwizom možno sú zbavené zbytočností.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

Ďalší

Späť na Samsung Galaxy S3 mini (I8190)

TOPlist