Samsung Galaxy N.- odstr.TouchWiz, prisp.na Sense, nová ROM?

Poslaťod peterge » Uto 15. Nov 2011 13:18:11

Ahojte
prednedávnom som tu založil tému Kúpiť? HTC Sensation XE resp. XL, EVO 3D alebo Tablet? no a nakoniec to nie je žiadny z nich, ale kúpil som (dnes objednaný - v piatok má dôjsť) kompromis medzi tabletom a telefónom:

Samsung Galaxy Note
CPU: Dual-core 1.4GHz ARM Cortex-A9 processor, Mali-400MP GPU, Exynos chipset
Pamäť: 16GB storage, 1 GB RAM
Card slot: microSD, up to 32GB
Display: 800 x 1280 pixels, 5.3 inches - Super AMOLED capacitive touchscreen
Battery: Li-Ion 2500 mAh

Keďže som, ale zvyknutý na Sense 3.5 (je vážne silne návykové) chcel by som ten telefón čo najviac prispôsobiť. Určite sa tu na fóre nájdu ľudia čo majú Samsungy či už Galaxy S resp. SII a páči sa im Sense a tak si prispôsobili systém. Takže:
1.Chcel by som vedieť čím (akou apk) si prispôsobiť systém:
widget počasia - asi naj bude Fancy, alebo je už niečo lepšie?
zamknutie aj náhľadom počasia, náhľadom zmeškaných udalostí a rýchlym prístupom(4 ikony + náhľad) - ako je to u Sense 3.5
widget s fotografiami - foto mriežka
widget My Notebook - Poznámky - s možnosťou pridávať hlasové poznámky + kresliť atď...
widget News - Novinky
2.Je možné, že aspoň čiastočne môže nahradiť SPB Shell 3D práve Sense?
3.Pôjde odstrániť zo systému TouchWiz alebo sa dá iba vypnuť?
4.Samsung ohlásil, že v I.štvrťroku si bude možné oficiálne stiahnúť Android 4.0 Ice Cream Sandwich na SG Note. Čisto hypoteticky myslíte, že to bude čistý ICS alebo keďže bude pre Samsung bude aj s TouchWiz-om?
5.Nevedel by mi niekto hodiť odkaz na nahratie NEofiko Android ROM do Samsungu? Kľudne to môže byť návod na XDA.

Ďakujem za každý názor a radu.
peterge
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod v0id_walker » Ned 22. Jan 2012 15:16:32

1. Fancy Widgets mozem odporuct, ale ani stock nieje zly (aj ked nie taky fancy)
na poznamky tam uz je integrovany S Memo
2. Toto tazko povedat... treba poskusat vsetky launchre, mne najviac sadol Launcher Pro a ADW ... ale odkedy mam note, tak som spojkojny aj s TouchWiz, prave koli integrovanym funkciam pera.
3. Velmi tazko, ak sa nemylim budes na 100% potrebovat root a bezpecne to nieje, to si skor nahraj inu rom. (Ja by som, byt tebou, pockal na ICS)
4. Ma obsahovat TouchWiz 5.0 (aktualne co mas v Note je 4.0) Podla informacii(a vyhalsenia Samsungu) by 5.0 mala byt velmi blizko cistemu androidu, lebo to samsung vyvijal spolu s googlom pre Galaxy Nexus.
5. Prides tym o zaruku, ale na prave spominanom fore toho mas kopu.
Nakolko ti nedokazem nic odporucit (ja som spokojny so stock androidom, btw teraz niekedy ma prist update do EU) tak necham vyber na tebe, romiek mas kolko chces, kernelov zrovna tak: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1349

Toto by sa ti mohlo pacit:
http://www.youtube.com/watch?v=WRZ5WY2c ... re=related
Naposledy upravil v0id_walker dňa Ned 22. Jan 2012 15:48:01, celkovo upravené 1
v0id_walker
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod pitr37 » Ned 22. Jan 2012 15:27:01

Je to asi telefón s najlepším hw momentálne ,len je veľký,čo ma odradilo od kúpy.Dá sa to vôbec nosiť vo vačku?
HTC evo 3D
LiquidSmoothOficial®
pitr37
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod v0id_walker » Ned 22. Jan 2012 15:51:30

Prekvapujuco, da... necakal som to, ale dokazem to bez *vacsich* problemov napchat do vrecka a dokonca si aj sadnut. (Samozrejme to je potom problem vybrat v sede)
Ale najradsej to nosim vo vnutornom vrecku v bunde, ktore je dostatocne priestranne.

A na ten telefon nedam dopustit. Mensi by som nechcel, ta velkost bola otazka zvyku a dvoch dni. Teraz pozeram po vsetkych ze co to maju za prtate mobily (iPhone, HTC Desire HD) :)
v0id_walker
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod pitr37 » Ned 22. Jan 2012 17:35:48

Dík za odpoveď.Známy si ho chce kúpiť,tak som zvedavý,lebo ja ani ten môj nenatrepem do vačku.
HTC evo 3D
LiquidSmoothOficial®
pitr37
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Späť na Samsung Galaxy Note (N7000)

TOPlist