Samsung galaxy 3 HELP

Poslaťod vf62 » Pia 04. Feb 2011 8:54:20

Dobrý, mám tento telefón len 3 dni, ale neviem či som už na to starý :) (48), ale potreboval by som poradiť - vysvetliť pár vecí.

- Keď zapnem telefón, vždy sa mi objavi ikonka „pripojenie k sieti edge“. Dá sa toto pripojenie vypnúť – obávam sa, že mi bude stále niečo sťahovat a budem prichádzať o kredit.
- Vždy ked si skontrolujem kredit, je ho menej aj keď nikde netelefonujem. Nemôže to súvisieť s predchádzajúcou otázkou?
- Na starom tel. samsung S5230 som si na displeji otvoril widget, kde som mal napísanú lokalizáciu a operátora (O2-SK,Michalovce). V i5800 mi neustále chodia CB-SMS s lokalizáciou a chcel by som vedieť, či aj tu sa to dá dať, aby sa mi lokalizácia uvádzala na displeji a nie stále ako došlá SMS.
- Stiahol si program Kies (ver. 2.0.11.14_49), ale ten je iný ako som videl na obr. na internete. Je to nejaka nova verzia, alebo prečo je to iné? Predtým som s S2530 používal New PC studio a tá „modrá verzia“ mi pripada oveľa užívateľsky lepšia.
- Ked vyjde nová verzia „Android 2.2“ akým spôsobom (cez čo) sa dá stiahnut do telefónu?

Vopred ďakujem za rady, odpoveď prosím najlepšie na vf62@wmx.sk
Obrázok užívateľa
vf62
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod k0nko » Pia 04. Feb 2011 9:49:42

V prvom rade vitajte na fore :)

a teraz ku problemom :

- prvy a druhy problem samozrejme spolu suvisia. v androide sa v podstate skoro vsetko pripaja na internet, cize ked mate kredit, a nemate predplateny internet v mobile je lepsie si datove toky vypnut. najlepsie je to cez Menu > Nastavenia > Bezdratove pripojenia a siet > Mobilne siete > a tam vypnut "Pouzitie paketovych dat",,, príp. uplne vymazat pristupovy bod z "Nazvu pristupovych bodov"

- taketo widgety sa samozrejme daju nastavit aj v androide, problem je ale ten ze tiez sa bude chciet pripajat k internetu aby si natiahol aktualnu polohu a nazov mesta kde sa mobil momentalne nachadza

- posledne dva dotazy tiez spolu uzko suvisia. Kies v2.0 je najnovsia verzia oficialneho softwaru k telefonu. a upgrade softwaru na prip. 2.2 sa robi oficialnou cestou prave cez program Kies
k0nko

Poslaťod stanob » Pia 08. Apr 2011 13:19:36

1. pre úplne a pohodlné vypínanie pripájania na sieť (aj 2G aj 3G - teda aj EDGE aj 3G) si stiahni z marketu APNdroid. Pripojenie k sieťam sa v tejto aplikácii vypína jedným kliknutím. A môžeš dobre spávať.
2. Android 2.2 pre tento Samsung ešte nie je dostupný. Ale v programe KIES si môžeš priebežne kontrolovať, či už náhodou nevyšiel. Mám pocit, že v blízkej budúcnosti by mal byť na svete. Zatiaľ KIES píše, že upgrade nie je možný. :)
1. Vernee Thor, And. 6.0, no root
2. Elephone p 8000, And. 5.1, root
Obrázok užívateľa
stanob
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Späť na Samsung Galaxy 3 (I5800)

TOPlist