Samsung GT-S5300

Poslaťod luciak82 » Sob 12. Mar 2016 22:15:09

Ahojte

Veľmi prosím o radu. Dcéra má Samsung GT-S5300, viem je to starší model (jej to zatiaľ postačí ;) ), no i tak dúfam, že sa tu nájde niekto, kto mi bude vedieť poradiť. Vypisuje mi nedostatok ukladacieho priestoru. Nainštalovala som jej tam (ešte kým to šlo) aplikáciu Link2SD. No zbytočne, nič sa mi nepodarilo premiestniť, vyžadovalo prístup root (ak si dobre pamätám). Na telefóne sa mi nepodarilo nájsť, ako mám všetky tie zbytočnosti, ktoré ona absolútne nepotrebuje, premiestniť do SD karty, ktorú mi zobrazovalo takmer prázdnu (4GB). Tak som ho napojila na počítač. SD kartu som naformátovala (na PC vymeniteľný disk: K) a z vymeniteľného disku J, čo som predpokladala že je telefón, všetko zbytočné (bolo tam kopu prázdnych súborov) zmazala a položku Android, čo bola najväčšia vystrihla a prilepila do disku K. Po tomto mojom počine, mi zobrazuje monitor, že vymeniteľný disk J (telefón) má voľných 2,17 z 2,19 GB a vymeniteľný disk K (SD karta) má voľných 3,26 z 3,72 GB. Po odpojení z kábla som telefón vypla, písal chvíľu že sa prehľadávajú média, čo som nechala dokončiť. Napriek tomu mi stále v oznámeniach figuruje, že má nedostatok miesta :roll: . I po opätovnom vypnutí a vybratí batérie a zapnutí telefóny, mi stále nič nejde nainštalovať, lebo má nedostatok miesta. V menu-Nastavenia-Ukladanie na kartu SD a d... mi síce píše údaje zhodné s PC (+systémový ukladací priestor: Dostupné miesto 99,17MB), no nič to nemení na tom, že keď pri sťahovaní aplikácie/hry po kliknutí Zobraziť úložiško, ťukám na tie dostupné miesta, na Celkové a nič.
Čo je s ním??? Ako to odstrániť???
Len mi neraďte prosím inštaláciu nejakej užitočnej aplikácie ako je Foldermount a pod, nedostanem do neho jednoducho nič!

Vopred vďaka za všetky užitočné rady.
luciak82
zelenáč
zelenáč

mobil: Samsung Galaxy Pocket
tablet:

Poslaťod verny94 » Sob 12. Mar 2016 23:52:47

Přesunuto do správné sekce.

Co takle zkusit udělat ten root aby fungovalo Link2SD. http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2365697
Výměny prasklých skel, drobné HW opravy, oprava IMEI, unbrick a další.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký dotaz na opravu MT, nebo na chod fóra.
Obrázok užívateľa
verny94
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+
tablet:

Poslaťod luciak82 » Ned 13. Mar 2016 19:42:51

No veď ja by som aj inštalovala, keby mi pri každom mojom pokuse o inštalovanie, nepísal, že má nedostatok miesta na disku. Asi tam bude nejaký vážnejší problém, keď mi ani po zobrazení úložiska (pri inštalovaní) nejde na nič ťuknúť a píše mi dostupné aj na SD karte, aj na disku ... :x
Nejaké ďalšie nápady?
luciak82
zelenáč
zelenáč

tablet:

Poslaťod verny94 » Pon 14. Mar 2016 0:32:53

Udělat root.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký dotaz na opravu MT, nebo na chod fóra.
Obrázok užívateľa
verny94
Moderátor
Moderátor

tablet:

Poslaťod luciak82 » Uto 15. Mar 2016 20:40:09

Verny dá sa urobiť root aj bez toho aby som niečo inštalovala do mobilu. Nájdem niečo také priamo v menu telefonu? Ak áno, poraď prosím kde to hľadať, v nastavení som nič také (mimo obnovenia nastavení od výrobcu) nenašla.
Ďakujem
luciak82
zelenáč
zelenáč

tablet:

Poslaťod verny94 » Uto 15. Mar 2016 22:15:29

Výše máš odkaz. Studuj a snáž se. Nebo někomu zaplať ať to udělá za tebe. Nebo se na to vykašli :-)
Obrázok užívateľa
verny94
Moderátor
Moderátor

tablet:

Poslaťod Stano36 » Uto 15. Mar 2016 22:54:31

Stiahni si tento súbor a daj na SD kartu
http://www.mediafire.com/?oh8h3aob7mja9mk

Zapni mobil xo recovery módu , je to kombinácia tlačítok Hlasitosť hore - Domov - Zapínacie tlačítko
Tlačítkom hlasitosti zvol apply update from sd card
Tlačítkom Domov potvrď voľbu
Po skončení inštalácie Reštart zariadenia a skontroluj či máš nainštalovaný Superuser medzi aplikáciami
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC U12+
tablet: Lenovo YT3-PRO

Späť na Ostatné Samsug smartfóny

TOPlist