[ROM][ZTE Skate/Monte Carlo] STOCK ROM-ky

Poslaťod Attilka » Sob 17. Dec 2011 0:02:22

Hoj kluci !
Mam otazku,hlavne na uzivatela "Ceco",nemam vobec recovery na fone origo orange monte carlo 2.3.4 SK,mozem spustit jedine "FTM" alebo update T-Flash card,nikde neviem najst origo Orange s CWM alebo recovery,neviem ci aj do toho rozumies,ale bol by som moc vdacny ak by mi niekto tomu rozumejuci spravil "image.bin" s CWM aj ROOT,inu moznost nemam,len potom servis,co by som nerad riesil koli zaruke.
P.S.: Uz som pomaly zufaly,snazim sa nieco okolo dvoch mesiacov,ale nejak to neviem poriesit s tymi postupmi co najdem po vsetkych forach,nenabootnem vobec telefon pri tych navodoch.
Attilka
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Ceco » Sob 17. Dec 2011 1:25:26

Zdravim z Rio de Janeiro :)

Podla tvojho prispevku mi celkom nie je jasne, co vlastne potrebujes, ale skusim to nejak objasnit.
FTM co vidis, to je prakticky stock recovery od vyroby. Ak chces s telefonom robit veci ako root, resp. napalit nejaku inu rom, musis najprv nainstalovat CWM recovery. Dostanes to tam podla tohto navodu:
manualy-prirucky/instalacia-clockworkmodgui-na-monte-carlo-t1842.html

Potom je uz na tebe co dalej. Mozes napriklad pouzit niektoru z originalnych ROM, ktore najdes v prvom prispevku tejto temy. Ku kazdej je k dispozicii aj rootnuta verzia. Cize original ROM spolu s ROOT.
Ak chces neoriginalnu ROM, napriklad nejaku Custom, zopar ich tu uz mame. Staci hladat:
CyanogenMod7 (upravene-rom/cyanogenmod-7-nightly-t1859.html)
Atomic (dnesnym dnom uvolnena verzia 2.0) (upravene-rom/atomic-android-2-3-5-t2021.html)

Ceco.
◊ THL W8 - 1.2GHz(x4) + PowerVR SGX 544 (MTK6589)
◊ GravityMod2 - Android 4.2.1
Obrázok užívateľa
Ceco
Moderátor
Moderátor

mobil:
tablet:

Poslaťod Attilka » Sob 17. Dec 2011 11:11:28

Som vedel,ze to poseriem,myslim opisat ten svoj pribeh.
Tak som tie navody uz aspon 50X precital a aj vyskusal,stale to iste dookola.
jedine co spravim,je to FTM kde nakopirujem STOCK ROM file,ale ten CWM tam neni boha,ktory tam dostane,samozrejme ani ROOT,jedine,ze si to nakopirujem a dam cez FTM,takze moja prosba spociva v tom,ci by si nenakopcil uz aj ten CWM do tych STOCK ROMiek?
DUFAM,ze som bol uz trochu jasnejsi ?!

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
Attilka
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod dzozii » Sob 17. Dec 2011 12:56:11

podla mna nemas dobre nainstalovany driver kedze ti hlasi device not found
dzozii
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Attilka » Sob 17. Dec 2011 15:25:34

Praveze,ked sa restartne foun,nenajde ten ZTE driver,ale Android ADB Interface,a ked dam uninstall,tak nepusti nainstalovat Handset ADB Interface,lebo da chybovy kod 10.
NErozpozna telefon,ako Vam ostatnym,ale ako "Android" phone !!!
Prave preto by som poprosil niekoho tomu rozumejuceho ,aby spravil tie subory ale uz s tym CWM,ako je to v prvom prispevku s ROOTom.
Cez ten FTM to spravim v pohode.
Attilka
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Ceco » Ned 18. Dec 2011 18:32:55

Noo... Image flashovatelny cez FTM je pre mna momentalne este oblast nepreskumana a nevyskusana... A momentalne som stale v zahranici a neviem povedat, kedy budem mat cas sa na to pozriet. Ale odporucal by som ti skusit urobit tie postupy, ktore ti nefunguju, este na nejakom inom pocitaci/notebooku. Cely problem vidim v choase v ovladacoch...

A vsetky ROM z prveho prispevku su vo formate Nandroid Backup!!! Cize sa daju restiornut len cez CWM. Cez FTM v ziadnom pripade.

EDIT: Informacie v tomto prispevku su uz nerelevantne, kedze format STOCK ROMiek bol zmeneny na TPT format. Vsetky potrebne informacie su v prvom prispevku.
Naposledy upravil Ceco dňa Sob 24. Dec 2011 13:25:16, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Ceco
Moderátor
Moderátor

mobil:
tablet:

Poslaťod Attilka » Ned 18. Dec 2011 18:36:41

Cez FTM by som flash-ol tie co su aj v prvom prispevku(to som tam uz konecne dostal),ale ten jeden image.bin sa flash-uje: vol+/menu/power = to je to update T-Flash card.
Inu moznost nemam,len tieto 2 !!!
P.S.: Ak spravi niekto len tie 3 hlavne (recovery,system,boot) ".img" subory uz s CWM,budem vdacny.
Attilka
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Attilka » Ned 18. Dec 2011 18:42:46

Ceco píše:A vsetky ROM z prveho prispevku su vo formate Nandroid Backup!!! Cize sa daju restiornut len cez CWM. Cez FTM v ziadnom pripade.

No a apotom ako je to mozne,ze aj teraz na tom fachcim ?
Attilka
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Ceco » Ned 18. Dec 2011 18:47:03

Clockworkmod je vlastne recovery. Ale ina ako originalna. Cize malo by fungovat: Vezmi clockworkmod.img, ktory je v ZIPe, kde je navod na flashovanie CWM.
Zober niektoru STOCk ROM. Rozbal. Nakopiruj tam clockworkmod.img. Povodny recovery.img zmaz. Premenuj clockworkmod.img na recovery.img. Zbal to vsetko do noveho ZIPu. A potom uz len naflshujes sposobom, ktory tvrdis, ze ti funguje...

EDIT: Informacie v tomto prispevku su uz nerelevantne, kedze format STOCK ROMiek bol zmeneny na TPT format. Vsetky potrebne informacie su v prvom prispevku.
Naposledy upravil Ceco dňa Sob 24. Dec 2011 13:26:14, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Ceco
Moderátor
Moderátor

mobil:
tablet:

Poslaťod Attilka » Ned 18. Dec 2011 18:49:35

hned som tu,vyskusam to.
JUPíííííííííí,mam tam CWM PhoTom,uz nie ten origo,uz teraz len nakopcit este system,lebo to mi nespravilo,neviem preco.
Attilka
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

PredchádzajúciĎalší

Späť na Orange Monte Carlo / ZTE Skate - Root a Rom

TOPlist