Koniec Androidu: výrobcovia mu možno dajú zbohom

čo sa deje vo svete a na slovensku ohľadom OS Android

Poslaťod Triglavus » Uto 02. Aug 2011 17:14:45

Jedná sa o banálne veci, ktoré sa inak riešiť nedalo, lebo jednoducho nebola potreba, teraz možno urobia niečo inak. Oba patenty sa týakjú HW súčasti telefónov. K tomu, že iOS bol skôr ako android je síce pravda, že na trhu bol skôr iOS, android bol ale vyvýjaný skôr ako iOS. To nebolo ale to o čom som hovoril, hovoril som o tom, ako každú dobrú vec ktorú implementuje Android, iOS kopíruje vo veľkej miere. Na začiatku bol iOS smerodajným zdrojom, ale to bolo iba rok, keď nebol android na trhu, odvtedy sa všetky dobré nápady rodia v androide. Videl si vôbec WWDC 2011? WWDC je najväčšia udalosť Apple, Macintosh, iPod, iTunes, iPhone, iPad, všetky top pordukty roku od apple sú tam uvádzané. Vieš čo tam bolo tento rok? Kopa noviniek od Apple! Ale počkať, tie novinky sú na svete už mesiace, roky.... má ich buď Android, Chome alebo pripravovaný Chromium OS. Už si viem predstaviť WWDC 2012 keď apple uvedie na trh iPhone 3D a bude to revolúčny nový telefón s najnovšou technológiou a nebude mať žiadnu konkurenciu.
HTC Desire HD - od release do 2012
Nexus 4 - od release do teraz
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod jumptoin » Uto 02. Aug 2011 20:05:00

Vďaka za pobavenie ale máš pravdu :D
Xperia SP
Obrázok užívateľa
jumptoin
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod Triglavus » Uto 02. Aug 2011 20:20:07

Vieš čo je na pobavenie? Že až piatá gernerácia iPhonu je schopná sa spustiť bez potreby pripojiť ho k PC.
HTC Desire HD - od release do 2012
Nexus 4 - od release do teraz
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod jumptoin » Uto 02. Aug 2011 21:29:17

A že Iphone nezobrazí flash obsah to tiež :) Iphone 5 asi hej ale 4 ..no way :D
Xperia SP
Obrázok užívateľa
jumptoin
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod majko11293 » Uto 02. Aug 2011 21:32:26

boze ludia, prečo tolko ocudzujete iPhone preto, ze iOS nepodporuje Flash?! Apple flash nechce preto, lebo je to velky žrut baterky. A nezabudajme na fakt, ze HTML5 je uz dost rozsirene a neustale sa rozsiruje. Flash by som az za take minus nepovazoval.
MacBook Pro 15" 2017 256GB Touchbar / Intel Core i7 / 16GB RAM
Apple iPhone XR 64GB
Apple Watch 3
Apple TV 4
Sony WH-1000XM2
Obrázok užívateľa
majko11293
Moderátor
Moderátor

mobil: Apple iPhone XR 64GB
tablet:

Poslaťod jumptoin » Uto 02. Aug 2011 21:42:43

Možno áno možno nie pre mňa to určité mínus je :) a ešte ... tá vstavaná batéria sa mi moc nepáči.... môj spolužiak má Iphone 4 cez prestávky osm sa s ním dosť hrával a zrovna unesený som nebol :) Ale nehovorím že je zlý páči sa mi na ňom kompatibilita aplikácií :) ..lebo android má milión rozdielnych ...... zariadení .... iné HW ..rozlíšenie displeja ....atď.
Xperia SP
Obrázok užívateľa
jumptoin
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod hektor » Uto 02. Aug 2011 21:52:07

Triglavus píše:ako každú dobrú vec ktorú implementuje Android, iOS kopíruje vo veľkej miere. Na začiatku bol iOS smerodajným zdrojom, ale to bolo iba rok, keď nebol android na trhu, odvtedy sa všetky dobré nápady rodia v androide.

Hmm no ano, este ze tu je ten android, lebo by sa asi z iphonu asi nedalo ani telefonovat :shock:

Triglavus píše:Videl si vôbec WWDC 2011? WWDC je najväčšia udalosť Apple, Macintosh, iPod, iTunes, iPhone, iPad, všetky top pordukty roku od apple sú tam uvádzané. Vieš čo tam bolo tento rok? Kopa noviniek od Apple! Ale počkať, tie novinky sú na svete už mesiace, roky

Miesas jablka s hruskami, WWDC(Worldwide Developers Conference) ako uz aj nazov hovori, nema nic spolocne s macintosh, ipad, iphone, ipod atd... Podla toho usudzujem, ze si to zjavne nevidel :)

jumptoin píše:A že Iphone nezobrazí flash obsah to tiež :) Iphone 5 asi hej ale 4 ..no way :D

Dakovat bohu, ze Stevo nebol hlupy a nerozhodol sa dat flash do iPhonu, ja sam keby som si mal vybrat telefon z flashom alebo bez tak by som volil urcite variantu bez flashu, a ako developer si trufam povedat, ze flash je najvacsia blbost aka kedy bola...

jumptoin píše:a ešte ... tá vstavaná batéria sa mi moc nepáči....

Ta baterka sa preto neda vymienat, aby usetrili miesto a mohli tam dat vacsiu baterku ;)
hektor
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod jumptoin » Uto 02. Aug 2011 21:58:05

Ty Jabĺčkar.
Xperia SP
Obrázok užívateľa
jumptoin
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod hektor » Uto 02. Aug 2011 22:09:36

Hehehe, dlho ste sa drzali....vies takto ti poviem, mam doma aj android aj iOS, nieco sa mi paci na androide nieco na iOSe(napr sense je uplne super) avsak vzdy ked sa zastanem iOSu, lebo vsetci androidaci nanho kydaju(cest vynimkam, asi 1% pouzivatelov androidu, osobne ani ziadneho nepoznam a pritom poznam dost pouzivatelov androidu) automaticky som nazvany jablckarom, apple ovcou a dalsimi zaujimavymi nazvami. A moje zistenie, aj ked tomu nikto nebude verit(ved som na android fore), viem o dvoch ludoch, co nadavaju na android bezdovodne, ale 300x viac ludi je takych, co nadavaju na apple a kazdej drobnosti co apple pokasle, hned uz na forach 10 stranove thready o tom aky to je shit, a ako mozu ludia kupovat take drahe sracky(aj ked nechapem, kedze nikto nikoho nenuti si ich produkt kupit), a automaticky, ked niekto nieco napise, ze to tak nieje, ze to je tak a tak a nejaku vec od applu vyzdvihne, je ihned nazvany jablckarom atd... ale uz som si na vas antiapplakov zvykol, takze kludne kydajte, ja si rad citam tak dementne prispevky jak su tu v niektorych temach a po inych forach a dost sa na nich bavim :)
hektor
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Str 03. Aug 2011 1:53:36

ale nikto tu netvrdi, ze iOS je shit. teda aspon ja nie...

ja som iOS ani poriadne nemal v ruke a co som ho mal, tak ma to abstulne neoslovilo, je to proste nuda.
- ma to kopu obmedzeni
-ziadnu kompatibiltu
- je to uzavrete
-moznost vyberu takmer nulova(az 2 farebne prevedenia a 2 velkosti pamate)

a o cene ani nehovorim, su to fakty ktore proste nemozes popriet

nebudem menovat veci, ktore sa mne osobne nepacia, ale toto co som vymenoval su veci, ktore nam androidakom vadia a mat fon, ktory je LEN pekny a jednoduchy nam proste nestaci.

a podla mna si typicky jablckar, lebo sa ti paci sense, je to zbytocne narocne, neefektivne a neprakticke.. je to LEN pekne..
maurice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novinky a správy

TOPlist