iOS ma 10x viac bezpečnostnych "dier" ako Android:)

čo sa deje vo svete a na slovensku ohľadom OS Android

Poslaťod majko11293 » Pia 15. Júl 2011 8:28:24

Ešte v roku 2008 Symantec uviedol, že tým, že sa Android otvoril, stal sa oveľa zraniteľnejším ako konkurenčné OS ako napríklad iOS. Teraz však spoločnosť Symantec urobila ďalší prieskum a upravila svoj pohľad na Android. Momentálne vedie v počte bezpečnostných „dier“ iOS so 182-mi bezpečnostnými chybami pred Androidom.

Večšina chyb je vraj menšej zavaznosti. Zostávajúcich niekoľko sú však oveľa závažnejšie, ktoré môžu viesť k ohrozeniu zariadení a dátových služieb. Patril tam aj nebezpečný iPhone červ prednedávnom, ktorý kradol údaje o bankovom účte od užívateľov, ale jeho vplyv bol skôr obmedzený. Nakoniec však, iOS dopadá lepšie než Android v celkovej analýze spoločnosti Symantec.
Obrázok

Tymto Symantec vrha varovny pohlad na Android ktory ma problemy so schvalovanim aplikacii do Android Marketu, v ktorom sa naslo niekolko desiatok aplikacii so skodlivym kodom.

Symantec pokračuje a poukazuje na to, že iOS je “imúnny voči tradičným typom vírusov a červov.” Je to hlavne preto, že pod iOS nemožno spustiť kódy desktopových aplikácií, ktorý je najčastejšie zdrojom škodlivých kódov. Android by sa mal preto venovať aj tejto oblasti „imunity“ svojho systému.
Jednou z oblastí, kde oba – iOS a Android – pohoreli je oblasť útokov sociálneho inžinierstva.

Zdroj:
Kód: Vybrať všetko
http://www.mojandroid.sk/android-komunita/„ios-ma-10x-viac-bezpecnostnych-dier-ako-android-ale-je-stale-bezpecnejsi“-hovori-symantec
MacBook Pro 15" 2017 256GB Touchbar / Intel Core i7 / 16GB RAM
Apple iPhone XR 64GB
Apple Watch 3
Apple TV 4
Sony WH-1000XM2
Obrázok užívateľa
majko11293
Moderátor
Moderátor

mobil: Apple iPhone XR 64GB
tablet:

Poslaťod zune85 » Ned 17. Júl 2011 16:21:27

"dier" bolo okolo 200 od roku 2007 ani jedna nebola nebezpečná pre užívatela,všetko sa to točilo okolo Jailbraku,jediný červ bol v 2009 aj to po inštalovaní JB (za to si može užívatel sam)
neboli to "červy" a "výrusy" oficiálne sťahované z marketu ako to máme možnosť my a to je o dosť horšie
na obrázku je viac "zeleného" ale na druhej strane či len ja mam poškodený farbocit ?
zune85
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Ned 17. Júl 2011 19:00:04

tiez mi ten obrazok pride trochu divny..

ako to je inak super, spravia operacny system, ktory je skoro tak uzatvoreny a obmedzujuci ako na ktoromkolvek inom "hlupoom" telefone a potom je jasne, ze nemaju ziadnu bezpecnotnu dieru.
aj ked to uplne tak nieje pravda, pozeral som minule vysledky sutaze v hackovani roznych zariadeni a uplne najrychlejsie hackli Mac OS x, myslim ze to bolo okolo pol minuty a cielovy pocitac pouzival safari. na druhom mieste sa umiestnil iOS 3(vtedy aktualny) v iPhone 3GS, ktory hackli za necelych 5 minut a to len preto, ze ma slaby procesor, inak by to bolo ja rychlejsie :lol:
maurice

Poslaťod froshy » Ned 17. Júl 2011 19:56:25

Nech sa konecne prebudia IOS je velka blbost v ktorej my este tupy aple manazery urcuju co mozem zapnut. To im mozem akurat tak sa na to vykaslat. Linux je tiez plny bugov a nikto ich neriesi lebo je malo pouzivany. Android moze byt viac deravejsi lebo je otvoreny a to znamena aj ze sa bude rychlejsie opravovat ako IOS ktory je uzavrety a ma urcite viac bugov ako Linux.
froshy
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Ned 17. Júl 2011 20:16:19

ale najviac ma na tom fascinuje, ze microsoft, ktory distribuuje windows milionom az miliardam uzivatelov po celom svete a zaraba na tom miliardy rocne nieje schopny dat dokopy obycajny system, ktory bol rychly, nenarocny a stabilny. naproti tomu conical, ktory tvori ubuntu, ktore pouziva vraj az 5 milionov(vratane vsetkych odvodenych systemov) ludi po celom svete je rychlejsie, stabilnejsie, viac user friendly, ma velmi schopnu podporu a je uplne zadarmo v takmer vsetkych svetovych jazykoch. dokonca si mozete dat domov poslat inslacku(CD/USB) postou, kde zaplatite len postovne..
asi pred mesiacom som formatoval disk a instaloval oba tieto systemy nanovo a vyzeralo to asi tak, ze windows som instaloval asi hodinu, po zapnuti nedokazal ani pouzit sietovu kartu a pripojit sa kablom na internet, takze som musel z dalsieho CD instalovat ovladace... ubuntu sa intalovalo zhruba rovnako dlho s tym, ze pocas instalacie si stihlo cez wifi stahovat najnovsie aktualizacie systemu a aplikacii aj s ovladacmi od NVidie atd.. a ked sa samotny system zapol prvy krat, tak islo uplne vsetko okrem citacky odtlackov prstov.. povie mi teraz po precitani tohto textu niekto, ze windows nieje najhorsi operacny system pre pocitace?
maurice

Poslaťod Triglavus » Ned 17. Júl 2011 20:17:38

iOS je Linux, len tak mimochodom.
HTC Desire HD - od release do 2012
Nexus 4 - od release do teraz
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Ned 17. Júl 2011 20:20:37

tak isto ako android a Mac OS..
maurice

Poslaťod froshy » Ned 17. Júl 2011 20:24:56

Triglavus píše:iOS je Linux, len tak mimochodom.

Unix by som skor povedal.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X

Mac OS X, whose X is the Roman numeral for 10 and is a prominent part of its brand identity, is a Unix-based graphical operating system,[8] built on technologies developed at NeXT between the second half of the 1980s and Apple's purchase of the company in late 1996. From its sixth release, Mac OS X v10.5 "Leopard" and onward, every release of Mac OS X gained UNIX 03 certification while running on Intel processors.[3][4]

http://sk.wikipedia.org/wiki/IOS_(Apple)

iOS vznikol vyčlenením z Mac OS X a prispôsobením pre prenosné zariadenia. Používa rovnako systém Darwin s jadrom XNU, vďaka čomu spadá do kategórie unix-like systémov. iOS je zložený z týchto štyroch vrstiev: vrstva Core OS (jadro systému), vrstva Core Services (základné služby), Mediálna vrstva a vrstva Cocoa Touch (uživateľské rozhranie, resp. GUI a jeho API). Celý systém zaberá v pamäti zariadenia menej než 500 MB.

Unix a Linux nie je tem isty OS.
froshy
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod majko11293 » Ned 17. Júl 2011 20:26:31

neviem ako tebe, ale mne CD s Ubuntu poslali zadarmo, nemusel som platit ani postovne, ale co som teraz hladal, tak uz neposielaju, myslim..
MacBook Pro 15" 2017 256GB Touchbar / Intel Core i7 / 16GB RAM
Apple iPhone XR 64GB
Apple Watch 3
Apple TV 4
Sony WH-1000XM2
Obrázok užívateľa
majko11293
Moderátor
Moderátor

mobil: Apple iPhone XR 64GB
tablet:

Poslaťod maurice » Ned 17. Júl 2011 20:30:38

ja si vzdy stahujem instalacku a davam ju na kluc, je to rychlejsie : )

froshy, pointa je, ze linux ani unix niesu operacne systemu, su to len typy jadier OS. ale vo vseobecnosti sa vsetky operacne systemu, ktore maju unixove alebo linuxove jadro volaju "linux" s vynimkou Macu, lebo apple sa snazi nahovorit ludom, ze to je nieco viac.. : )
maurice

Ďalší

Späť na Novinky a správy

TOPlist