iCloud na android?

Poslaťod Triglavus » Sob 08. Okt 2011 14:46:19

Ak si spravíš Gmail účet a prihlásiš sa cez Safari, tak tam hneď máš Google+, Mail, kalendár, dokumenty, fotky a iné veci a to sa ti všetko synchronizuje s androidom v momente keď sa prihlásiš na telefóne s Gmail účtom. Ja napríklad mám každý týždeň iný rozvrh a keď nám pošlú nový rozvrh, tak si to nahodím cez internet do google calendars a hneď sa mi to ukladá do telefónu do kalendáru bez toho aby som čokoľvek naviac spravil.
HTC Desire HD - od release do 2012
Nexus 4 - od release do teraz
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod hektor » Sob 08. Okt 2011 14:48:15

Bral by som urcite iP, o tom, ze HW je perfektne optimalizovany s OS, a system plnohodnotne vyuziva HW hned, nie od updejtu, ktory bude o rok(ako napr Samsung :shock: ) a dalsich vyhodach nehovorim. Takisto vydrz baterky je ovela lepsia, a mas plne funkcny telefon hned od kupy, vsetky hry a ine narocne veci pojdu pekne plynulo narozdiel od telefonov s Androidom, kde aj na lepsom HW idu applikacie horsie ako na iPhone s horsim HW. Takisto nemusis flashovat ine ROMky, aby ti telefon isiel lepsie. Co je takisto super je synchornizacia a spolupraca medzi jednotlivymi apple zariadeniami a ked sa spusti iCloud(12.10) tak to bude fakt skvele. Takze jednoznacne iP a novy 4S je fakt pecka, teraz na podstatne slabsej 4ke ide vsetko plynule, takze 4S bude fakt slapat perfektne a nieje to telefon, na ktory treba batoh (vid samsung galaxy note 5" :shock: , a ine android telefony s 4.3" LCD a dalej). Takze moj nazor ak niesi antiapplista, co asi nie, ked mas macbook, urcite ber iPhone, pokial ti samozrejme nevadia veci, ktore iOS nema a android ma. :)

Tak a podte do mna, tesim sa. :lol: :lol:
hektor
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod majko11293 » Sob 08. Okt 2011 15:08:59

@hektor
V niektorých veciach s tebou súhlasím ale..o akom update to hovoris? Pokial viem, tak android zariadenia dostavaju update na novsiu verziu kazde 4 mesiace. Takze aky rok? Ak si narazal na SGSII a na fakt, ze este nedostal update na 4.0 ktora uz plnohodnotne vyuziva obe jadra procesora tak to bude zrejme preto, ze 4.0 este nebola vydana. A SGSII nieje na trhu rok ale nieco cez 3 mesiace.
Na takom telefone ako je SGSII mu hry urcite pojdu este najblizsi 1,5-2roky, o tom niet pochyb. A ze nemusi flashovat romky? Tak toto je podla mna len a len vyhoda Androidu.

Inak, Samsung Galaxy Note sa este nepredava a na telefon s 4.3" displejom ziaden batoh netreba.

Ale musim uznat, ze ohladom optimalizacie OS, vydrzou baterky(co suvisi aj s optimalizaciou) a synchronizacie mas pravdu. Ja uz len dodam ze iP4, 4S ma skvely Retina displej :lol:
MacBook Pro 15" 2017 256GB Touchbar / Intel Core i7 / 16GB RAM
Apple iPhone XR 64GB
Apple Watch 3
Apple TV 4
Sony WH-1000XM2
Obrázok užívateľa
majko11293
Moderátor
Moderátor

mobil: Apple iPhone XR 64GB
tablet:

Poslaťod argo_77 » Sob 08. Okt 2011 15:11:59

hehe ja nepôjdem do teba :D ja viem, máš pravdu s tým HW a aplikáciami :) ajvo všetkom s tebou súhlasím..........ja nie som fakt antiaplista........apple má veľa vecí dobrých, to sa musí uznať :) len napríklad mne sa zase tie ROMky páčia..........ak si kúiš iPhone, tak aký jednoducho budeš mať furt........a android keď sa ti onudí téma, launcher, alebo nejaká aplikácia, tak si stiahneš inú, krajšiu, lepšiu a ideš :) prosto Android je prispôsobiteľný čo sa mi na ňom páči. Apple je zase elegán :) vo všetkom :) ale k veci.......ako tak pozerám, asi sa ten IPhone oplatí viacej :) zas nie 4S :D ale najreálnejšie je 3GS maximálne :) mám jedného známeho čo opravuje iPhony tak možno za dobrú cenu bude aj 4 ale pochybujem :/........ale zase je pravda, že iPhone je stabilný a nepočul som o nikom, kto by vravel, že by mu niekedy napr. zamrzol :) ja osobne by som aj bral Samsung Galaxy Note :) mne sa veľké ispleje páčia :) a kebyže sa veľmi prehrieva, tak by som si na ňom piekol palacinky :D
HTC Sensation
Stock ROM - Ice Cream Sandwitch 4.0.3
Sense 3.6
16 GB microSD class 10
argo_77
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod Triglavus » Sob 08. Okt 2011 15:20:08

Treba ale pozerať aj na cenu zariadenia. Poznám applistov čo majú iba veci od Apple a keď videli Desire HD (bol to síce root ale OTA update ponúka skoro to isté, len to chvíľu trvá), tak jednoducho neverilo tomu, čo to dokáže a tak ako som ja vedel uznať, že apple síce robí pekné veci no využitie je podstatne horšie ako pri androide. Je to síce vec názoru ale keď by som mal kúpiť nový android tak by to nebol samsung už len kvôli tomu, že veľa ľudí sa sťažuje na Kies a na to, že updaty sú fakt zlé. Tá Sensation XE je určite lepšia voľba ako iP4S keď sa porovná cena a výkon za cenu.
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod hektor » Sob 08. Okt 2011 15:21:30

majko11293 píše:@hektor
V niektorých veciach s tebou súhlasím ale..o akom update to hovoris? Pokial viem, tak android zariadenia dostavaju update na novsiu verziu kazde 4 mesiace. Takze aky rok? Ak si narazal na SGSII a na fakt, ze este nedostal update na 4.0 ktora uz plnohodnotne vyuziva obe jadra procesora tak to bude zrejme preto, ze 4.0 este nebola vydana. A SGSII nieje na trhu rok ale nieco cez 3 mesiace.
Na takom telefone ako je SGSII mu hry urcite pojdu este najblizsi 1,5-2roky, o tom niet pochyb. A ze nemusi flashovat romky? Tak toto je podla mna len a len vyhoda Androidu.

Inak, Samsung Galaxy Note sa este nepredava a na telefon s 4.3" displejom ziaden batoh netreba.

Ale musim uznat, ze ohladom optimalizacie OS, vydrzou baterky(co suvisi aj s optimalizaciou) a synchronizacie mas pravdu. Ja uz len dodam ze iP4, 4S ma skvely Retina displej :lol:

No ono vsetci sa predbiehaju len spravit telefon s co najlepsim HW, rychlo, rychlo nech sme prvi. Ale na vydrz a ine veci nepozeraju(napr HTC Sensation XL, ten do vecera nevydrzi ani nahodou) a aby to lepsie optimalizovali to tiez nie, len nech to ma super HW.

Ja nehovorim o tom, ze este nedostal 4.0ku, hovorim o tom, ze trepu do toho HW, ktory ani telefon nevie vyzuit a zbytocne to zere baterku. A takisto ked kupi iP bude mat podpru minimalne 2 roky a nemusi sa bat, ci bude update alebo nie, kdezto na android userov vyrobcovia kaslu.

K tym romkam, ano je to super, lenze nie kazdy ma cas a chut studovat navody ako flashovat atd, atd. Kupi iPhone, hned plne funkcny, plunyly telefon :)

A ta 4,3ka je pekna tehla....
hektor
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod argo_77 » Sob 08. Okt 2011 15:28:31

fúú ako vidím už to tu trošku odbočuje od témy :) ide o to, že cenová kategória je 150 eur maximálne 180.....samozrejme používaný.....našiel som iPhone 3 a ani neviem či to bolo S alebie nie za 140 eur a Desire za 150 eur.....môj názor je, že radšej Desire ale neviem ani, či IP3 má iCloud alebo nie do IP sa veľmi nevyznám :)
HTC Sensation
Stock ROM - Ice Cream Sandwitch 4.0.3
Sense 3.6
16 GB microSD class 10
argo_77
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod hektor » Sob 08. Okt 2011 15:31:31

na iP 3GS vyjde 12.10. update, ktory bude iCloud podporovat.
hektor
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod Triglavus » Sob 08. Okt 2011 15:37:27

Pokiaľ viem, tak update sa týka len iPhone 4. Pretože iCloud potrebuje iOS5 a ten by mal byť dostupný len na iPhone 4 a potom až na novších zariadeniach. Keď máš ale strop 150€, skúsil by som pozrieť Desire Z. Nové sa kupujú už od nejakých 240€ a je to fakt super zariadenie, keby som nemal Desire HD, tak by som určite v tej dobe šiel po Ztku.
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod majko11293 » Sob 08. Okt 2011 15:42:49

ale ved iOS5 dostane aj iP3GS
MacBook Pro 15" 2017 256GB Touchbar / Intel Core i7 / 16GB RAM
Apple iPhone XR 64GB