Od hlupaka k inteligentnemu

Poslaťod ficovavelkahlava » Štv 01. Sep 2016 10:21:04

Ahojte,
v zivote som nemal tzv smartphone. Fungujem na starucickej nokii 6303,lebo som telefon vyuzival na sms a telefonovanie.A aj to velmi malo,moje ucty su niekedy 1 eur.niekedy 50 centov. :) Rozhodol som sa alebo sa este len rozhodujem kvoli tomu,ze by som rad pouzival aplikacie na komunikaciuu s ludmi po anglicky. A vsetci dneska vyuuzivaju na to smartphony.
Ale nevyznam sa v androide ani ako funguju rozne verzie a podobne.
Na alze som si nasiel nejake phony ale vyzera to tak , ze vecsina ma 5.1 verziu . Maju tam aj nejake verzie so 6. Aky je v tom vlastne rozdiel? Zerie to menej energie,je torychlejsie? Niekde som cital dokonca , ze google starsie verzie androidu nepodporuje,dokonca ani niektore aplikacie a podobne.
Uvazoval som nad tymto https://www.alza.sk/lenovo-a-black-d438 ... d=18851259 vs https://www.alza.sk/alcatel-pixi-4-5-me ... 51.htm?o=5
Ako to je s pametou,android si berie 3 giga ze? Cize je lepsie ist do 8 Gb phonu?
TLDR :) Neznaly si chce kupit smartphone prvykrat v zivote,mobil nokia 6303 mi vydrzi dva tyzdne,velmi ho nevyuzivam,na noc vypinam.ma vyznam ist do chytreho?
ficovavelkahlava
zelenáč
zelenáč

mobil: nothing
tablet: nothing

Poslaťod Stano36 » Štv 01. Sep 2016 10:41:48

Na smartfón a prácu sním si zvykneš veľmi rýchlo , horšie to bude z nabíjaním. Lenovo A určite neber , je to slabé zariadenie z malou pamäťou.ALCATEL Pixi 4 bude mať dostupnú pamäť pre užívateľa okolo 4GB to tiež nie je veľká sláva lebo sa všetky aplikácie nedajú presunúť na SD kartu.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC U12+
tablet: Samsung Galaxy Tab S7 +

Poslaťod ficovavelkahlava » Štv 01. Sep 2016 12:56:21

Mozes to prosim ta trosku rozviest ako to myslis s nabijanim? Viem ze tam ocakavat dva tyzdne nemozem ale tak snad taky telefon vydrzi viac ako tri dni. Aspon tyzden ak na tom nic nespravim. Minimalne to musi :D
Vies mi este vysvetlit rozdiel medzi verziami androidu? Oplati sa radsej uz zobrat 6 radu? BTW tak ja potrebujem telefon nech ma wifi,a aby sli na tom aplikacie typu tinder,a podobne. Aj som uvazoval nad iphonom co ma 4 palcovu obrazovku https://www.alza.sk/iphone-5s?dq=568888 ale dat 350 eur je pre mna strasne vela. Aky telefon by si mi odporucil ak by si to napriklad kupvoval ty svojim starym rodicom.
ficovavelkahlava
zelenáč
zelenáč

Poslaťod brm » Štv 01. Sep 2016 16:32:09

Nabíjanie.. zober si to tak, že starý mobil s maličkým displejom si používal iba na volanie a smskovanie..... čiže ti v pohode vydržal spomínané dva týždne. Smartfón by ti tiež vydržal týždeň bez nabíjania, prípadne aj dva týždne, ak by si ho na noc vypínal, ale nesmel by si na ňom nič robiť!!! Mobil si však kupuješ, aby si ho používal.. a to nie len na telefonovanie, ale aj na iné aplikácie ako si spomínal.. a teda baterka určite pôjde dolu. Možno si myslíš, že nič navyše s ním nebudeš robiť, ale to nie je pravda, na smartfón sa rýchlo zvyká a za chvíľu budeš ho mať preplnený aplikáciami.. hehe. Jednoducho si budeš musieť zvyknúť, že si musíš mobil nabíjať minimálne každý druhý deň, ak nie každý deň. Navyše, súčasné baterky sa neodporúča vybíjať úplne na nulu, ale mali by sa dať nabíjať, keď majú okolo 40% kapacity. Osobne odporúčam dávať mobil do nabíjačky každý večer, keď ideš spať a máš istotu, že na druhý deň ti mobil do večera určite vydrží.

Osobne by som odporúčal ako najlacnejší mobil vziať Samsung A3 2016 alebo Samsung J5, prípadne potom ešte Huawei P8 lite. Nič horšie ako tieto mobily by som určite ja nebral.

Mobily značiek Alcatel, Lenovo, Gsmart a podobne by som možno odporučil jedine svojej svokre.. ;)
Samsung S20 | Samsung S8+ | OnePlus3 | LG G2 | HTC One S | Huawei M2 10.0 WiFi

Zálohuj! Zálohuj! Zálohuj!
Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S20 128GB
tablet: Huawei Mediapad M2 10.0

Poslaťod ficovavelkahlava » Štv 01. Sep 2016 18:04:44

Mas tablet lenovo :)
Okey tak asi sa treba zmierit s tym,ze predsa sa tam casto musi nabijat. Ale stale neviem ten rozdiel medzi 5 a 6 verziou android. Uz vsetko co je nad 150 eur povazujem pre mna za drahe. Alcatel mi prisiel celkom v pohode na obrazku vyzera byt tenky. Ma 8 gb pamet. A aj kvoli ten novej verzii androidu.Inak nerozumiem co su vsetci samsung positive,uz kebyze z tych 3 co si postol by som siel asi donho skrz ceny.Ja som chcel nieco 4-5 palcove max.
ficovavelkahlava
zelenáč
zelenáč

Poslaťod brm » Štv 01. Sep 2016 18:35:47

Áno, mám tablet Lenovo, pretože som vtedy ešte veľmi neveril tým klebetám o Lenove... ale ako som si ho kúpil, uveril som... ale ešteže je to len tablet a nie mobil. :)

Rozdiel medzi androidom 5 a 6 je kozmetický.. nemalo by ťa to nijak ovplyvniť, všetky aplikácie rozbeháš na oboch verziách. Problém by si mal možno s androidom 2, ale od 4ky vyššie je to zatiaľ všetko v pohode. Navyše, občas motyka vystrelí a výrobca mobilu prichystá aktualizáciu na vyššiu verziu aj pre tieto verzie.

Ja som práveže veľký odporca Samsungu a hlavne toho ich Touchwizu a prehodeného tlačidla späť, ale tieto nové Ax a Jx sú celkom slušné.. teda určite lepšie ako Alcatel alebo Lenovo.

Interná pamäť 8GB je na dnešnú dobu žalostne málo. Nainštaluješ pár aplikácií a do mesiaca sem budeš písať otázky, prečo ti mobil nechce nainštalovať niektoré aplikácie a ako bez rootu presunieš aplikácie na SD kartu. Radšej sa vyhnúť týmto problémom vopred a ísť do 16GB...

V prípade kúpy Samsungu A (2016) vo vybraných obchodoch môžeš dostať späť nejaké peniaze:
https://www.samsung-bonus.eu/sk/bonusov ... a5-75.html

Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

Poslaťod verny94 » Štv 01. Sep 2016 20:01:55

Taky bych se přiklonil k tomu co psal kolega brm.
Telefon budeš chtít používat a ne se s nim trápit. To že ho strcis každou druhou noc do zasuvky ti nic neudělá.
A minimální rozumný požadavky jsou 2GB RAM a 16GB interní aby se to dalo používat.
Navic P8 lite nestoji moc.
Výměny prasklých skel, drobné HW opravy, oprava IMEI, unbrick a další.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký dotaz na opravu MT, nebo na chod fóra.
Obrázok užívateľa
verny94
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+
tablet:

Poslaťod ficovavelkahlava » Štv 01. Sep 2016 20:29:15

No ale zrovna ten samsung J5 ktory si odporucal ma len 8gb.Prave preto som skocil sem sa opytat pretoze neviem ako fnunguje android , ze ci pri tych lacnejsich fonoch to moze sekat alebo podobne haluze.
Viem ze p8 lite nie je drahe,,ale bohuzial neviem sa donutit vysolit za telefon 200 eciek. Tu nokiu som kupil v 2010 a stala cca 150 eciek. Takze sa na telefony pozeram trochu inak.
BTw why not https://www.alza.sk/asus-zenfone-2-lase ... d=18851259 alebo https://www.alza.sk/gigabyte-gsmart-eli ... d=18851259
ficovavelkahlava
zelenáč
zelenáč

Poslaťod brm » Štv 01. Sep 2016 21:41:42

J5 2016 už má 2gb/16gb.. ;)

Inak, čím viac budeš šetriť na mobile, tým viac s ním budeš časom bojovať.. ;) Sú ľudia, ktorým stačí aj android za 50-100€, ale tí ho väčšinou používajú iba na telefonovanie. Ak už chcú používať nejaké ďalšie aplikácie navyše, už sa im začínajú objavovať problémy. Ak chceš mobil iba na telefonovanie, kľudne vezmi Asus alebo Acer.. ak chceš s ním robiť niečo viac, porozmýšľaj nad navýšením svojho rozpočtu na tých 200€.

Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

Poslaťod ficovavelkahlava » Pia 02. Sep 2016 18:12:39

Pardon ja som si to pomylil s Samsung Galaxy J5 https://www.alza.sk/samsung-galaxy-j5-s ... d=18851259
Ak by sa dalo p8 elite kupit v BA za 150 tak by som ho asi zobral. Heureka ukazuje ze sa da kupit uz od 150 a doprava zadarmo.ALe co z toho,ked je to nejaky eshop v starom dome co obednava na 99% od Poliakov.Cely sever slovenska je posiaty eshopmi co beru od poliakov. Nechapem preco to ma alza o 50 drahsie.
Brm v predchadzajucom prispevku som dal nejake dva phony na vyber su horsie ako vami odporucanie? Ako p8,samsung
ficovavelkahlava
zelenáč
zelenáč

Ďalší

Späť na Kúpa zariadenia - rady, skúsenosti

TOPlist