Kúpa nabíjačky

Poslaťod bigvictorio » Pon 15. Aug 2016 10:03:44

Dobrý deň,

mám taký problém a potreboval by som rady ako vybrať nabíjačku (adaptér). Pred pár dňami som stratil originálnu nabíjačku od telefónu Alcatel Pixi 4,5 3G verzia alebo presný názov Alcatel onetouch 4027D pixi 4,5 (3G verzia). O túto záležitosť som sa nikdy nezaujímal no po mojej skúsenosti to radšej riešim, :D [Presuňme sa do minulosti: - Asi pred 2 rokmi: Mám skúsenosť zo starým mobilom. Kúpil som pred 2 rokmi na starý mobil v nemenovanom veľkom elektre (kamenná predajňa) adaptér za 10€ (starý originálny od toho Alcatelu som stratil u kamaráta a nenašiel sa). Pýtal som sa tam nejakého toho poradcu na predajni či mi ten nový adaptér bude dobrý na mobil a on povedal že áno, dokonca že to bude rýchlejšie nabíjať.(Aby sme sa pochopili, rýchlejšie nabíjanie v tomto zmysle znamená že nový adaptér mal viac voltov ako pôvodný originálny) Problém nastal keď sa mi len tak nechcel nabíjať mobil (adaptér som používal rok a pol a väčšinou som do adaptéru pichol USB hub a z hubu som nabíjal 2 telefóny - alcately) .Mal som ešte záruku takže som zašiel do opravy a v listine z opravy bolo napísané že neorigo. adaptér poškodil základnú dosku a nechceli mi mobil vyreklamovať z dôvodu použitia neoriginálneho adaptéru.(Po odpálení adaptéru sa mobil dal nabíjať iba z externej nabíjačky alebo z pc/ntb a oprava stále toľko ako ten istý nový mobil.)// Poďme späť do budúcnosti] Ide o to ako som vyššie hovoril že teraz mám nový mobil no a sestre sa podarilo stratiť adaptér a bojím sa o to aby som nevybral nejaký šunt čo mi zase odpáli mobil. Preto sa chcem opýtať či sa podla baterky dá vybrať vhodný adaptér alebo či by mi niekto nevedel poradiť adaptér pre tento mobil. Fotky pôvodného adaptéru nemám... Však načo...

Dúfam že to nebude vadiť no prikladám odkaz kde som mobil kupoval(Pokiaľ by ten url link vadil ospravedlňujem sa) ( https://www.alza.sk/alcatel-onetouch-40 ... 5-dual-sim ) Ďakujem za všetku pomoc a dúfam že sa to nejak dá vyriešiť...

Mám doma ešte nejaký ročný adaptér z alzy za 2 eurá no radšej by som používal nejaký ak by sa dal vhodnejší...

Ďakujem za všetky rady, :)

//Zrejme som to zle umiestnil, ospravedlňujem sa. Neprečítal som si celý názov danej sekcie :D//
bigvictorio
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod brm » Pon 15. Aug 2016 11:31:19

Aký bol telefón, s ktorým si mal problém? Staré mobily boli náchylné na nabíjačky, avšak tie novšie si už vedia riadiť prúd podľa svojej potreby. Avšak neviem, do akej kategórie platí ten tvoj Alcatel.. hehe.....

Najistejšie bude kúpiť nabíjačku rovnakých parametrov ako mala tá stará. Vieš sa niekde dopátrať k tým hodnotám? Napr. v manuáli?

Pri nabíjačkách je dôležitý výstupný prúd.. nabíjačky súčasných mobilov ich majú niekde okolo 1-1.8A (1000-1800mA), tablety môžu mať aj 2-2.1A (2000-2100mA), prípadne viac.. lacnejšie mobily môžu mať aj iba okolo 0.5A (500mA).

Na väčšinu súčasných mobilov si kľudne môžeš kúpiť aj tú najsilnejšiu nabíjačku, samotný mobil si potom riadi prúd, aby nedošlo k poškodeniu baterky. Avšak ako som písal vyššie, neviem, či to platí aj pre ten Alcatel, jedná sa o dosť nízky lowend. Ak kúpiš niečo okolo 1A, nemal by si urobiť chybu, si myslím.
Samsung S20 | Samsung S8+ | OnePlus3 | LG G2 | HTC One S | Huawei M2 10.0 WiFi

Zálohuj! Zálohuj! Zálohuj!
Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S20 128GB
tablet: Huawei Mediapad M2 10.0

Poslaťod bigvictorio » Pon 15. Aug 2016 15:11:05

Díky za odpoveď. Písal som ešte na jedno fórum (pred týmto) a tam mi neporadili hehe. Čo som pozeral v manuále ani na krabici sa nikde také nepíše no videl som nejaké video (bohužial nebolo vidno žiadne parametre ani v FullHD-čku - :D Hold ten rus čo to točil nemal kvalitnú kameru :lol: ) ale pozeral som na baterku (keďže sa dá vybrať) a zistil som že ju treba napájať max 3.7 voltami / 1400 mAH / 5.18Wh. Takže teraz asi zohnať 1A nabíjačku problém nebude :D No bojím sa stále toho odpálenia (Ako som rozmýšľal tak ma skôr napadlo že vlastne mne elektrina odpálila tranzistor v nabíjačke a nabíjačka mobil) preto by som bol rád keby mi niekto vedel odporúčiť nejakú značku nabíjačky na ktorú sa môžem spoľahnúť a že to nebude nejaký lacný šunt. Ak má niekto skúsenosť z náhradnou neorig. nabíjačkou bol by som rád za odporúčenia, popr. či sa mám vrhnúť na niečo kvalitnejšie ako connect-it / hama nabíjačky alebo nejakú lacnú nabíjačku.

Dik za pomoc :D
bigvictorio
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Späť na Kúpa zariadenia - rady, skúsenosti

TOPlist