Wifi stale bezi aj ked je vypnuta

Poslaťod shiro » Uto 23. Máj 2017 8:33:12

Caute,
Vsetko ficalo bez problemov, no posledne dva-tri dni si vsak vsimam nizku vydrz baterie. Zistil som, ze to robi permanentne zapnute wifi, pricom v "odkazoch" (ta lista co sa vysunie prstom zhora displeja) a aj v nastaveniach mam vsade wifi vypnute. No ked si dam podrobnosti baterie, tak vidim ze wifi je stale zapnuta a telefon preto neprejde do deep sleepu (odsledovane cez CPU Spy Plus...telefon byval tak na 95% v deep sleep, teraz je jeho CPU na 90% na 208Mhz...cize ziadny deep sleep. Za noc to stiahne bateriu aj o 30%.

Ma niekto podobny problem a ako to riesit? Skusal som manualne vyp./zap wifi, ci ju to vypne, no bezi stale. Ked ju potrebujem a zapnem ju, tak sa normalne pripoji a vsetko funguje ako ma.

Ako je mozne, ze system si takto zrazu zo dna na den robi co sa mu zachce a ignoruje vyp/zap wifi?

Restart telefonu tiez nepomohol.

V telefone nieje nic, je to pracovny fon, su tam len maily cez exchange a par beznych appiek (acrobat reader, WPS office, atd.) ZIadny facebook, ani nic podobne.

Dufam ze kvoli android bordelu nebudem musiet znova robit factory reset, posledny som robil par mesiacov dozadu po update na B595 firmware.

...este update, telefon mi ponukol update na novy B597, no nic sa nezmenilo. nahodil som si appku DS battery saver, ktora nuti fon prejst na deepsleep vzdy ked je vypnuta obrazovka. A prebudi ho raz za 1hod na 1 minutu. Aby zbehlo synchro a tak. No aj s nou mi za noc stiahne bateriu z 94% na 63%, co je samozrejme zle.
shiro
admirál
admirál

mobil: Huawei P8 Lite
tablet:

Poslaťod Comentorr » Uto 23. Máj 2017 9:58:55

Skús vymazať cache z recvovery, ak nepomôže tak sprav factory reset. Po updatoch sa odporúča vždy urobiť FR pre správne fungovanie systému. Rovnako aj battery savery neprospievaju systému.
Xiaomi MI A1---STOCK
Xiaomi MI3W---CM13-ROOT
Honor 4C---RROS-ROOT
Sony Xperia Arc S---STOCK-ROOT
ZTE Blade---Swedish Snow RLS7-ROOT
Obrázok užívateľa
Comentorr
Moderátor
Moderátor

mobil: Xiaomi MI A1
tablet:

Poslaťod shiro » Uto 23. Máj 2017 10:39:39

Wipol som cache a zatial to vyzera ze to dostalo rozum. Potestujem, uvidime. Zatial diky
shiro
admirál
admirál

tablet:

Poslaťod Comentorr » Uto 23. Máj 2017 12:33:50

Pohoda
Xiaomi MI A1---STOCK
Xiaomi MI3W---CM13-ROOT
Honor 4C---RROS-ROOT
Obrázok užívateľa
Comentorr
Moderátor
Moderátor

tablet:

Poslaťod smajlovk » Str 24. Máj 2017 11:58:14

Dve moznosti :

1) Menu - Nastavenie - WIFI - Rozsirene (cez tri bodky ponuku) - polozka "Vyhladavanie vzdy povolene" je zapnuta

2) Menu - Nastavenie - Poloha - Rozsirene / Vyhladavanie (cez tri bodky ponuku) - polozka "Vyhladavanie sieti Wifi" je zapnuta. V podstate treba vypnut vsetko v tomto menu.
Obrázok užívateľa
smajlovk
admirál
admirál

mobil: OnePlus 3T
tablet:

Poslaťod shiro » Str 24. Máj 2017 14:55:53

Toto vsetko som mal povypinane. Ako som pisal, aj wifi samotna bola vypnuta. A predsa na pozadi bezala, v spravcovi baterky som ju tiez videl cely cas zapnutu. proste haluz. mam podozrenie na google play alebo google apps obecne.

Netusim co ti neschopaci robia, ze to takto z nicoho nic pri nejakom update appky rozbabru a clovek s tym musi laborovat. A ze ludia do nich za to nekopu...nieje nic lepsie ako rano najst pracovny telefon vybity a nemoct nic spravit pokial sa nejak nenabije.

Taketo elementarne veci mali byt davno poriesene uz v androide 2, sak ten system nema dva roky a vyvojari s nim tiez nepracuju kratky cas.
shiro
admirál
admirál

tablet:

Poslaťod Comentorr » Str 24. Máj 2017 14:59:05

Vymzanie cache ti teda pomohlo?
Xiaomi MI A1---STOCK
Xiaomi MI3W---CM13-ROOT
Honor 4C---RROS-ROOT
Obrázok užívateľa
Comentorr
Moderátor
Moderátor

tablet:

Poslaťod shiro » Str 24. Máj 2017 16:46:59

hej, uz to seka dobrotu. uvidime dokedy :-)
shiro
admirál
admirál

tablet:

Späť na Huawei P8 lite

TOPlist