Par dovodov preco nie Android.

diskusie o hocičom

Poslaťod froshy » Sob 18. Feb 2012 10:21:27

froshy
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod tma24 » Sob 18. Feb 2012 11:17:18

kokos ake bludy. ten co to pisal absolutne nešvie co je to android a navyse kyda na take veci ktore su chyby uzivatela a nie androidu. to ze niekto strati mobil a pride o nejake cenne udaje kedze ho nemalo dostatocne zabezpeceny neznamena ze zato moze android ale uzivatel sam!
Na iných weboch ma nájdete pod nickom Necromander
PDA: Nexus S
ROM: PixelRom 1.60 fully Touched
Recovery: Touch
Obrázok užívateľa
tma24
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod Fearless » Sob 18. Feb 2012 11:24:09

Ak sa nemýlim tak HTC ponúka službu že pri strate smartfonu si môžete na dialku zmazať obsah ktorý ste tam mali. To je velké + pre android.
HTC EVO 3D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Fearless
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod majko11293 » Sob 18. Feb 2012 11:54:47

Uplne suhlasim, autor toho članku popisal uplne blbosti čo sa ani nedaju považovať za chyby OS.

@Fearless
ano, tuto moznost HTC ponuka..ak ale nainstalujes do telefonu antivirus, napr. Avast alebo Eset tak aj cez ten sa da telefon vystopovat. A myslim si ze v pripade straty telefonu keby si kontaktoval google tak aj oni by ti pomohli.
MacBook Pro 15" 2017 256GB Touchbar / Intel Core i7 / 16GB RAM
Apple iPhone XR 64GB
Apple Watch 3
Apple TV 4
Sony WH-1000XM2
Obrázok užívateľa
majko11293
Moderátor
Moderátor

mobil: Apple iPhone XR 64GB
tablet:

Poslaťod shiro » Sob 18. Feb 2012 12:34:23

google moze na teba kaslat, co oni maju s tvojim mobilom?
shiro
admirál
admirál

mobil: Huawei P8 Lite
tablet:

Poslaťod maurice » Sob 18. Feb 2012 14:34:57

z chuti som sa zasmial :lol: ten clovek nic nevie o androide :lol:

vydrz - kolko vydrzi iPhone? viete niekto? ja viem - kamosovi po mesiaci pri normalnom pouzivani 1 den. vyhodou androidu je napr to, ze kontrolu nad funkciami(gps, internet) riadi samotny system, teda mozem napr GPS vypnut jednym klikom. napr na takom iPhone sa to robi v kazdej aplikacii zvlast. mne konkretne na Galaxy Note spotrebuje za noc 3% baterky. este nejake namietky ohladom spotreby androidu?

jadro - linuxove jadro ma od toho v androide velmi daleko, vela ludi android dokonca ani nepovazuje za linux, lebo nepouziva linuxove jadro ako ostatne OS, ale ma vlastnu verziu, ktora je od zakladu prepracovana a optimalizovana na mobilne zariadenia.

google - vie len to, co mu uzivatel dovoli, staci si precitat licencne podmienky pri prvom zapnuti a nezadavat google konto a google sa nic nedozvie. na zaklade polohy mobilnych telefonov google robi statistiky a vyhodnocuje dopravnu situaciu, k comu sa moze kazdy uzivatel google maps dostat cez vrstvu traffic

dalej som to uz ani necital, su to same bludy..
maurice

Poslaťod Skyder » Ned 19. Feb 2012 12:00:18

Tak som sa musel aj ja vyjadrit, je to na tej stránke :)

Tak neviem, kto je autorom článku, ale písat verejný článok o niečom o čom viem velké H**** tak to je odvaha :) Tak ti idem napravit mienku, ako sa pokušali aj ostatni.
To čo píšeš o bateriach, je absolutna kravina. Svvoj prvý android som mal model HTC T-Mobile G1. Telefon mal iba 1300mAh bateriu, no aj po skoro troch rokoch používania vydržala 2-3 dni. Teraz vlastním HTC Desire S, a som taktiež spokojny. Ak niekomu je málo, na trhu su batérie od alternatívnych vyrobcov, ktore vydržia ešte viac. (Odporúčam však najprv si vyhladat recenzie, možete narazit aj na fakey z číny.)

A teraz vyjadrenie k tým "7 bezpečnostným rizikám"

1.) Strata? Okej, v prvom rade je to užívatelova chyba, ale to beriem, V rade druhom, android sa dá na dialku zablokovat, stačí používat niektoru z mobilnych aplikacii Typu Eset Mobile Security, Zoner, v prípade že ste držitelom novšieho HTC stačí Htcsence.com.

2.) Symbian umožnuje? To znelo dost ako reklama a zavádzanie, kedže android ma funkciu zamknutia pri zmene sim už pri kúpe telefonu, ako aj ine ochranné prvky, a tá sms funguje tiež, napriklad cez už spomínany Zoner antivirus alebo Htcsense.com. Dokonca možete nalezcovi vyzobrazit volitelny text na obrazovke (V prípade nalezu prosim kontaktujte bla bla bla..)

3.) tomuto bodu som fakt nepochopil, prepáč :D

4.) Pozicia sa dá zablokovat uplne, takisto aj zbieranie anonymnych statistik pre paraonikov ako tuto autor článku. A neviem nič o tom že google zbiera nejake dáta z SMSiek a Hovorov, čím máš podložené toto tvrdenie?

5.)Ano, možno sa to stalo, a tiež sa stalo že Iphone sa nakazil z .pdf suboru :D tak to kde sme už. Ak máš pocit, že webkit je zlý, na markete najdeš operu, dolphin browser a neviem čo všetko. Ja už tri roky používam webkit a predstav si, nič som si nezavíril :)

6.) Tažke rozoznat? Neviem ako ty, ja pred tým než si pustím nejaku aplikaciu do telefonu, zvyknem si prečítat recenziu na nete, pripadne priamo v markete maš komentare od uživatelov aplikacie (feedback) takisto aj rating (hviezdičky). Zatial ma tieto orientačne prvky nesklamali :)
Tá hrozba je na každom telefone. NA androide je ale dost malá.

7.)Tak si nainštaluj antivirus, ktory je z mojho uhla pohladu aj tak zbytočny, ak nenavštevuješ pochybne stránky. To si však nakazíš aj počítač na ktorom surfuješ.

Mier :)
Skyder

Poslaťod mustafa » Ned 19. Feb 2012 19:04:34

ja som sa tam už tiež vyjadril... ešte včera... ale hádať sa s niekym, čo tomu nerozumie, nemá cenu... 8-)
Samsung GT-I9000 Slim Bean 2.7.0 - JB 4.1.2 - i9000XXJVT
Huawei MediaPad ICS 4.0.3 (B005 - kernel 3.0.8)
mustafa
admirál
admirál

mobil:
tablet:

Poslaťod mirom » Sob 03. Mar 2012 17:28:51

Z toho pseudoclanku mi stacila prva veta a dalej som ani necital. Clovek co to pisal sa do problematiky vobec nevyzna a najskor to bude nejaky zakomplexovany blbecek, ktory je tak hlupy ze sa nedokaze naucit ovladat jednoduchy android alebo proste nema peniaze na fon s droidom tak ho pohorsuje a naviac tam ma gramaticke chyby co svedci o jeho inteligencii.
Takymito blbostami akurat tak zavadza ludi co hladaju fakt seriozne clanky.
Pise o androide ako by to bol najhorsi system pod slnkom ale to ze za mesiac sa preda viacej mobilov s androidom ako symbianu snad za pol roka to uz vynecha. :twisted:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mirom
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod duchan » Pon 05. Mar 2012 14:21:54

nevidim dovod preco by mal o niecom pisat len niekto kto sa vyzna do problematiky. tu aspon vidis ako sa moze android javit pre niektorych pouzivatelov :)

pozri sa na web a vidis ze tam vela kvalitnych clankov nenajdes. na ten jeho web naju pristup aj "zakaznici" a on si ako avatara k uctu z ktoreho reaguje v knihe navstev (tusim je to ono) da pipinku v bikinach ... :DD ..aspon vies ze autora mas brat s rezervou.

neviem co sa nad tym clankom tak vzrsujete.
Ericsson A2618 > Siemens C35 > Nokia 3310 > Alcatel OT 525 > SE T68i > Alcatel OT 735 > Nokia 3100 > Nokia 6230 > Nokia 6100 > Nokia 6600 > Nokia N73 > HTC Touch > Nokia E51 > HTC Hero > HTC Desire > Galaxy S2
duchan
admirál
admirál

mobil:
tablet:

Ďalší

Späť na El Gaučo

TOPlist