Notebook za tablet a multi-touch monitor

diskusie o hocičom

Poslaťod klaudia » Štv 03. Feb 2011 2:59:41

Zdravím. Dnes som sa maximálne "zmotala" na tablet MOTOROLA XOOM s Androidom 3.0 (s tým by som behala do školy - VŠ)
Obrázok
a na DELL ST2220T multi-touch 21,5" monitor (ten by bol samozrejme doma). Obrázok
Tak ma napadlo, či to nahradí notebook. Teraz mám DELL (spokojnosť maximálna, ani 2 roky nemá), ale tieto dotykové srandy ma fascinujú. Napíšte svoj názor. Mám predať noťas a kúpiť tablet a monitor alebo nemám blbnúť a ostať pri notebooku. Dík! ;)
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
klaudia
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Štv 03. Feb 2011 8:32:58

kedze to pouzivas pri studiu na vysokej skole, najviac asi pouzivas klavesnicu (na pisanie seminarok, pisanie poznamok, hladanie informacii..) skus sa spytat sama seba, ci budes schopna pracovat s dotykovym displejom tak rychlo, ako s klavesnicou notebooku. a ci sa ti bude pohodlne pouzivat dotykova obrazovka pri pisani, ked potrebujes vediet co pises a kam to pises. mozno ze je 3.0 ultra super prisposobena na pracu, ale ja o tom pochybujem...
maurice

Poslaťod klaudia » Štv 03. Feb 2011 9:42:01

Tak to áno (písanie seminárok - občas - ani nepamätám na tu poslednú :roll: ) Na vyhľadávanie informácii to nie je dobré? Teda bolo by asi najlepšie to odskúšať, ale kde? Vy ste sa ešte s tou Motorolou nestretli? Lebo ta dotyková klávesnica nevyzerá až tak zle. Keď dokážu pracovať ľudia na IPade :) či to nemám ani porovnávať? Asi počkám keď sa dostane na trh, na viac recenzií a skúsenosti od používateľov. Asi som sa moc nadchla :(
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
klaudia
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod k0nko » Štv 03. Feb 2011 9:51:33

Aj na tablete sa da vcelku dost rychlo pisať.. Chce to len zvyk :lol:
k0nko

Poslaťod klaudia » Štv 03. Feb 2011 10:02:34

:lol: a ako pozerám asi neovláda písanie 10-mi, či?
teda ja som sa to učila a uľahčuje mi to skoro všetko, čo sa týka písania.. Ja by som aj do toho šla asi, len to nie je 100% ešte

"okrem virtuálnej QWERTY klávesnice je k dispozícii aj hardvérová, pripojiteľná cez Bluetooth" to by som hneď dokúpila keby sa mi zle písalo.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
klaudia
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod k0nko » Štv 03. Feb 2011 12:01:48

samozrejme si mozes pripojit BT klavesnicu aj myšku pre vacsi komfort :)
k0nko

Poslaťod maurice » Štv 03. Feb 2011 13:25:22

lenze ked si k tomu dokupis klavesnicu, budes ju pouzivat vsade kam as pohnes, takze to bude dalsie prislusenstvo ktore si beries so sebou, aby to neskoncilo tak, ze si budes brat do skoly tasku veci okrem tabletu. nemyslis, ze je lepsie v tvojom pripade nieco taketo?
maurice

Poslaťod k0nko » Štv 03. Feb 2011 14:52:01

Ked slecna pokukuje po tablete, tak by som radsej mozno odporucal nieco taketo :)
k0nko

Poslaťod maurice » Štv 03. Feb 2011 17:15:21

no, moznosti je viac, toto konkretne sa mi moc nepaci, hlavne preto, ze to ma windows 7 a ten ako vieme moc na dotyk vhodny nieje. ked uz lenovo, tak U1
Obrázok
ale na tohtorocnom CES bolo predstavenych aj niekolko rieseni od Asusu napr:
Eee Transformer Pad
Obrázok
Eee Slider
Obrázok
ale ako nad tym uvazujem, tak nad tym uvazujem, klasicky notebook nenahradi ziadny z tabletov. neviem aky notebook momentalne mas, ale pisanie na 7 ci 10 palcovom displeji nebude nikdy tak pohodlne, ako pisanie na velkej klavesnici notebooku
maurice

Poslaťod klaudia » Štv 03. Feb 2011 18:31:42

tak asi to urobím tak, že predám svoj NB (DELL STUDIO 1555) a kúpim nejaký lacnejší + ten multi-touch monitor, alebo tablet
a k tej klávesnici: som mala na mysli takú silikónovú, ktorú by som mohla stočiť :)
pozriem všetky tie vaše tipy, ale aj tak by ma zaujímala ta Motorola najviac, tá tuším dostala aj 2 ocenenia na CES, či?
keby som nepotrebovala do školy programy ako C++ ... tak by som asi ani neváhala, ale tak aj Photoshop,Sony Vegas :) bez toho si to neviem asi predstaviť (aj keď na to by som použila ten DELL ST22......)
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
klaudia
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Ďalší

Späť na El Gaučo

TOPlist