Aké Aplikácie Pouzívate?

Nové aplikácie od SK a CZ developérov
aplikácie pre platformu Android

Poslaťod Skyder » Uto 04. Máj 2010 12:19:11

Tak tu je vypis programov ktore mam momentalne v mojej G1.

Su rozlisene farebne, pricom:

Modra farba - Oznacuje programy na ktore nedam dopustit a nikdy uz nevymazem ;)

Zelena Farba - Uzitocne programy ktore stoja za vyskusanie :)

Zlta Farba - Nic extra, hladam alternativu / uvazujem o vymazani.

PROGRAMY:

Task Killer - Asi najlepsi program pre mna. Okamzite ukoncuje programy beziace na pozadi. Ma aj svoj Widget, aj moznost Autokill.

Astro File Manager - Jednoducho File Manager, cez ktory sa aj instaluju aplikacie z karty. /Diky Admin/

AK notepad - Poznamkovy blok, zatial som ho iba skusal. Ako nahradu som si vsak nasiel ColorNote, s ktorym som viac nadmieru spokojny. Pri ColorNote je aj moznost urobit si z vasich poznamok Widgety.

Audio Manager - Tool na nastavenie hlasitosti telefonu, nemusite sa prehrabavat v nastaveniach v Androide, vsetko tu je pekne pokope. /vyzvananie, hudba a pod./

Backgrounds - Aplikacia ktora funguje s internetom, pripoji vas na server o obrazkami, kde su fakt kvalitne a dobre obrazky. Z aplikacie sa da priamo nastavit pozadie / ulozit obrazok na kartu.

Sprite Mobile Backup and Restore
- Zalohuje nastavenia telefonu a aj sd kartu. Mozete si vybrat co chcete zalohovat, v pripade nejakeho problemu nasledne obnovit zalohovane subory.

Bluetooth File Transfer - Mnohi sa stazovali ze skore verzie androidu nepodporuju datove prenosy medzi dvomi trelefonmi. Stiahol som tuto app, skusal som posielat subory z nej na nokiu E51 a vsetko krasne ficalo.

Dolphin Browser - Alternativny browser, nevidim obrovsky rozdiel oproti originalu.

Gameboid - Program na hranie hier z konzoly Game Boy Advance. Hram na nom hry z GBA a vsetko ide este lepsie ano na originale GameBoy :D

Ghost Commander - Uzitocny program na mazanie, premenovavanie, editovanie akychkolvek suborov na SD karte.

ChompSMS - Alternativny program na pisanie a odosielanie SMS, jedinu vyhodu oproti originalu vidim iba v krjsom zobrazovani vlakien so spravami.
Avsak po case som objavil Handcent SMS - Je skvely, dokazete si v podstate na zobrazovane vlakno dat obrazok ako pozadie, takisto moznost zvolit si pozadie pre cele vlakna. NA markete su aj mnohe fontpacky, sam program ma v sebe moznost vybrat si z troch grafickych tem. Super !

iMUSIC Tao - Super program ktory funguje cisto cez internet. MA vlastne rebricky skladieb a mozete aj vyhladat skladbu aku chcete vypocut online alebo ju jednoducho stiahnut do vaseho MT.

Mort Player Music - ALternativny prehravac hudby, moze pouzivat gesta, hudobnu kniznicu zobnrazuje na zaklade rozlozenia v priecinkoch, nie na zaklade ID3V tagov ako zakladny prehravac.

mVideo Player - Prehravac videa, oproti originalu ma krajsie prostredie, podporuje titulky,. Kodeky su take iste ako pre originalny prehravac.

PicSay - Skvely editor fotografii, ktore jednoducho nacitate z karty a uz len pridavate rozne efekty.

Prekladac Google - Asi kazdemu znamy internetovy slovnik.

Skype Lite Beta - Skype v mobile, neda sa vsak cez neho volat ako cez ten v nasich pocitacoch, museli by sme mat zakupeny skype kredit.
Coskoro bude nahradeny Nimbuzzom /THX Admin/

Tube Downloader
- Downloader videi z youtube, zatial netestovany.

Uninstaler - Odinstalator programov ktore uz nechcete v telefone ani vidiet :D

HRY:

Bejeweled - Tuto hru musi kazdy poznat, velmi intuitivne ovladanie.

Robo Defense - Klasicka tower defense hra, celko dobra

Farm Frenzy - Celkom zaujimava hra, avsak mna moc nebavila po chvile. Vhodne pre farmarov, alebo ludi co na Facebooku hraju farmwille :D

Labirynth - Naozaj skvela hra, je to klasicka gulicka, ktorou musite prejst cez bludisko. Ma aj 3D mod /Naozaj, najprv som na to pozeral asi dve minuty, vyzera uzasne - steny sa naklanaju s telefonom/ a moznost stiahnut si levely vytvorene uzivatelmi z internetu ci vytvorit si vlastny. Cize? Nekonecna hra :D
Naposledy upravil Skyder dňa Štv 27. Máj 2010 10:51:51, celkovo upravené 2
Skyder

Poslaťod bam » Štv 27. Máj 2010 8:13:34

nainštalované aplikácie

AK Notepad - skvelý zápisník
Alice - nájde podľa profilu last.fm a skladieb na SD karte koncerty obľúbených interpretov (kvôli tejto aplikácii som objavil koncert Bonobo v Prahe)
APNdroid - jednoduchá aplikácia na prepínanie dátového pripojenia
ASTRO - súborový manažér
Chessmaster - šach
CM Updater - slúži na aktualizáciu CyanogenMod ROM
cVolume - ovládanie hlasitosti
ExportContacts - exportovanie kontaktov do súboru CSV na SD kartu
Flashlight - na posvietenie v tmavých zákutiach :)
Barcode Scanner - skenovanie čiarových kódov
jjReader - čítanie elektronických knižiek v txt formáte
Last.fm
Learning Android Examples
Linpack - benchmark pre androida
Maps Brut - pre navigáciu na Slovensku
Market Enabler - umožní vidieť na Slovensku v Android Market platené aplikácie
Meebo IM - chatovací program
Sygic Mobile Maps 9 - navigácia
More Locale 2 - kvôli slovesnkým znakom na klávesnici
mVideoPlayer - filmy aj s titulkami
Nav Launcher - spustenie google navigácie
Nimbuzz - chatovací program so Skype VoIP (dá sa aj telefonovať na Skype)
Overclock Widget - pretaktovanie procesora
QuickOffice - prehliadanie microsoft office súborov
Solitaire - keď už naozaj nemám čo robiť
TasKiller - zabíjanie aplikácií
Terminal Emulator - terminál pre androida
Voice Recorder - diktafón
HTC Desire Z
Android 2.3.7
CyanogenMod 7.2.0 RC2
52 MFLOPS
8GB class4
Obrázok užívateľa
bam
Administrátor
Administrátor

mobil:
tablet:

Poslaťod Skyder » Štv 27. Máj 2010 10:39:36

Lepsi zapisnik / poznamkovac je podla mna ColorNote :)

Co sa tyka toho Linpacku - Benchmark - Dnes ho vyskusam :), takisto ako Maps Brut /o tomto som ani nevedel /, Sygic mam aj ja v mobile uz asi dva mesiace, len to mam asi nejaku zlu verziu lebo nikdy nenajde satelit.
Na prehliadanie a upravu dokumentov pouzivam Documents To Go, a som velmi spokojny.
Takisto diky za tip na ten Nimbuzz, doteraz som pouzival iba Skype Lite beta.
Inak mame podobny zoznam :D
Skyder

Poslaťod x10mini » Ned 05. Dec 2010 13:45:52

Dá sa neako vymazať, odinštalovať aplikácia ktorá už bola v mobile ?? Dosť mi tam vadí ta ikona na ploche a zbytočne mi tam zaberá miesta, samozrejme že to nie je len ta jedna je ich viac. Tak poraďte či sa to dá alebo nie. Mám stiahnutp aj aplikáciu ktorá slúži na odinštalovanie ale v tej sa nedajú odinštalovať appl. ktoré už v mobile boli. Vopred Ďakujem
x10mini
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Risko » Ned 05. Dec 2010 13:56:21

dost nechapem otazke, ak chces vymazat aplikaciu tak das setins>app> tam ju najdes a vymazes

ak chces dat prec ikonu z plochy staci ti jednoducho podrzat prst na tej ikone tak 2sec a potom ju potiahnut do kosa... aspon na mojom wildfiri to tak funguje :D.
Obrázok užívateľa
Risko
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Ned 05. Dec 2010 15:21:53

Risko píše:dost nechapem otazke, ak chces vymazat aplikaciu tak das setins>app> tam ju najdes a vymazes

ak chces dat prec ikonu z plochy staci ti jednoducho podrzat prst na tej ikone tak 2sec a potom ju potiahnut do kosa... aspon na mojom wildfiri to tak funguje :D.

on ma asi na mysli, ci sa da vymazat nieco, co mal v telefone nainstalovane ked ho uz kupil, napr niektori vyrobcovia integruju do systemu rozne internetove obchody, aplikacie ako napr Footprints od HTC(o tom som este nepocul, ze by to niekto pouzival) tieto aplikacie nejdu len tak lahko vymazat, sice tam ta moznost je, ale pri pokuse o ich vymazanie proces zliha a prakticky sa nic nezmeni.

x10mini píše:Dá sa neako vymazať, odinštalovať aplikácia ktorá už bola v mobile ?? Dosť mi tam vadí ta ikona na ploche a zbytočne mi tam zaberá miesta, samozrejme že to nie je len ta jedna je ich viac. Tak poraďte či sa to dá alebo nie. Mám stiahnutp aj aplikáciu ktorá slúži na odinštalovanie ale v tej sa nedajú odinštalovať appl. ktoré už v mobile boli.

tiez som tuto temu riesil pred par dnami a musim skonstatovat, ze to nejde, a ak hej, tak to nejde tak jednoducho. cital som nejake fota kde sa ludia pytali priamo Googlu a nic z toho, ani Root vraj v tejto otazke nijako nepomoze
maurice

Poslaťod Risko » Ned 05. Dec 2010 16:52:37

dva krat si citoval mna pricom druhy citat som nepisal ja :P iba tak mimochodom.
Obrázok užívateľa
Risko
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Ned 05. Dec 2010 17:15:10

Risko píše:dva krat si citoval mna pricom druhy citat som nepisal ja :P iba tak mimochodom.

prepac, zabudol som prepisat meno v [quote="Risko"] :lol: ale hlavne ze ste pochopili o com...
maurice

Poslaťod x10mini » Pon 06. Dec 2010 0:59:18

Tak ja radšej už nikoho citovať nebudem aby tu v tom nebol chaos. ;)
Ale myslel som to tak ako napísal maurice.
Kupil som x10mini, bol tam android 1.6 no teraz už mám 2.1, ale mám tam aplikácie ktoré v mobile už boli, a vôbec ich nepoužívam, chcem ich vymazať a nikde v mobile som to nenašiel aby sa to dalo, tak sa pýtam či viete o neakej možnosti, alebo sa to nedá.
x10mini
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Risko » Pon 06. Dec 2010 1:15:32

no ja si ich nevsimam:D takze ja ti neporadim ale skus pogooglit trocha urcite nieco najdes.
Obrázok užívateľa
Risko
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Ďalší

Späť na Aplikácie

TOPlist