Ktore aplikacie nesmieme zmazat?

všeobecne o Androide
Príspevky triediť do kategórie smartfónov kde je uvedený výrobca a model !

Poslaťod Gaaspi » Štv 11. Aug 2016 1:27:42

Po rootnuti som zacal vymazavat vyrobcom predinstalovane appky aby som uvolnil miesto. Avsak som asi zmazal aj nieco co som nemal lebo som pokazil mobil. Existuje nejaky zoznam ze ktore veci potrebuje android na svoj chod? Alebo nejaky remover ktory oznaci co nesmiem mazat?
Tomáš
Obrázok užívateľa
Gaaspi
kapitán
kapitán

mobil: Samsung E1050
tablet: Nemám tablet

Poslaťod verny94 » Štv 11. Aug 2016 5:21:11

A máš nějaký důvod to mazat?
Apky jsou stejně alokovany v jine části paměti, takže si žádnou nevykouzlis.
Stačí je mrazit.

A proč to sem píšeš 3x??
Výměny prasklých skel, drobné HW opravy, oprava IMEI, unbrick a další.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký dotaz na opravu MT, nebo na chod fóra.
Obrázok užívateľa
verny94
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+
tablet:

Poslaťod Gaaspi » Štv 11. Aug 2016 20:46:49

To byla chyba Tapatalku ktery mi pri pridani temy hodil hlasku ,,nepovedlo se kontaktovat servery" tak sem to zkousel opakovane a na fore to pridavalo ale ja to nevidel. Takze to locknute taky zmazte nemusi to tady byt 3x, nebyli to umyslne...

Takze i zmrazeni mi uvolni misto? Totizto starsi typy maji ten problem. Ze nektere predinstalivani blbosti zaberou i 20MB co staci k tomu abych tam uz nemoh pridat svuj tapatalk nebo messenger.
Tomáš
Obrázok užívateľa
Gaaspi
kapitán
kapitán

Poslaťod verny94 » Štv 11. Aug 2016 21:33:19

Nezískáš vůbec žádnou. Tyhle aplikace jsou v jiné části paměti.
Výměny prasklých skel, drobné HW opravy, oprava IMEI, unbrick a další.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký dotaz na opravu MT, nebo na chod fóra.
Obrázok užívateľa
verny94
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+
tablet:

Poslaťod Gaaspi » Sob 19. Nov 2016 23:23:26

Nevim jake telefony mate na mysli ale ti starsi mobily to tak meli. Rootem sem smazal mnoho aplikaci a pak zbylo misto pro ty me.
Tomáš
Obrázok užívateľa
Gaaspi
kapitán
kapitán

Poslaťod TheMatten » Str 23. Nov 2016 16:41:12

verny94 píše:Nezískáš vůbec žádnou. Tyhle aplikace jsou v jiné části paměti.

Pravdupovediac, aj ja som ich mazal. A ked uz pre nic ine, tak len pre dobry pocit :D
Ja by som odporucal nemazat vsetko co nevies zaradit, takze ak napriklad chces vymazat FB, tak vymazes "Facebook" a pluginy typu "Facebook XY plugin" a pod., ale ak natrafis na nieco, co proste nepoznas, tak to nechaj tak.
TheMatten
zelenáč
zelenáč

mobil: Samsung Galaxy Note 3
tablet:

Poslaťod TheMatten » Str 23. Nov 2016 16:52:44

Gaaspi píše:Nevim jake telefony mate na mysli ale ti starsi mobily to tak meli. Rootem sem smazal mnoho aplikaci a pak zbylo misto pro ty me.

Systemove app sa ukladaju do priecinka /system/app/ (pozor, nie /sdcard/system/app) a tie nainstalovane tebou do /data/app. Teoreticky vsak moze mazanie systemovych app ovplyvnit miesto pre teba... Android, kt. je postaveny na linuxe pouziva aj linuxacky suborovy system, v ktorom sa samostatne "pamate" nepripajaju pod nejakymi pismenami, ako napriklad na Windowse (c:, d:,...), ale do priecinkov, teda obsahom priecinku sa stane obsah pamate. A tato pamat sa zdiela cela medzi jej subormi a priecinkami, teda ak sa ani jeden z priecinkov nenachadza v nejake samostatnej pamati, tak vlastne vyuzivaju spolocnu pamat a teda mazanie jedneho ovplyvni volne miesto pre druhy. Dufam ze to nie je prilis krkolomne :D
TheMatten
zelenáč
zelenáč

tablet:

Poslaťod Gaaspi » Pon 28. Nov 2016 10:53:20

Je to dosť krkolomné ale rozmýšlam a hľadám podobnosť androidu a linuxu keďže na jednom PC ktorý zvyknem používať je linux. Ja používam úplne prehistorické smartfóny a tam je ešte nejaká zdielaná pamäť. Na sd kartu sa nedajú inštalovať aplikácie (tie staré to nepodporujú) tam je karta iba na fotky hudbu atď. Tak rootom vymažem len veci čo poznám teda facebook+pluginy, kadejaké visepilot či hry (trialverzie navigácie či hier) všelijaké office aplikácie čo zaberú aj 20MB a v tých mobiloch celá pamäť bývala 150MB napríklad. Tam stačilo stiahnúť messenger, viber, tapatalk a už písalo že neni pamäť odstránte súbory. Pri veľmj starých mobiloch ani nebola oficiálne podpora na presúvanie na sd kartu ani takú možnosť neponúkalo lebo staré verzie tých aplikácií ešte v tej dobe mali 3 či 5 MB. Ja si pamätám na prvý messenger čo mal do 10MB a teraz posledný má cez 50! To len experti vedeli čo sa už vyznali viac do tých vecí dalo sa podľa kadejakých návodov cez root sfunkčniť presúvanie app na kartu ale takým štýlom že nahrať dáku room odina a čojaviemčo vytvoriť dáke adresáre a cesty k nim a nejako sa dalo oblafnúť telefón že si myslel že to je jeho pamäť. Ale to vedeli maníci čo mali nejaké programátorské zručnosti, ale bežný laik nemal šancu, velakrát to ani nefungovalo atď. Jediný spôb bol vymazať a potom hladať na alternatívnych zdrojoch staršie verzie tých aplikácií lebo niektoré ako messenger fungovali aj keď ste nainštalovali 5 rokov starú verziu a tak namiesto 50MB zobralo len 10. Len niektoré sú také čo bez aktualizácie ani nespustíte. O2, CP a také to idú aj staré verzie.

Toto je jediný spôsob ako mať smartfón malých rozmerov lebo kedysi boli malé xperie, samsungy, htc wildfire a pod. To len teraz musí byť všetko velká nemotorná lopata.
Tomáš
Obrázok užívateľa
Gaaspi
kapitán
kapitán

Poslaťod TheMatten » Pon 28. Nov 2016 15:01:05

Gaaspi píše:Je to dosť krkolomné ale rozmýšlam a hľadám podobnosť androidu a linuxu keďže na jednom PC ktorý zvyknem používať je linux...

Teoreticky by bolo mozne presunut vsetky aplikacie na microsd kartu, lenze to by si telefon nesmel spustat bez nej a bolo by potrebne urobit tvrdsi zasah do systemu. Ak by si napr. pomocou toho linuxoveho pocitaca vytvoril na karte samostatnu "pamat" (particiu), mohol by si pomocou adb v recovery upravit konfiguracny skript spustany pri starte systemu, aby presmeroval priecinok /data/data/ na tu particiu na karte a presunut vsetky subory z povodnej tam. To by si vsak vyzadovalo trochu experimentovania a pravdupovediac, vacsinou nezviknu byt veci tak jednoduche ako vyzeraju na 1. pohlad :D. Pradvepodobne by este trebalo poupravovat nejake subory a pod.
TheMatten
zelenáč
zelenáč

tablet:

Poslaťod Gaaspi » Štv 01. Jún 2017 21:52:39

Nakoniec som kupil novsi typ mobilu a zmieril som sa s jeho (nad)rozmermi... Tie uz maju v androide funkciu zakazat aplikacie takze sa nemusim ani s rootom trapit.

Odoslané z GT-S7580 pomocou Tapatalku
Tomáš
Obrázok užívateľa
Gaaspi
kapitán
kapitán

Späť na Android

TOPlist