Aplikacia na sledovanie polohy / zakazanie vypnut GPS

všeobecne o Androide
Príspevky triediť do kategórie smartfónov kde je uvedený výrobca a model !

Poslaťod martin921 » Ned 15. Jan 2017 18:08:54

Zdravim, mam taky trochu kuriozny pripad, no snad to pochopite a najde sa niekto, kto mi poradi. Ide o nasho stareho otca, je velky milovnik sportov, tur a pod. Casto sa vybera sportovat na bicykel, v zime na lyze, popripade prechadzka do lesa. Jeho typicka vlastnost je mat vypnute zvonenia, a dovolat sa mu je umenie. Niekedy mame uz o neho strach, lebo sa neozyva a v dnesnej dobe, kedy si clovek zvykol, ze staci zavolat a hned mame info o tom druhom, je to obcas fakt stresujuce. Pouziva Samsung Galaxy S5 mini, chceli sme mu dat iPhone (ten ma super aplikaciu find my friends), no ten odmieta. Skusal som istu dobu testovat podobnu aplikaciu od sygicu, no ta funguje dost nespolahlivo, a hlavne kompatibilita na iOS je dost divna. Jeden cas som skusal aj pouzivat lokalizaciu zariadenia cez web, no tam je potrebne zapnute GPS, inak mate smolu. Problem je v tom, ze vraj mu to zapnute GPS strasne zerie baterku, a pre neho je nepochopitelne, ze sa o neho bojime, tak to GPS vzdy vypina. Preto by som potreboval poradit ake su moznosti sledovania tohto android zariadenia v tejto situacii, popripade, ci je nejak mozne zakazat vypnut GPS, idealne tak, aby o tom nevedel, ze je zapnute, nech sa vyhneme zbytocnym vysvetlovackam. Tiez by ma zaujimalo ako to je s tym zapnutym GPSkom na androide a spotrebou baterky. Je to fakt take kriticke? Na iOS to mam bezne zapnute, a ziadny draining nepocitujem. Dakujem vsetkym za rady.
martin921
zelenáč
zelenáč

mobil: iPhone
tablet:

Poslaťod brm » Ned 15. Jan 2017 20:03:54

Pozri nastavenia mobilu, či sa dá vypnúť ikona GPS v notifikačnej lište.. ak nie, asi sa to bude dať vypnúť jedine s rootom. Možno nejaká aplikácia dokáže zamknúť prepínanie GPS, ale o tom už bude vedieť.

GPS v mobile môže byť kľudne stále zapnuté, baterku žerie jedine ak je spustená nejaká aplikácia, ktorá to GPS práve využíva a teda je zobrazená ikona v notifikačnej lište.

Skúšal si toto? Musíš sa prihlásiť s jeho google účtom.
https://www.google.com/android/devicemanager

To vypnuté zvonenie poznám, moja mama mala prvé roky s mobilom takmer stále vypnuté zvonenie, pretože čo ak by jej niekto volal? :D Koľko rokov má dedo?
Samsung Galaxy S8+ 64GB | OnePlus3 64GB | LG G2 D802 32GB | Huawei Mediapad M2 10.0 WiFi 16GB

Zálohuj! Zálohuj! Zálohuj!
Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+ 64GB
tablet: Huawei Mediapad M2 10.0

Poslaťod martin921 » Ned 15. Jan 2017 20:12:13

Ahoj, dakujem za odpoved. Ten device manager som prave pouzival, no ak je vypnute GPS, tak mi ukaze len ze telefon je online, ale polohove sluzby su vypnute. Musim sa pozriet, co tam ma nainstalovane, co by mohlo to GPS pouzivat a tym padom zrat tu baterku. No hej vypnute zvonenie a mozes volat kolko chces :D Tento rok bude mat 70 :)
martin921
zelenáč
zelenáč

mobil: iPhone
tablet:

Poslaťod brm » Ned 15. Jan 2017 20:19:18

Tak to je ešte mladík.. a ak je takto aktívny, nerobil by som si ešte o neho nejaké veľké starosti.. ;)

Skúšal si zdieľanie polohy cez Google?
https://support.google.com/accounts/ans ... 9687?hl=sk
Pár rokov som to už nepoužíval, ale niekedy to fungovalo tak, že ak nie je zapnuté GPS, ukáže aspoň polohu podľa vysielačov GSM, čiže presnosť +/- kilometre.. ale aspoň budeš vedieť, či je v meste alebo v lese alebo kde..

:)
Samsung Galaxy S8+ 64GB | OnePlus3 64GB | LG G2 D802 32GB | Huawei Mediapad M2 10.0 WiFi 16GB

Zálohuj! Zálohuj! Zálohuj!
Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+ 64GB
tablet: Huawei Mediapad M2 10.0

Poslaťod martin921 » Ned 15. Jan 2017 20:24:27

Super dakujem, vyskusam :)
martin921
zelenáč
zelenáč