3137/5000 Uzatvorte odtoky batérií a zneužívateľov údajov n

grafické témy, zvonenia, wallpapers, nálepky, etc.

Poslaťod Lawrence11 » Štv 19. Dec 2019 7:46:18

Potrebný čas: 5 minút

Možno existuje aplikácia, ktorú skutočne používate, ale ktorá drví telefón nadol pomocou aktivity na pozadí - inými slovami, robením vecí, ktoré nepotrebujete, kým ich aktívne nepoužívate. Facebook a Instagram sú oboznámení s takýmto nepríjemným správaním a sú to iba páchatelia.

Našťastie pre nás, aj keď je aplikácia zle navrhnutá týmto spôsobom - so zneužívajúcou aktivitou na pozadí a bez ľahkej možnosti zastavenia - stále môžete získať späť kontrolu. Začnite otvorením časti Nastavenia batérie v systémových nastaveniach a prezrite si rozpis využitia batérie medzi jednotlivými aplikáciami. (Ak je na vašom telefóne spustené vydanie systému Android 9 Pie, musíte túto možnosť nájsť klepnutím na ikonu trojbodovej ponuky v pravom hornom rohu.) Toto bude najlepšie fungovať, ak to urobíte ku koncu deň, keď má váš telefón množstvo aktivít na analýzu.

Klepnite na ľubovoľnú aplikáciu s vysokou spotrebou batérie a potom zistite, koľko jej aktivít sa deje na pozadí - aj keď ich aktívne nepoužívate. V prípade programov s vysokým množstvom aktivity na pozadí sa pýtajte sami seba: Robí táto aplikácia niečo na pozadí, na čom skutočne záleží? Naozaj potrebujete napríklad Facebook, Twitter alebo iné sociálne médiá a spravodajské nástroje na obnovenie ich kanálov, keď sa na nich nepozeráte? Pravdepodobne nie. Veľa takýchto aplikácií to však v predvolenom nastavení robí presne a nakoniec sa vybije batéria vášho zariadenia a výsledkom bude niekedy aj mýto.

Pri všetkých takýchto položkách máte dve možnosti: Pozrite sa do vlastných nastavení aplikácie, aby ste zistili, či existuje spôsob, ako vypnúť jej aktivitu na pozadí (niečo, čo je možné na Twitteri a mnohých spravodajských aplikáciách, ale samozrejme nie na Facebooku. alebo Instagram) - alebo ak váš telefón používa operačný systém Android Oreo alebo novší, vypnite ho na systémovej úrovni pomocou možnosti obmedzenia pozadia pozadia pre Android na tej istej obrazovke v nastaveniach batérie telefónu.

Vyladenie telefónu s Androidom - BatteryJR Raphael, IDG
Poďme skontrolovať ešte jedno miesto, len aby sme veci zaokrúhľovali: Prejdite do časti Nastavenia siete a internetu v systémových nastaveniach a klepnite na riadok označený „Využitie údajov“. Teraz klepnite na riadok označený buď „Využitie mobilných dát“ alebo „Využitie údajov aplikácií“. Vyberte ľubovoľné aplikácie s vysokým využitím a sledujte, koľko ich prenosu údajov sa deje na pozadí. Ak aplikácia používa značné množstvo údajov o pozadí bez zjavného dôvodu, odstráňte jej schopnosť tak, že na tej istej obrazovke deaktivujete prepínač „Údaje na pozadí“ - čo následne uvoľní aj drahocenný výkon a šťavu z batérie navyše na zastavenie zbytočného mýta v mobilnom dátovom tarife.

V obidvoch častiach tohto kroku nezabudnite používať zdravý rozum a zabrániť tomu, aby ste zakazovali povolenia na pozadí pre všetky nástroje na úrovni systému - napríklad pre aplikáciu Telefón alebo „Android OS“ - a tiež pre všetky aplikácie, ktoré skutočne potrebujú takéto schopnosti, aby mohli fungovať. fungovať (napríklad aplikácia na odosielanie správ, ktorá by nemusela hľadať nové prichádzajúce správy, ak nemala prístup k údajom na pozadí a batérii).
Lawrence11
zelenáč
zelenáč
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 19. Dec 2019 7:39:56
mobil: 2124388291
tablet: tablet

Späť na Android tuning

TOPlist