[APP] Simple Mobile Tools

Diskusia developérov z užívateľmi

Poslaťod tibbbi » Sob 11. Aug 2018 21:41:05

NÁZOV : Simple Mobile Tools

Obrázok

POPIS : Zdravím,

chcem vám predstaviť moju sadu apiek pod značkou Simple Mobile Tools. Momentálne obsahuje 13 apiek: Spúšťač aplikácií, Kalkulačku, Kalendár, Foťák, Hodinky, Kontakty, Kreslenie, Správcu súborov, Baterku, Galériu, Hudobný prehrávač, Poznámky a Ďakujem.

Všetky sú open source, neobsahujú prístup na internet, nevysvetliteľné oprávnenia, ani reklamy. Sú tak dokonalé nie iba pre bežných ľudí, ale aj pre tých, pre ktorých je súkromie veľmi dôležité. Sú dostupné aj na F-droide, zdrojáky sú na Githube. Obsahujú voliteľné farby (vrátane farby spúšťačky), predvolenou je tmavá téma.

Vytvoril som ich pred 2 rokmi a dnes majú dokopy už zhruba 6 miliónov stiahnutí, čiže sú už dosť vyladené. Neide iba o nejaký školský projekt, ktorý môže zo dňa na deň zmiznúť, keďže na nich pracujem fulltime. Sú preložené do max 32 jazykov, preklady sú vytvárané dobrovoľníkmi. Najpopulárnejšiu apkou je Galéria, ďalšie sú Kalendár a Kontakty.

Google tlačí vývojárov do transparentnosti ohľadom spracúvania osobných údajov, tento rok podmienky sprísnia ešte viac. Aktualizácie budú musieť mať nastavené za cieľ Android SDK 26 (Android Oreo) už od 1. novembra. Moje apky sú na sprísnené podmienky už dávno pripravené, spôsobí to ale problémy niektorým veľkým hráčom, ktorí sa spoliehajú napríklad na to, že majú všetky potrebné oprávnenia už od nainštalovania apky. Aj preto si myslím, že moje apky majú obrovský potenciál a to najlepšie ešte len príde.

Aj keď som publikoval všetky Zásady ochrany osobných údajov tak, ako ich Google požaduje, stále sa veľa ľudí pýta, aké dáta zbieram. Keďže apky sú offline, neviem zbierať vôbec nič. Keďže nemám ani reklamy, neexistujú ani žiadne marketingové spoločnosti, ktoré by vás sledovali.

Veľkým plusom apiek neni iba bezpečnosť, ale aj konzistentnosť, ktorá mi v Androide stále chýbala. V apkách znovupoužívam všetko, čo viem. Nemyslím tým iba funkcie v kóde, ale aj ikonky, akcie, niekedy celé obrazovky. Ak to je možné, používam Materiálové ikonky od Googlu, čiže ich už pravdepodobne aj poznáte a nemusíte tak premýšľať, čo sa stane, ak niektorú stlačíte.

Miesto toho, aby som tu všetko vypisoval, si dovolím vás presmerovať na môj článok na Mediume Why did I create Simple Mobile Tools.

Nedávno apky oslávili svoje druhé narodeniny, na ktoré som tiež spísal článok 5 million downloads on 2nd anniversary. What now?

Ak chcete feedback od reálnych userov, bez môjho vedomia bol vytvorený aj článok na Reddite.

Na ceste je ešte veľa nových funkcií, vylepšení, apiek a aj keď už teraz mám cca 20 tisíc inštalácií denne, to najlepšie je ešte pred nami :)

Vďaka

SCREENSHOTS :
Obrázok

Obrázok

Obrázok
tibbbi
zelenáč
zelenáč

mobil: Sony Xperia Z3 Compact
tablet:

Späť na Nové aplikácie od SK a CZ developérov

TOPlist