Huawei P20 vs. OnePlus 6

Poslaťod Myscho » Štv 02. Aug 2018 18:10:31

Caute, riesim malu dilemu pre ktory telefon sa rozhodnut a mozno mi pomozete s vyberom,
na OnePlus ma laka hlavne jeho software, rychlost, odladenost a caste updaty a prikladna starostlivost ale obavam sa trochu velkosti, neviem ako je to s pripadnym servisom a tiez je asi o 50€ drahsi ako P20 v zakladnej 64GB verzii,
P20 je zase mensi, komaktnejsi, mal by mat lepsi fotak, je lacnejsi len ta ich nadstavba mi nejak nevonia

ak by ste sa mali rozhodovat medzi P20 a OP6, co by to bolo? alebo ak niekto z vas ma jeden alebo druhy telefon, podelte sa o skusenosti z dlhodobeho hladiska, co je na nom super resp. co vam vadi
vase nazory mi pomozu pri rozhodovani :)
Myscho
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod brm » Ned 05. Aug 2018 7:23:41

Za mňa by bola jasná voľba OnePlus 6 - veľkosti by som sa nebál, je to otázka pár dní, kým si na to zvykneš a potom nebudeš chcieť menší! ;) Záručný servis je v pohode, na webe zadáš požiadavku a oni ti pošlú kuriéra po pokazený mobil, následne ti opravený mobil pošlú kuriérom späť. To isté platí pre mimozáručný servis, avšak tam už musíš platiť...

Na Huawei ma dlhé roky odrádza presne to isté, tá nadstavba. Mám síce tablet od tejto značky, ale furt mám 100 chutí ho vyhodiť z okna, ak mám robiť nejaké nastavovačky...

Odporúčam ešte prezistiť všetky fičúrky, ktoré oba mobily podporujú/nepodporujú. Napr. OnePlus mobily vôbec nepodporujú Mirrorlink (s Android Auto nemajú problém), Huawei už od P10 podporuje aj Mirrorlink. Ale využiješ to iba ak máš auto s podporou Mirrorlinku, inak ti to môže byť jedno. A ešte jedno odporúčanie, v prípade kúpy OP6 používaj iba originálne USB-C káble...

;)
Samsung Galaxy S8+ 64GB | OnePlus3 64GB | LG G2 D802 32GB | Huawei Mediapad M2 10.0 WiFi 16GB

Zálohuj! Zálohuj! Zálohuj!
Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+ 64GB
tablet: Huawei Mediapad M2 10.0

Poslaťod cca01 » Pon 06. Aug 2018 8:31:29

Na základe minulých skúseností s Huawei P9 a OnePlus 2 by som si vybral znova skôr OnePlus. Na Huawei mi vadila nadstavba, ktorá príliš zasahovala do behu app na pozadí. OnePlus bol OK ale mal som pocit, že je tam nepresné GPS a na veľkosť som si nevedel úplne zvyknúť. Čistý Android bol ale pre mňa obrovské plus. Dnes by som sa ešte ale rozhodoval medzi nejakou Nokiou a Xiaomi MIA2, nakoľko majú tiež čisté Androidy... To by boli vstupné dáta pre rozhodovanie aj keď sú dosť subjektívne a asi 2 roky staré
cca01
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Späť na Kúpa zariadenia - rady, skúsenosti

TOPlist