Kúpa nového smartfónu do 600€

Poslaťod Renoku » Uto 12. Dec 2017 22:39:18

Zdravím, aktuálne vlastním iPhone 6S 32GB už asi polroka a dosť uvažujem nad prechodom znovu na Android, keďže to ide s IOS dole vodou (IOS 11 má strašne veľa bugov atď.). S mobilom som celkom spokojný, ale v poslednej dobe sledujem, že aj Android dokáže byť ''svižnejší''. Mobil by som plánoval kúpiť začiatkom budúceho roka, ale už nad tým uvažujem dopredu. Môj strop je 600€, viac za mobil už fakt nie som ochotný dať, keďže je stále niečo nové a každým rokom sú lepšie a lepšie mobily. Dosť rozmýšľam nad Oneplus 5T 128GB/8GB RAM, ten ma vyjde okolo 560€, čo je za tak výkonné zariadenie slušná suma. Rád by som počul aj váš názor čo iné by ste mi doporučili (napr. Samsung Galaxy S8) i keď Samsung som už vlastnil a konkrétne S6, po tej som prešiel na Iphone 6S, ktorý mám doteraz. Tiež by som chcel podotknúť, či sa vôbec podľa vás oplatí prechádzať z Iphone 6S na nejaký iný mobil alebo je to podľa vás zbytočné. Keď som kupoval Iphone tak som vtedy zaň dal celkom dosť (600€) a určite ak budem kupovať nový mobil tak Iphone predám (dúfam, že za 400€ sa mi to podarí). Určite je skvelé si vyskúšať aj ten IOS, človek znovu získa nejakú skúsenosť. Ak mám byť úprimný Iphone je skvelé zariadenie, jednoduché pre nenáročných, spoľahlivé atď. Ale myslím si, že sa mi predsa len ten Android páčil viac... V mnohých veciach človeka neobmedzí ako pri IOS. Už som tu napísal toho dosť, budem rád ak mi napíšete váš názor, radu. Vďaka.

PS: Ak vlastníte, alebo ste vlastnili zariadenie Oneplus, skúste mi napísať vašu skúsenosť(záruka, stabilita, spoľahlivosť).
Renoku
zelenáč
zelenáč

mobil: iPhone 6S
tablet:

Poslaťod Comentorr » Štv 14. Dec 2017 19:47:30

Nazdar, tak osobne by som Samsung neodporúčal. Pretože niesom zástancom TouchWizu. Radšej by som šiel do čistého androidu. Rovnako ako si písal, tak tiež si myslím OnePlus 5T je výborná voľba. Osobne nemám s reklamáciou apod. žiadne skúsenosti, takže ti s tým asi veľmi neporadím.
Xiaomi MI3W---CM13-ROOT
Honor 4C---RROS-ROOT
Sony Xperia Arc S---STOCK-ROOT
Samsung Galaxy Fame---Cyanogenmod 11-ROOT
ZTE Blade---Swedish Snow RLS7-ROOT
Obrázok užívateľa
Comentorr
Moderátor
Moderátor

mobil: Xiaomi MI A1
tablet:

Poslaťod MaxCore » Štv 14. Dec 2017 22:03:40

Honor 9/Honor 8 . tiež kvalitné
Moja Android evolúcia: Samsung Galaxy Y, Motorola Motoluxe XT615, Acer Liquid Z200, Honor 4C, Huawei Y6 II Compact
Obrázok užívateľa
MaxCore
Moderátor
Moderátor

mobil: HTC U Ultra 64GB Blue
tablet: GoClever Terra 101

Poslaťod Renoku » Pia 15. Dec 2017 0:00:45

Čo sa týka Samsungu na S6 čo som mal tak ten Touchwiz po nejakom čase sem tam nešiel ako má, menšie záseky tam boli, Samsung zrejme musí ešte viac popracovať na ich nadstavbe. Čo sa týka značky Honor s tou nemám žiadnu skúsenosť a tej by som sa aj možno obával. Čo som počul dosť veľa ľudí kritizovalo Huawei a myslím že Honor spadá pod nich (ak sa mýlim opravte ma). A možno aj keby som ten Honor skúsil tak predsa len ten Oneplus 5T by bol asi lepší. Vlastne si osobne myslím že za tie peniaze je to to naj čo môžem dostať.
Renoku
zelenáč
zelenáč

tablet:

Poslaťod smajlovk » Pia 15. Dec 2017 5:05:37

Ja mam OnePlus 3T a je to najlepší z telefón, aký som kedy mal. Až na foťák, ten je oproti vlajkovym telefónom ostatných znaciek (Huawei, Honor, Samsung, LG, Sony) priemerný.
To isté bude platit o 5T.
Keď budeš kupovat az budúci rok, tak možno skus počkať na Huawei P11 alebo S9 od Samsungu.
Obrázok užívateľa
smajlovk
admirál
admirál

mobil: OnePlus 3T
tablet:

Poslaťod marecek65 » Pia 15. Dec 2017 9:22:13

Ja mam samsung S8 a s nadstavbou touchwiz nie je ziadny problem, ziadne zasekavacky telefon ide plynule aj po case. To uz platilo pri S7. Samsung mam hlavne koli fotaku, takze si musis premysliet, co je pre teba priorita

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
marecek65
kapitán
kapitán

mobil: g900f
tablet:

Poslaťod Renoku » Sob 16. Dec 2017 12:52:54

No čo sa týka fotoaparátu tak Samsung u tohto dominuje ( o tom niet pochýb). Moje požiadavky sú jednoduché: spoľahlivosť, stabilita, skvelý fotoaparát, rýchlosť, vydrž. Aj keby som čakal za S9 tak určite jej cena bude minimálne 800€. Možno sa skôr na ňu oplatí počkať preto, lebo cena S8 pôjde určite dole. Tiež som rozmýšľal, že kto vie kedy vyjde trebárs Oneplus 6. S8 sa mi páči (možno by som siahol až po S8+) ale keď sa pozriem na testy v rýchlosti tak Oneplus 5T v tomto jednoznačne vyhráva (rýchlejší ako najnovší iPhone X). Fotoaparát na Oneplus 5T neviem aký je oproti S8, ale určite by mal byť lepší ako ten čo mám na iPhone 6S(myslím si). Pri výbere mobilu je u mňa skôr ťažšie sa rozhodnúť do ktorého mobilu ísť, resp. s ktorým neurobím chybu.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Renoku
zelenáč
zelenáč

tablet:

Poslaťod brm » Sob 16. Dec 2017 21:57:06

Rok som mal OnePlus 3, pred mesiacom som ho vymenil za S8+.. moje zhodnotenie týchto dvoch systémov..

Musím potvrdiť, že OxygenOS je určite svižnejší systém ako TouchWiz.. takmer čistý Android určite má niečo do seba. Hádam za celý rok používania sa mi mobil asi ani raz poriadne nezadýchal. Aktualizácie sú tiež relatívne časté, napr. presne v deň kúpy S8+ mi už cinkla aktualizácia na Oreo. Problém som mal jedine s GPS, ktoré náhodne vypadávalo počas mojich cyklovýletov. Čo sa týka fotiek, určite nadpriemer. Navyše ako bývalý majiteľ iPhonu by si ocenil hw tlačidlo na prepínanie režimov normálny, nerušiť, tichý. Snímač odtlačkov prstov jedna báseň. Nabíjanie je naozaj ultrarýchle, avšak pozor na káble!!! Doporučujem používať iba originálny kábel. Mal som viac čínskych káblov, ktoré odporúčali aj na slovenských weboch, ale koncovka každého jedného sa po čase začala prehrievať. Takto sa mi podarilo odpáliť USB port v mobile! Čo sa týka dopravy a prípadnej reklamácie alebo servisu mimo záruku, je to úplne jednoduché. Všetko hlásiš cez ich web a oni ti pošlú kuriéra, ktorý u teba vyzdvihne mobil.

TouchWiz na S8+ je už určite úplne niekde inde ako bol na prvých Samsungoch.. ale aj tak z môjho subjektívneho pohľadu je o nejakú milisekundu pomalší ako OxygenOS a občas sa dokáže zadýchať. Ale zatiaľ som to postrehol iba na Instagrame, takže môže to súvisieť aj s optimalizáciou tejto appky. Zatiaľ ma to však neruší, bežná práca s mobilom je stále plynulá. Foťák je jeden z najlepších, aj keď na zrkadlovku sa určite nechytá. Ale celkom dobre zvláda aj zhoršené svetelné podmienky. Foťák 1+5t je údajne horší. Najväčšia blbosť na S8 je senzor odtlačkov prstov vzadu vedľa objektívu. Je to samozrejme vec zvyku a voľbou vhodného púzdra vieš hneď nahmatať senzor a taktiež zamedziť nechcené špinenie objektívu prstom. Na Samsungu sa mi však páčia doplnkové funkcie, ktoré OnePlus asi nikdy nebude mať.. barometer, merač tepu, SpO2, MirrorLink, RGB svetelný senzor, IP68. Síce to nie sú nevyhnutné funkcie, ale chcel som mobil s podporou týchto vecičiek, ktoré dokážem využiť na cyklovýletoch aj v aute.

Aj preto som sa rozhodol neísť do 1+5t, ale zaobstarať si rovno S8+ (S8 v porovnaní s 1+3 by bol strašne maličký), aby som mal konečne mobil snáď so všetkými funkciami bez kompromisov. Ale samozrejme každý mobil má svoje muchy, pre mňa najväčšie sklamanie z S8 je nemožnosť pripojiť sa k wifi bez internetu a zároveň ťahať dáta cez mobilnú sieť. OnePlus s týmto nemal problém, zvládol to aj starý LG G2 s custom romkami, ale S8 to nedokáže!!! No aj napriek tomu som spokojný, navyše sa mi podarilo ušetriť, keďže v Datarte mali chybu v systéme a tak som S8+ dostal za cenu S8.. :D
Samsung Galaxy S8+ 64GB | OnePlus3 64GB | LG G2 D802 32GB | Huawei Mediapad M2 10.0 WiFi 16GB

Zálohuj! Zálohuj! Zálohuj!
Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+ 64GB
tablet: Huawei Mediapad M2 10.0

Poslaťod marecek65 » Pia 22. Dec 2017 9:38:40

brm: pekne porovnanie. Co sa tyka rychlosti, to by som na mieste cloveka, ktory sa rozhoduje, ktory mobil kupit neriesil. V sucasnosti su top modely od Samsugu spoľahlivé, ja osobne mam uz 3. mobil, pred tym som bol zatazeny na htc, ktore ale prespalo vyvoj. Je pravda, ze Samungy su oproti inym znackam drahsie, ale na druhej strane su spolahlive a ako si pisal, s pripadnymi reklamaciami nie je problem. Taktiez s tebou súhlasím s umiestneniim otlacku prstov na s8 a s8+, vyriesil somto tak ze na 90 % pouzivam scanovanie duhovky, ktore je velmi spolahlive az na niektore výnimky, ked je silne ostre svetlo. Takze za mna odporucam S8, S8+ a prípadne note 8.

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
marecek65
kapitán
kapitán

mobil: g900f
tablet:

Poslaťod PetoG » Pon 01. Jan 2018 15:06:58

Honor 8 / 9. Za realtivne malo penazi vela muziky

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Obrázok užívateľa
PetoG
kapitán