prolem s telefonom z ciny

Poslaťod kuko6.1 » Sob 12. Júl 2014 13:59:19

Ak je to HW chyba, reklamácia by za pokus stála, aj keď niekedy je dohovor ťažší a niečo to môže stáť - záleží na predajcovi. Ale neviem, kedy si ho kupoval, i2000 je už starší telefón.
I2000 nemá veľmi širokú komunitu, preto pre neho nie je veľa alternatívnych ROM. Na needrom.com sú len tri oficiálne, prvá pre DualCore verziu a dve ďalšie pre QuadCore http://www.needrom.com/phone-roms/inew/i2000/.
K flashovaniu root ani CWM nepotrebuješ - sú to verzie pre FlashTools. Pokiaľ je niečo vážne pošahané v sytéme, je to lepší spôsob flashovania, ale samozrejme ako pri každom flashovaní, pokiaľ niečo zle nastavíš, alebo bude nejaký problém vo flašhovanej ROM, skončí to pravdepodobne bricknutým telefónom ;)
Samozrejme pred flashovaním odporúčam urobiť zálohu ROM, či už cez CWM, ak je tam, alebo MTK Droid Tools. Neviem, či by šla urobiť záloha IMEI cez Mobileuncle MTK Tools, keďže nemáš telefon rootnutý,

Škoda že si si neurobil hneď ako si dostal telefón zálohu ROM cez MTK Droid Tools alebo FlashTools, mal by si istotu, že ROM je v poriadku a je pre tvoju verziu telefónu (pri flashovaní cez FlashTool je dôležité aj to, pre akú pamäťovú verziu je ROM určená, neviem, či bol i2000 v predaji v roznych pamatových konfiguráciách).

Sony Xperia L píše:Nič ine sa asi nedá čakať z phonu z ciny .

Negeneralizoval by som, je to skôr smola, ako pravidlo. "Značkové" telefóny sa tiež kazia, tento rok odišli dvom kolegom HTC Sensation XE a Samsung Galaxy S3. Samozrejme ako na potvoru tesne po skončení záruky.Zle reagovali na dotyk, a často sa reštartovali. Nepomohol ani update noveho fw, pri S3 sme skúšali flashovať nový fw aj cez Odin. Oproti tomu my máme v rodine štyri telefóny z Číny a všetky šlapú vyše roka bez poblémov. Takže je to skôr o štastí, aj či telefón neschytal nejaký náraz alebo či nebol vystavený vlhkosti, je toho veľa , čo môže ovplyvniť životnosť.
Huawei G300 -> THL W8, Galaxy Tab 10.1
Obrázok užívateľa
kuko6.1
zelenáč
zelenáč
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 12. Júl 2014 12:35:14
mobil:
tablet:

Predchádzajúci

Späť na Smartfóny

cron
TOPlist