Xperia Z5C - zmena uzamykacej obrazovky

Poslaťod sherry22 » Ned 03. Júl 2016 18:20:41

Dobry den.

Ospravedlnujem sa dopredu, ze pisem bez diakritiky, ale niekedy pisem aj zo zahranicia a tam ich pozicane pocitace nemali SK klavesnicu a uz som si zvykla na tento styl pisania. Z mobilu vsak pisem vacsinou s diakritikou.

Mam novy mobil, Xperia Z5 Compact. Zaujimali by ma nejake veci.

1. Daju sa zmenit hodiny (su tam 3 na vyber) na uzamykacej obrazovke na widget, aky chcem ja? Alebo, da sa k xperiovym hodinam pridat dalsi widget? Dost by sa mi zisiel widget Kalendar, ale neviem ho tam dat. :/

Pripadne, da sa aspon zmenit ta ikona rychlej volby vlavo dole? Je to ikona Hlasoveho vyhladavania Google. Radsej by som tam mala napr. Telefon, kalkulacku alebo kalendar.

Ked je mozna aspon nejaka z tychto moznosti, dali by ste mi, prosim Vas, navod, ako na to? Dakujem za rady.

2. Mam android M, 6.0.1. Citala som, ze v android M sa da zmenit pamatova karta na interne ulozisko. To by sa mi celkom zislo. Zaroven som vsak citala, ze Sony tuto funkciu neumoznuje. Ale dajme teoreticky tomu, ze by to umoznovalo. Este som to neskusala, najprv musim kupit cistu SD kartu. Isla by tam aj 200 GB SD karta a nerobilo by to problemy? A ta karta by tam uz vlastne musela ostat naveky, nedala by sa uz vybrat bez poskodenia mobilu, vsak? Doteraz som mala max 32 GB kartu, vacsinou Kingston alebo Sandisk a sli bez problemov. Dakujem.

3. Este sa rozhodujem, ze ostanem pri povodnom mobile, Xperia Z1 Compact, androd L 5.1. Je nejaky z nich viac vodeodolny alebo su rovnake?

Na Z1C sa mi viac paci:
- ze ma na uzamykacej obrazovke ako rychlu volbu vlavo dole Telefon
- ma vacsiu a vyraznejsiu LED diodu.
- mensie prehrievanie.

Na Z5C sa mi viac paci:
- novsi android (ci aj lepsi neviem, pacia sa mi obidve, aj L aj M).
- vacsie ulozisko.
- otlacok prstu.
- lepsi fotak.

Velmi pekne dakujem za Vase rady. Najviac ma zaujima hlavne bod 1.
sherry22
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Ned 03. Júl 2016 19:04:39

1. Ak tí nevyhovujú widget hodín ktoré máš od výrobcu tak si stiahni iné z Google Play
Zmena ikony na uzamknutej obrazovke
https://www.mojandroid.sk/navod-android ... obrazovka/
Skúšal som to na Z3 compact z Androidom 6.0.1 a funguje to aj na Sony
2. SD karta by nemusela byť nová ale formátovaním na interné úložisko by sa dáta vymazali.
Dôležité je aby SD karta bola čo najrýchlejšia.
3. By som povedal že rovnaké ale nekupoval by som.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC 10
tablet: Lenovo YT3-PRO

Poslaťod sherry22 » Ned 03. Júl 2016 20:30:03

Dakujem Ti, velmi si mi pomohol.

Poviem ti, hlasove vyhladavanie nikdy nevyuzivam, pre mna to je zbytocnost. Konecne mam na uzamykacej obrazovke prakticky Telefon. :D

Mala som Tesla Locker, aj C-Locker a na uzamykacej obrazovke som mala widgety Weather and clock a Kalendar. Zial, tu mi nefungoval otlacok prsta. Pisala som aj vyvojarovi a tiez mi odpovedal, ze Sony toto (zatial) nepodporuje. Kvoli tomu otlacku pouzivam teraz "Xperiovy" locker.

Existuje nejaky locker, ktory podporuje aj widgety, aj otlacok prsta na Z5C?

Este raz vdaka.
sherry22
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Späť na Sony / Sony Ericsson

TOPlist