Xperia M5 nevidí SIM kartu

Poslaťod sherry22 » Uto 19. Júl 2016 17:48:16

Dobrý deň.

Mám taký problém. Kúpila som na e-shope 2 mobily. Jeden, Xperia Z5C ide úplne v poriadku. Druhý, Xperia M5 však robí problémy.

Neberie vôbec žiadnu SIM. Skúšala som v ňom viac SIM kariet, ale ten mobil akoby žiadnu nevidel. Pritom na iných mobiloch tie SIM karty fungujú normálne.

Je to takto. Vypnutá Xperia M5 , vložím do nej SIM kartu podľa návodu. Zapnem mobil. Mobil sa zapne, neskôr napíše načítavanie aplikácií. Ale ani zmienka o SIM karte. Je to, ako keby som len zapla mobil bez SIM karty. Pritom ta karta tam je. A rovnako je to s každou kartou, ktorú tam skúsim dať. Mobil žiadnu nevidí. Pritom je to úplne nová SIM.

Pozerala som IMEI, je rovnaký na krabici, na štítku, kde sa mení karta aj v Nastaveniach mobilu, informácie o telefóne.

Ozaj, keď stlačím položky Zámok karty SIM, vypíše: Vybratá SIM karta je zablokovaná. Najskôr ju odblokujte. Ale keď stlačím odomknúť, nič sa nedeje.

Kde môže byť chyba, poradíte? Alebo čo by som s tým mohla urobiť? Je blokovaný mobil alebo poškodený slot na SIM alebo niečo iné?

Ďakujem veľmi za vaše odpovede.

Edit :
Nehláste sa všetci.
sherry22
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Uto 19. Júl 2016 22:14:11

Ak je SIM karta vložená správne a nefunguje určite by som reklamoval.
Ak pri spustení mobil nepýta ani PIN kód zrejme bude chybný slot na SIM kartu.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC 10
tablet: Lenovo YT3-PRO

Poslaťod sherry22 » Str 20. Júl 2016 10:31:29

Už ide, ale nechápem prečo zrazu.

Nechala som mobil aj so SIM ležať na stole v obývačke a ja som šla spať. Ráno som vstala, prišla do obývačky, zo zvedavosti zapla displej na M5. Pozerám, či dobre vidím, hore ukazuje plný signál. Skúšala som naň prezvoniť z iného mobilu, aj volať z tohto mobilu, všetko ide.

Hlavná vec, že od predvčera som si nevedela rady so SIM.

Iné mobily prijali SIM hneď, ale tento až po 2 dňoch? Len dúfam, že už signál ostane.

Ale ďakujem ti za odpoveď.
sherry22
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Späť na Sony / Sony Ericsson

TOPlist