Windows a ty! Čo ste prežili?

počítačový softvér

Poslaťod shiro » Štv 11. Aug 2011 12:20:49

aj s nim som sa uz hral....ale len asi mesiac, hned ako vyslo.
shiro
admirál
admirál

mobil: Huawei P8 Lite
tablet:

Poslaťod maurice » Štv 11. Aug 2011 12:44:21

...tak ako mozes tvrdit, ze windows nieje horsi?
maurice

Poslaťod Triglavus » Štv 11. Aug 2011 17:48:07

Ak sa clovek uci dva roky pouzivat ctrl+c, pre toho je neprehladny aj navod na zubnu kefku.

Poznám strašne veľa ľudí čo takéto veci nevie a pracujú v kancelárii dlhé roky. Jednoducho na to nemajú potrebu a nepracujú s takou funkciou, nie to ešte aby ma sestra volala, že jej to vyhadzuje okno "Odoslať alebo neodoslať chybu (win XP)" bez akéhokoľvek zásahu do software. Jediné čo robí je skype, filmy, internet a dokumenty a po pár mesiacos (rok možno) jej vyhadzuje nonstop tú tabuľku aj po zrušení.

Skorej si asi chcel povedat, ze linux je rychlejsi v boote a zopar inych veciach. To by potom sedelo.

Blbosť, už viac krát som ti hovoril, že boot nie je jediná vec v čom Linux exceluje a dúfam, že Maurice sa trošku ukludní, keď zdielam jeho odkaz z G+.
http://www.expertreviews.co.uk/general/ ... 0-7-lion/2
A už od teba nechcem počúť ani jedno pípnutie o tom, že Linux nevie využívať HW! (Áno vyhrážam sa ti... nemám na výber)

Kód: Vybrať všetko
OEM licenciu mas uz od nejakych 2500sk, co nieje vela na SW ktory pouzivas zopar rokov.

Ďakujem pekne ale na software kde v stock verzii je chabá podpora súborov (.srt, .mkv, .mp3, .pdf, mám pokračovať?) a bezpečnosť bez dodatočného software je alarmujúco nízka je to neskutočne veľa. A to nehovoriac o tom, že ide o najlacnejšiu verziu čo je nejaká home basic (netuším ako sa teraz volajú).

nedal si sem dokaz ktory som ziadal - tudiz sa tymto nezmyslom ani neohanaj.

Defragmentácia disku ti nestačí? Nestabilita s pospupom času ti nestačí? Predlžovanie bootu ti nestačí? Zaťažovanie HW ktoré ma za dôsledok celkové spomalenie stroja ti nestačí? Ak nie tak už fakt iba kladivom po prstoch.

s tymto som ta tiez zrusil, nakolko je to dalsia kravina. Je to bez problemov poriesitelne. A zadarmo.

Dodatočnou ochranou áno. Nie každý pozná Avast a nie každý pozná Firefox/Chrome/Opera. Predstav si človeka čo prišiel zo školy kde sa naučil robiť s pc a ide si kúpič nejaký. Kúpi mašinu a príde domov, zistí, že nemá OS, že potrebuje office a že má v pc vírus.

V zakladej vybave ma dobru podporu

Uvedené hore... nie nemá.

Co ty vies o patentoch a vnutornej politike MS? Velke prd a ja tiez. Preto je zbytocne sa o tom bavit.

Viem asi toľko, že práve Linux je dôvodom prečo si Microsoft dalo patentovať .exe, DirectX a plno iných vecí a jednoducho odmieta za akúkoľvek cenu predať práva na používanie týchto vecí lebo by ich to zničilo a jednoducho by stratili klientov u Linuxu, kde by to bolo zadarmo.
HTC Desire HD - od release do 2012
Nexus 4 - od release do teraz
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod Pan-Palo-1 » Štv 11. Aug 2011 18:27:37

sto ludi sto chuti :) Pre mna je Win number one :)
Nokia N900 ( Maemo5 / Android 2.2 )
Samsung Galaxy S2 4.0.3 XXLPS
Obrázok užívateľa
Pan-Palo-1
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod Triglavus » Štv 11. Aug 2011 18:34:23

To ti neberiem. Ja som dlhé roky fungoval na Windowse a aj napriek problémom mi to stačilo no po tom ako som prešiel na Linux už asi na ďalšom pc Windows vyhodím kompletne.
HTC Desire HD - od release do 2012
Nexus 4 - od release do teraz
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod Pan-Palo-1 » Štv 11. Aug 2011 18:45:16

ja som ho skusil a vacsie trapenie som nezazil a mal som Lin od tusim 8.04 Ubuntu do tejto poslednej verzie. nekompatibila ( resp. ziadne ovladace ) na moju externu zvukovku pre gitaru vyrobca nedal. tak som preliezol xyz for kde boli akoze navody ale skutek utek . xyz prikazov do terminalu a nic, skoda :( . potom som skusal ten Input Jack ci ako sa to volalo a tiez skutek utek ani tuk.
Na telefone mam Maemo a to slape zatial ako , uptime tam ma uz 37 dni a stale to slape :D ako hodinky
Nokia N900 ( Maemo5 / Android 2.2 )
Samsung Galaxy S2 4.0.3 XXLPS
Obrázok užívateľa
Pan-Palo-1
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Štv 11. Aug 2011 19:17:08

tak to je fakt, ze na niektore malo rozsirene kusy HW nieje mozne zohnat ovladace, ale bez doinstalovavania ovladacov toho na ubuntu fici daleko viac ako na windows.
maurice

Poslaťod duchan » Pia 12. Aug 2011 8:12:37

zase zavadzas s tym "daleko viac". nemas sancu to nijak dolozit/overit. ak najdes dokaz z linux komunity ze je to tak, stavim sa ze najdem dokaz z win komunity o presnom opaku.
Ericsson A2618 > Siemens C35 > Nokia 3310 > Alcatel OT 525 > SE T68i > Alcatel OT 735 > Nokia 3100 > Nokia 6230 > Nokia 6100 > Nokia 6600 > Nokia N73 > HTC Touch > Nokia E51 > HTC Hero > HTC Desire > Galaxy S2
duchan
admirál
admirál

mobil:
tablet:

Poslaťod Semp » Pia 12. Aug 2011 8:50:17

Napriklad moja usb 3.0 karta do expresscard slotu, na windowse som musel instalovat drivery. Na linuxe nie aj napriek tomu, ze karta nema podporu pre linux.
HTC Desire HD: Stock 2.3.5, 32GB A-data Class 4

Obrázok
Obrázok užívateľa
Semp
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Pia 12. Aug 2011 9:25:40

dalsi priklad je moj pc, kedy som v ubuntu nemusel ani len graficky ovladac instalovat, aby mi vsetko islo, do win som potreboval plne CD ovladacov na sietovu kartu, wifi, grafiku, podsvietenie, web kameru, usb 3.0, esata...
maurice

PredchádzajúciĎalší

Späť na PC softvér

TOPlist