Prehrievanie Notebooku

počítačový hardvér

Poslaťod FeL » Štv 25. Apr 2013 13:39:27

Mam notebook asus a52j: 4gb ram ddr3 , processor intel core i3 350m 2.27ghz , Gpu ati 5470 HD graphics. Zapnem hru a behom par sekund vyskoči teplota notebooku aš na 90 stupnou. Tak som šiel kupiť chladiacu pastu dal som ju tam ale stále nič to isté ... Neviete čo by stym mohlo byť ? :cry: :evil:
Obrázok užívateľa
FeL
kapitán
kapitán

mobil:
tablet:

Poslaťod duchan » Pia 26. Apr 2013 8:30:05

tak pri hre je bezne ze teplota ide hore. pozri niekde na nete aku ma prevadzkovu teplotu tvoja grafika pocas vykonu. ak to bude v tom rozmedzi tak to je cca v pohode. chladiacu pastu si daval kde?
Ericsson A2618 > Siemens C35 > Nokia 3310 > Alcatel OT 525 > SE T68i > Alcatel OT 735 > Nokia 3100 > Nokia 6230 > Nokia 6100 > Nokia 6600 > Nokia N73 > HTC Touch > Nokia E51 > HTC Hero > HTC Desire > Galaxy S2
duchan
admirál
admirál

mobil:
tablet:

Poslaťod mustafa » Pon 06. Máj 2013 23:04:27

zlá cirkulácia vzduchu, zapchaté chladiace mriežky, zlý odvod tepla, poškodený ventilátor... kopa vecí sústredených na jednom mieste, po otvorení, opatrnom rozobratí a dôkladnom vyčistení, následnom nasadení na svoje miesto a plnej funkčnosti ventilátora to musí makať na 120%... :D

ak sa po spustení hry počuteľne zvýšia otáčky ventilátora a z výfuku notebooku to fúka teplo von, možno je problém možno aj v nevhodnom umiestnení na kolenách, na posteli alebo inom priľnavom povrchu, ktorý zapcháva nasávanie... dokonca sa dajú dokúpiť aj chladiace podložky pod notebook... vraj to pomáha, ale nie tie za 5€ u Číňana...
Samsung GT-I9000 Slim Bean 2.7.0 - JB 4.1.2 - i9000XXJVT
Huawei MediaPad ICS 4.0.3 (B005 - kernel 3.0.8)
mustafa
admirál
admirál

mobil:
tablet:

Poslaťod mustifa111 » Str 01. Jan 2014 10:45:16

Nezabudajte na jednu dolezitu vec ze herny notebook to nieje . Ak chce niekto herny notebook ktory je naozaj vytvorreny a prisposobeny na hranie hier / cize automaticky treba ocakavat vacsiu hrubku tj. Viac priestoru pristroja a sanozrejme prisposobene chladenie . .. klasicke notebooky dopadaju nasledovne .... Mam stym podobnu skusenost a nemalo to nikdy pozitivny vysledok. Moja rada kupit herny notebook asus alebo alienware docasne riesenie chladiaca podlozka kvalitna ale to je naozaj minimum

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
mustifa111
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Michal1 » Uto 29. Júl 2014 11:59:41

A o jakou hru jde pokud to nechce větší HW nároky než má tvůj notebook mělo by to jet bez problému jinak přepástoval jsi i graficky čip ne jen procesor ale i graficky a zkontroluj si jestli má mezi chladičem a mřižkou jestli není usazení prach který by bránil teplu ven
Stav: Zobraziť
Jsem pohodový typ člověka co se rad seznamuje moje zalíbí jsou počítače tvorba a poslouchaní hudby tvorba internetových stránek programátor programovacích jazyku Pawno,HTML,PHP pokročily uživatel PHP Fusion PHPBB
Obrázok užívateľa
Michal1
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod stanomx » Uto 29. Júl 2014 18:58:29

Totožný notebook avšak s výkonnejším i3 370m CPU som doma mal a pokiaľ je všetko dobre zložené (kam si dával tú pastu?) tak nemôžeš mať takéto teploty. Ja som ho po roku preventívne čistil (neprehrieval sa mi nikdy) a samozrejme menil som aj pastu AC MX-2 (odporúčam dvojku resp. MX-4). Najvyššia dosiahnutá teplota pri záťažovom teste bola nie viac ako 65°C na CPU a nie viac ako 70 °C na GPU a to boli vyťažené naraz obe jednotky ciac než hodinu. Tzn nedosiahnuteľné hodnoty pri hraní, akurát sa natom nikto nikdy nehral. Ak máš 90° niečo je zle určite.
_______
inak: nebudem vysvetľovať čo a prečo, ale ak ti náhodou tento ntb mrzne tak kvôli radiču v chipsete Intel 82801EB (ICH 5/5R)... pomôže prepnutie HDD do módu SATA 1 nastavením Jumpera na HDD do danej pozície a kŕatke freez-y vyriešiš ak v power managmente nastavíš (ATi power setting) grafickú kartu na šetrenie batérie... reps. nie na výkon.
1. I'm too old for this shit.
2. I'm too tired for this shit.
3. I'm too sober for this shit.
4. I don't have enough time for this shit.
Obrázok užívateľa
stanomx
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Späť na PC hardvér

TOPlist