Domaci Clou

počítačový hardvér

Poslaťod Kenny » Str 10. Feb 2016 13:11:54

Vedel by mi niekto pomoct ohladom nakupu zariadenia ? Predavajú sa od Synology, Western Digital aj inych zariadenia na domaci Cloud s pristupom cez siet ako doamcu, tak mobilnu 3G. Vsetko je super az na to, ze plnu podporu maju len pre iOS a na androidy je len zalohovanie fotiek. Ja hladam nieco kde by som vedel aj zalohovat aj synchronizovat zariadenia s Androidom. Zatial mi nikto nevedel presne poradit, chcilu som mal western my cloud, co fungovalo prefektne ale naozaj len na fotky. J apotrebujem maili, sms a cisla z android telefonov a tabletu. Samozrejme ze Synology aj Western digital maju podporu len po anglicky a na maili neodpovedaju. Je niekto kto ma nieco vyskusane a funguje mu to podla toho co som popisal . Velmi by mi pomohla rada.
Kenny
zelenáč
zelenáč

mobil: LG G3 s
tablet: Asus MemoPad 7 HD

Poslaťod brm » Str 10. Feb 2016 15:31:14

Neviem o žiadnom takom jednoduchom all-in-one riešení pre Android. Avšak celý mobil sa dá samozrejme zálohovať na cloud, problém je možno so synchronizáciou. Na niektoré veci dokonca ani netreba použiť cloud.

Najjednoduchšie sa dajú synchronizovať kontakty.. všetky kontakty si daj na Google a s tým kontom sa prihlás do všetkých zariadení. Ja tak mám synchronizovaný android mobil, android tablet a aj iphone, vo všetkých zariadeniach mám stále aktuálne kontakty.

Záloha SMS nie je problém napr. cez SMS Backup & Restore.. potom cez appku FolderSync si vieš zálohu poslať aj na svoj súkromný cloud, problém je túto zálohu obnoviť v inom zariadení. Musíš ju stiahnuť a naimportovať do SMS aplikácie.

Fotky, dokumenty, filmy a podobné užívateľské súbory si vieš zálohovať a zároveň synchronizovať cez FolderSync, toto je asi najmenší problém.

Napíš konkrétne veci, ktoré chceš zálohovať a ktoré chceš s akým zariadením synchronizovať určite sa nájde nejaký spôsob. Ak chceš jednoduché riešenie, treba asi ísť do iPhonu.... ale tam si aj priplatíš. Čo sa týka samotnej zálohy, nie je žiadny problém, ja môžem dnes svoj mobil vyhodiť do najbližšieho kanála, prídem maximálne o deň staré smsky, zajtra si kúpim nový mobil, stiahnem si zálohu a fungujem ďalej.. dokonca aj väčšina nastavení programov bude tá istá. Všetko sa mi totiž denne zálohuje. Problém je so synchronizáciou, niektoré aplikácie majú vlastné riešenia synchronizácie, tam sa však väčšinou používajú cloudy Dropbox alebo Google Disk.
Samsung Galaxy S8+ 64GB | OnePlus3 64GB | LG G2 D802 32GB | Huawei Mediapad M2 10.0 WiFi 16GB

Zálohuj! Zálohuj! Zálohuj!
Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+ 64GB
tablet: Huawei Mediapad M2 10.0

Poslaťod Kenny » Str 10. Feb 2016 17:12:19

Dakujem za odpoved a za radu, ja som praveze chcel to, aby som sa vyhol vyrtualnym cloudom na milion miestach. Jeden doma pri pocitaci co je v kuse online tak, ako to ponuka synology a western digital. Tam som chcel nahodit vsetky zariadenia co mam. Ja sa praveze aktivne snazim vyhybat iphonom. Jeden som mal cca 10 minut. Je to fajn, ale nie. A rave western digital aj synology maju aj pre androidy multimedialne super podporu ale to je vsetko. tazka orientacia na iOS. Ja som chcel ze zariadenie s takou podporou, dal by som si aplikacku do zariadeni a nastavil by som aby sa vzdy raz za den sa vsetko zalohovalo - sms/mms/ telefonne cisla aj s poznamkami v nich 3 zariadenia a dva notebooky multimedialne subory, dokumenty a maili - NB + PC. Ja mam na kazdom zariadeni zakaz so synchronizaciou s google uloziskami.
Kenny
zelenáč
zelenáč

mobil: LG G3 s
tablet: Asus MemoPad 7 HD

Poslaťod brm » Štv 11. Feb 2016 6:47:56

Android zariadenie bez Google je akoby používať iPhone bez iCloudu, či auto bez sedadiel.. :)

Neviem o žiadnej takej aplikácii, možno niekto príde s nápadom. Za mňa platí to ako som písal vyššie:
Záloha kontaktov: https://contacts.google.com/
Záloha SMS: SMS Backup & Restore
Záloha priečinkov z mobilu: FolderSync
Prípadne, ak máš všetky zariadenia rootnuté, môžeš spraviť zálohu takmer všetkého (vrátane sms, kontaktov, záložiek, wifi sietí, nastavení všetkých aplikácií) cez Titanium Backup a cez FolderSync si ju poslať na svoj vlastný cloud.

V PC a NTB buď nejakú appku od výrobcu cloud zariadenia alebo veľmi dobre poslúži aj FreeFileSync, používam doma aj v práci už asi dva roky.
Samsung Galaxy S8+ 64GB | OnePlus3 64GB | LG G2 D802 32GB | Huawei Mediapad M2 10.0 WiFi 16GB

Zálohuj! Zálohuj! Zálohuj!
Obrázok užívateľa
brm
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy S8+ 64GB
tablet: Huawei Mediapad M2 10.0

Späť na PC hardvér

TOPlist