Zte skate zatmavenie obrazu pri hovore

Poslaťod Dusan69 » Pon 12. Dec 2011 20:16:44

Zdarec all !! Mam problem a vobec neviem ako ho mám riešit, jedna sa o to že ked niektomu volam alebo niekto vola mne a telefon si dam k uchu zhasne obrazovka no potom sa už neda rozsvietit.... :( čiže pokial druha strana nepoloži hovor ak nevyberem bateriu von tak by mi stale bezal hovor.... prosim čo mám robit ? viem že pri tomto telefone Orange Monte Carlo " orig. ZTE Skate" sa tato chyba prejavuje no nenašiel som riešenie...ono niekedy mt svieti celi hovor a pritom by mal zhasnut.... pozeral som aj nastavenia no nič....

Teraz ked sa mi podarilo aby telefon šiel rychlejšie teda dam som launcher pro a menu a všetko beží pekne rychlo mu začina hrabkat....

prosim pomožte

Vopred dakujem

p.s: stači aj aplikacia ktora nedovoli aby ked aj vytočim čislo nezhasne display.... DAKUJEM !!!
Dusan69
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Triglavus » Pon 12. Dec 2011 20:58:34

Zhasnutie displeju má na starosti proximiti senzor čo sleduje svetlosť/vzdialenosť prostredia. Mal som túto chybu na Desire HD keď bol nový, vyriešil to Factory reset alebo po slovensky, obnovenie továrenských nadstavení. Ak by toto nepomoho, skús ešte raz, na 3. pokus by som to už ale zaniesol do servisu, je možne že ide o hardware chybu.
HTC Desire HD - od release do 2012
Nexus 4 - od release do teraz
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod Dusan69 » Pon 12. Dec 2011 21:03:48

neexistuje ešte ine riešenie ??? :( aplikacia ktora zabrani zatmaveniu ??? pozeral som nastavenia displeja no nič som nenašiel....
Dusan69
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Triglavus » Pon 12. Dec 2011 21:11:58

https://market.android.com/details?id=c ... WVub2ZmIl0.

Skús toto, neviem ti ale povedať na isto, či to pôjde úplne vypnúť, keďže to bola fukncia robená na šetrenie baterky v základoch OS.
HTC Desire HD - od release do 2012
Nexus 4 - od release do teraz
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod Dusan69 » Pon 12. Dec 2011 21:31:53

dakujem Ti za ochotu a pomoc, skusil som to no jedine čo som tam našiel bolo aby sa obrazovka ihned zatmavila ako dam točit čislo a potom sa už nedalo urobit nič.... priznam sa že moja eng nie je na kvalitnej urovni :( no nenašiel som tam tu možnost. Ešte raz dikes moc za ochotu pomoct mi cenim si to

možno sa ešte najde niekto kto mal podobny problem a poriešil ho :D
Dusan69
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Ceco » Pon 12. Dec 2011 22:18:56

Pisem z Brazilie, tak strucne. Tento postup funguje za predpokladu, ze mas originalnu rom.
Vytukaj na klavesnici: *983*0#
Fon by sa mal dostat do nejakeho engineering modu, kde sa da urobit kalibracia senzora.
Ak toto nepomoze, tak potom uz neviem co. Asi len reklamacia...

Ja to nemam ako vyskusat, lebo nemam momentalne original rom.
◊ THL W8 - 1.2GHz(x4) + PowerVR SGX 544 (MTK6589)
◊ GravityMod2 - Android 4.2.1
Obrázok užívateľa
Ceco
Moderátor
Moderátor

mobil:
tablet:

Poslaťod Dusan69 » Uto 13. Dec 2011 17:41:29

Ceco: velmi pekne ti dakujem !!!! pomohlo to !!! :) :) som neskutočne rad že to fachčí a funguje tak ako ma, po zadani kodu ktori si napísal ma hodilu ako keby to setingu telefonu kde bola ponuka aj kalibracia a ked som vošiel dnu pri jednej moznosti proxi bolo failed... dal som kalibrovat, nasledne prilozil MT k uchu, kalibracia OK napisalo, zatvoril som, skusil a už to funguje.

Ešte raz Ti velmi pekne dakujem
Dusan69
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Späť na Orange Monte Carlo / ZTE Skate

TOPlist