Nový dizajn na stránke MojAndroid.sk

čo sa deje vo svete a na slovensku ohľadom OS Android

Poslaťod MichalChabada » Sob 01. Mar 2014 13:26:20

Ahojte, práve sme spustili nový dizajn na webe MojAndroid.sk. Poslednych par tyzdnov sme makali na novom webe, ktory je od prveho marca oficialne spusteny. Prinasa moderny responzivny flat dizajn a zopar vylepseni.

Web je samozrejme este v stadiu doladovania a testovanie, preto ak mate akykolvek problem alebo namet, napiste nam ho. Vopred dakujeme citatelom za trpezlivost pri doladovani detailov! :-)
Aktuálne používam HTC One M8, Moto 360 a tablet Nexus 9. Pravidelne čítam MojAndroid.sk :-)
Obrázok užívateľa
MichalChabada
Administrátor
Administrátor

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Sob 01. Mar 2014 13:52:52

Ahoj , dala by spraviť aj jednoduhšia nenáročnejšia verzia pre mobilné zariadenia. Môj svetový iPad nestíha a to som ho už resetol aj na výrobné nastavenie.

Ďakujem
Naposledy upravil Stano36 dňa Sob 01. Mar 2014 15:05:50, celkovo upravené 1
Dôvod: Pridané video
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC 10
tablet: Lenovo YT3-PRO

Poslaťod samuelll » Sob 01. Mar 2014 14:03:01

v prvom rade by ste mohli vratit staru diskusiu na ktoru sa nemuselo klikat klikat aby sa otvorila... som lenivy a naco robit zbytocne kliknutia ked netreba? a tiez by som uvital hned na uvodnej obrazovke zobrazenie kolko je komentarov k danemu clanku (v starom dizajne to bolo).
preco zobrazuje stranka 2 clanky vedla seba a potom je este kus volneho miesta? nebolo by lepsie ak by boli uz 3 clanky vedla seba? pri nacitavani stranky sa to najprv aj tak zobrazi ale ked sa mi stranka nacita uplne tak to preskoci a su len 2 clanky vedla seba.
na pc mi to az tak nevadi (dokazem si zvyknut) ale na mobile je to hrozne... zobrazia sa mi najnovsie clanky a tam su najprv 3 clanky oznacene hviezdickou ktore su uz dost stare. dost ma to najprv pomylilo a zbytocne musim posuvat dolu aby som zistil ktore clanky su vobec najnovsie. medzi najnovsimi by mali byt iba najnovsie a nie dvojtyzdnove.

inak sa mi novy dizajn celkom paci. nie som zastanca takehoto dizajnu na styl microsoftu krizeneho s novymi samsung tabletmi ale clovek si casom zvykne. rozhodne je to lepsie nez ma svetandroida, a*********l a mnohe ine stranky na ktorych clovek ani nevie ktore clanky su nove a v pripade androidportalu ani kde clanok je :lol:
samuelll
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod patooo » Sob 01. Mar 2014 14:42:26

Súhlasím so Stanom. Môj úbohý phone s 256MB RAM to nezvláda, neustále padá browser. Ak vypnem javaskript tak to ako tak ide no nemôžem si pozrieť prípadne video. Tá mobilná stránka je taká zložitá a preplnená reklamami že je asi rovnako náročná ako desktop verzia. No čo už budem ju navštevovať menej. A ešte jedna chybička, v nadpisoch článkov v mobilnej verzii sú namiesto písmen s mäkčeňami prázdne miesta
patooo
kapitán
kapitán

mobil: Huawei P9 Lite 3GB
tablet:

Poslaťod MichalChabada » Sob 01. Mar 2014 15:43:05

@Stano36 - ano, o tejto chybe ci spomalenom nacitavani a posuvani uz viem. Myslel som si najprv, ze to je len problem u mna, ale podobny problem hlasi viac ludi. Zda sa, ze to budeme musiet vyriesit vo vseobecnosti pre vsetky iPady.

@patoo - stranku este optimalizujeme, nastavujeme aj cashovanie, ktore by malo pomoct pre rychlejsie nacitavanie. V nadpisoch sa mi zatial vzdy zobrazila aj interpukcia, aky OS a prehliadac pouzivas?

@samuell - diskusiu sme sa rozhodli presunut osobitne, lebo zbytocne natahovala clanky a spomalovala web. Skusame toto riesenie, nie je to vobec neobvykle, vsak aj SME, mobilmania, ci ine weby to presne takto maju. Tie pocty komentarov este dorobime, urcite to tam chceme mat aj my :-)
Na stranke mame nastavene zobrazenie troch clankov, ak ti zobrazuje len dva, kdesi je problem. Posli mi verziu OS a prehliadaca, aby sme to vedeli opravit. Niekedy sa snazime tie najzaujimavejsie clanky pripnut na homepage, aby si to ludia mohli precitat aj neskor a nestratili sa medzi mnozstvom clankov.
Aktuálne používam HTC One M8, Moto 360 a tablet Nexus 9. Pravidelne čítam MojAndroid.sk :-)
Obrázok užívateľa
MichalChabada
Administrátor
Administrátor

mobil:
tablet:

Poslaťod samuelll » Sob 01. Mar 2014 16:35:44

uz som zistil co sposobuje zobrazovanie iba 2 clankov. mam 17,3 palcovy notebook a aby som nemusel zmurit na malinke pismenka a vyuzil velkost monitora tak som si v chrome nastavil aby sa stranky zobrazovali zvacsene na 125%. skusil som dat na 100, 110, 150 % a zobrazovali sa 3 clanky. dva sa zobrazuju iba pri 125 %.
tie zaujimave clanky co boli oznacene hviezdickou chapem. na PC to az take hrozne nebolo ale na telefone to nebolo velmi prakticke a dost to zavadzalo kedze sa stranka zobrazovala v style ze najnovsie clanky a tam sa objavili tri stare a az potom nasledovali tie nove.
co sa komentarov tyka tak viem ze to nie je ziadna novinka a ze to ma vela webov. mne osobne sa pacil sposob akym to bolo predtym. ak to ale vyrazne zrychli web tak to prezijem ;)
samuelll
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod MichalChabada » Sob 01. Mar 2014 17:29:26

@samuell - diky za rychle otestovanie a vysvetlenie. Mame na webe nastaveny responzivny web, co znamena, ze sa prisposobuje zobrazenie stranky priamo velkosti displeja. Este to doladujeme, aby to nerobilo ziadne problemy a vsetkym sa to zobrazovalo v poriadku. Testovali sme to v redakcii, samozrejme je to vzdy ine, ked to spustime online a inak sa to zobrazi tisickam inych citatelov. Pracujeme na vylepsovani webu, verim ze vela ludi oceni tento novy styl, je to tiez otazka zvyku, navyse mame pripravene este dalsie vylepsenia. Vsetko pekne postupne :-)
Obrázok užívateľa
MichalChabada
Administrátor
Administrátor

mobil:
tablet:

Poslaťod Maklan » Sob 01. Mar 2014 18:14:00

Ten problem s posúvaním je aj na iPade mini , len pre info :)
Obrázok užívateľa
Maklan
mimozemšťan
mimozemšťan

mobil:
tablet:

Poslaťod patooo » Sob 01. Mar 2014 19:54:45

Používam Android 2.3.6 prehliadač Dolphin browser mini
patooo
kapitán
kapitán

mobil: Huawei P9 Lite 3GB
tablet:

Poslaťod Pascalwb » Ned 02. Mar 2014 0:22:56

- Clanky by som dal pod seba, a nie 3 vedla seba, dost neprehladne
- ku komentarom sa ide dost nemotorne, treba sa vela preklikavat, stranka sa znova nacitava. je to take oddelene od clanku, nemozem skrolovat od komentov naspet na clanok
Pascalwb
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Ďalší

Späť na Novinky a správy

TOPlist