offi update s udržaním root práv

Poslaťod DuSHman » Ned 11. Aug 2013 17:11:21

Zdar.. Po pár mesiacoch žitia s CM10 ma omrzelo mať tento neoficiálny systém kvôli padaniu a rôznym problémom po nahodení nového upadte-u, tak by som chcel znova nahodiť oficiálny ale pokiaľ možno ten najnovší (JellyBean mi vyhovuje).. len by som potreboval radu ako to spraviť pretože by som rád mal aj naďalej root práva ... premýšľal som nad nahodením starej zálohy s offi systémom a potom následne ho aktualizovať ale tam si nejsom istý či mi práva ostanú ... ďalšia možnosť by bola nahodiť officiálnu ROM (pokiaľ to dobre chápem ... pri rootovaní som prečítal že takto jednoducho sa dá všetko vrátiť späť), ale problém je že by som asi prišiel o root :/ .. vďaka za skorú odpoveď
DuSHman
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Ned 11. Aug 2013 17:43:27

Ahoj, ešte skús napísať mobil o aký sa jedná aby sme ti vedeli poradiť.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

mobil: HTC U12+
tablet: Lenovo YT3-PRO

Poslaťod DuSHman » Ned 11. Aug 2013 17:47:08

jo sorry to som zabudol ... HTC Sensation ... inak našiel som takú zaujímavú appku .. volá sa to OTA Rootkeeper malo by to zachovať root viete o tom niečo?
DuSHman
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Ned 11. Aug 2013 18:53:42

Nainštaluj si Sense ROM a bude to zase zmena.
Máš S-ON alebo S-OFF ?
Mobil si rootol ty ?
Čo rak skúsiť toto :
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2349756
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

Poslaťod DuSHman » Ned 11. Aug 2013 19:15:53

--No ja som chcel ten offi preto lebo som sa nechcel hrať s barsjakými ROMkami ... CM10 čo mám by mala byť fungujúca poriadna verzia ale stále mám problémy s appkami s padaním systému a podobne .. prestal som tým neoficiálnym systémov veriť .. neviem ako to je u vás či vám všetko šlape pekne ako má ale u mňa to tak nie je ...
--podľa bootloadera mám S-ON .. root som robil sám podľa tohto http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1632553 ...
--tamto vyzerá byť nejaký starší systém podľa obrázkov nie? ...
--ja som rozmýšlal aj nad týmto http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2115520 ale práve to že to je ďalšia neoficiálna vec ma odradzuje .. a ešte tam riešia dačo s firmware-om a to sa mi nechce riešiť :D
DuSHman
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Ned 11. Aug 2013 19:31:25

Myslel som si že ťa už nebavia holé CM romky a pero chceš návrat do Sense romiek.
Všetky custom ROM sú neoficiálne.
Keď chceš oficiálnu tak zamknúť bootloader a spustiť RUU ktorá ti nahrá oficiálny softvér.
Potom opäť odomkneš bootloader a spravíš root. Získaš tým oficiálnu rootnutú ROM.

Ty budeš mať v oficiálnej ROM Android 4.0.4 a link čo omyl poslal má Ansroid 4.1.1
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

Poslaťod DuSHman » Ned 11. Aug 2013 19:47:18

--nie mňa práve že štve že teda neviem ako u ostatných ale CM10 je zjavne nedoladená alebo ja to neviem poriadne spraviť ... lebo tam mám kopu nedostatkov a systém nejde pekne ako by podľa mňa mal ... a keďže CM je dosť rozšírený a myslím si že kvalitný tak asi aj ostatné custom ROM nebudú frčať poriadne ... pokiaľ máš iný názor ja sa nechám kľudne informovať ... mne sa páči že si môžem nahodiť nejakú custom ROM a hrať sa s niečím iným ako je tam od výrobcu ... ale tiež by som rád ten mobil normálne bezproblémovo používal a to tak nejako teraz nejde
--a offi JellyBean na Sensation ešte není či čo? :D aktuálizáciou by som to dal na želé nie? a druhá vec keby tam mám už aj aktualizáciu alebo spravím neskorej aktualizáciu tak o root práva dojdem nie? ten bootloader sa nedá unlocknúť pri novom systéme nie?
DuSHman
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Ned 11. Aug 2013 19:56:02

Keď si robil odomykanie bootloadera tak si si dostal unlock_code.bin ak ho ešte máš tak ním môžeš zamknúť a odomknúť koľko krǎt chceš.
Oficiálne asi JB nemáš.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

Poslaťod DuSHman » Ned 11. Aug 2013 20:01:19

Ahá o tom nič neviem ... ako to funguje?
Mám pocit že po aktualizácii už je .. ale istý si nie som tak hádať sa nebudem ...
K tým custom romkám mi nepovieš nič? :D Mne by nevadilo mať custom ROM ale chcem aby to išlo poriadne ... odporúčaš nejakú ROMku?
DuSHman
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Stano36 » Ned 11. Aug 2013 20:11:12

Mám podobne vybavený mobil ako ty no trošku novši , mne v CM ROM foťák nefotí tak pekne ako v Sense ROM.
Ďalej sa mi nepáči tá grafika ROM . To je ale vec každého užívateľa. Ja neviem čo sa páti tebe. Ja to robím tak že si vyskúšam a potom sa rozhodnem či nechať alebo vrátim naspäť zálohu. Viem každého to nebaví stále skúšať.
Pošli link na ROM čo tam máš teraz.
Obrázok užívateľa
Stano36
Administrátor
Administrátor

Ďalší

Späť na HTC Sensation , Sensation XE , Sensation XL

TOPlist