Asus transformer - otazky

Poslaťod hatamrc » Sob 18. Jún 2011 23:21:29

a
Naposledy upravil hatamrc dňa Pia 12. Sep 2014 10:31:09, celkovo upravené 1
hatamrc
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod maurice » Ned 19. Jún 2011 8:35:47

ahoj, vitam ta u nas a nemusel si sa tak rozpisat, staci uviest co najpresnejsie co potrebujes a vzdy sa niekto (konkretne ja) najde aby ti pomohol

1. co sa tyka disku, tak v tom ti uplne presne neviem poradit, android 3.0 nepodporuje nativne usb host, ale asus sa mozno potrapil a usb disk tam otvoris, ale to by ti musel napisat niekto, kto tento model ma doma, iste ale je, ze android 3.1 uz usb host podporuje, otazne je len kedy dorazi aj na asus transformer. co sa tyka kopirovania, funguje to skor tak, ze si zapojis tablet do pc podobne ako mobil a hodis si tam veci(tablet sa ti pri tom nabija). dalsia moznost je cez pamatovu kartu, ktoru mozes vybrat a strcit do ineho pc, ale ked mas doma wifi, tak sikovne programy ako napr ex file explorer dokaze prehliadat subory na inych pc cez LAN, staci zadat ip.
co sa tyka prehravania roznych dokumentov, android ma siroku skalu kodekov a s 1GHz procesorom by si mal prehrat aj videa v HD rozliseni, v tomto smere myslim nemusis mat obavy

2. podporuje office suboro tu myslim je, vecsina vyrobcov androdi zariadeni do nich montuje office a aj nejaky pdf reader, ak pdf nemas, tak v markete je normalny adobe reader. mozu sa ale vyskytnut nejake mensie komplikacie, napr ze ti v exceli nepojdu makra tak ako maju a tak podobne.

3. s perami je to zatial otazne, okrem toho od htc (u ktoru som pocul, e cena ma byt 80 eur) som este pocul o pere od spolocnosti Wacom (tam tipujem podobnu alebo vyssiu cenu) a toto je zatial oblast, ktora nieje moc riesena. ked moc chces, tak urcite moznost najdes, ale ze by to bolo nejake extra premakane, tak to asi nie. co sa ty softu, urcite nieco najdes, nieco kde sa da pisat aj kreslit. programov na kreslenie je kopa

4. pamat je riesena tak, ze v internej pamati mas system a doinstalovane apikacie a vsetko ostatne mas na pamatovej karte. ta je myslim micro sdhc a zatial som videl max 32GB, takze fakt nema vyznam kupovat si tablet s velkou internou pamatou (pokial to nieje 250GB alebo tak)
ako som uz spominal, externe pamatove zariadenia niesu moc preferovane, ale ked tam nejake zapojis, tak urcite mozes prehravat co chces aj z neho

5. flash je sucastou androidu od verzie 2.2, teda od minuleho leta

6. kedze 3.0 nema nativny usb host, podpora tychto zariadeni bude chaba az do updatu na 3.1, vsetko co transformer dokaze pouzit (ak nieco dokaze pouzit) je cisto praca asusu

7. musel by si napisat, co si predstavujes pod podporou kvalitnych aplikacii :D je to tazko, na taku otazku odpovedat, vsetko je totiz priposobene na male aj velke displeje a hlavne dotykove. ked cakas ze tam spustis photoshop alebo corel draw, tak to rychlo zabudni, to este potrva nejaky ten rok, ale napr androidacka verzie photoshopu uz je, a na toze to bolo robene pred rokom pre mobily to vyzera velmi dobre

9. slovensku diakritiku ma aj moj andorid z nemecka ktory ma americky software 8-)

10. co sa tyka androidu 3.1, mala by pribudnut moznost zmenit velkost widgetov, podpora externych klavesnic a mysi, podpora joystikov a podobnych veci, nejake vylepsenia ohladom wifi, nejake vylepsenia aplikacii, napr prehliadaca atd. co sa tyka win 8 to je uplny blud, ten skor ako za 2 roky urcite nepride a windows ho najskor bude predavat vo vlastnych tabletoch

11. na skype videohovor zatial nejde, ale myslim uz tento rok by sa to malo zmenit. nejaku inu aplikaciu na videohovor urcite najdes. icq aplikacia je, facebook je na tom urcite lepsie ako na windowse. slovniky su co som videl len platene, alebo online (translate.google.com) alebo slovnik.sk a emulatorov je plna *** ale akurat vcera som cital, ze google ich vsetky vyhodil z marketu, ale na internete je toho viac ako *** : )

12. tie stylusy som nestudoval, to si treba pozriet, pohladat a tak

13. na lokalizaciu si sa uz pytal a lokalizacia je len jazyk OS, na pisanie slovenskych znakov uz davno nepotrebujes nic. najlacnejsi android telefon podporuje diakritiku polovice svetovych zaykov : )

14. pisanie na kapacitny displej nikdy nebude moc pohodlne si myslim, jedine ze by si nasiel soft, ktory si spravi displej reagujuci len na 1 bod

najviac ma pobavila tvoja veda, ze "windowsom ktory je vsestranny a ma luxusnu softwarovu podporu" to snat nemyslis vazne :D ved windows ti neotvori ani pdf :D ani neprehra flasove video :D
ak ti mam poradit nieco do skoly, za podstatne nizsiu cenu si mozes kupit nejaky maly netbook, napr 10-12 palcovy bez OS a mozes si tam hodit ubuntu, mam s nim velmi dobre skusenosti, prave ti z neho pisem
maurice

Poslaťod hatamrc » Ned 19. Jún 2011 10:14:46

a
Naposledy upravil hatamrc dňa Pia 12. Sep 2014 10:30:44, celkovo upravené 1
hatamrc
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod hatamrc » Uto 21. Jún 2011 22:49:27

a
Naposledy upravil hatamrc dňa Pia 12. Sep 2014 10:30:25, celkovo upravené 1
hatamrc
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod mariiano » Pia 24. Jún 2011 17:42:44

caute. ja by som mal taku malu otazocku ma to aj GPS?alebo to zvlast iba v klavese.dakujem
mariiano
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod majko11293 » Pia 24. Jún 2011 17:44:32

ano, ma to GPS
MacBook Air '13 13" /Haswell i5-8GB RAM-128GB SSD/
Samsung Galaxy Note II White 16GB
Wesamothan Lite, Android 4.4.2
16GB mSDHC class10
AKG K376
Obrázok užívateľa
majko11293
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy Note II White
tablet:

Poslaťod mariiano » Pia 24. Jún 2011 17:47:43

sorry ale tablete alebo v klavese? :?:
mariiano
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Poslaťod Triglavus » Pia 24. Jún 2011 21:13:24

Pokiaľ viem, tak všetky (alebo aspoň väčšina) Androidov má GPS v sebe alebo aspoň google maps. K tvojej otázke, klávesnica je samostatný doplnok čo bez pripojeného dispeja nič nevie a iba pridáva externú klávesnicu v notebook štýle, GPS by si tam iba ťažko hľadal keďže by to bolo nepraktické.
HTC Desire HD - od release do 2012
Nexus 4 - od release do teraz
Obrázok užívateľa
Triglavus
starý morský vlk
starý morský vlk

mobil:
tablet:

Poslaťod majko11293 » Pia 24. Jún 2011 21:19:34

pockaj, pockaj. On snad myslel GPS Modul, nie GPS Software. Napisal si to ale dobre, len neviem naco si tam dal aj Google Maps...GPS ma uz snad kazdy android, tablety niesu vynimkou...
MacBook Air '13 13" /Haswell i5-8GB RAM-128GB SSD/
Samsung Galaxy Note II White 16GB
Wesamothan Lite, Android 4.4.2
16GB mSDHC class10
AKG K376
Obrázok užívateľa
majko11293
Moderátor
Moderátor

mobil: Samsung Galaxy Note II White
tablet:

Poslaťod mariiano » Pia 24. Jún 2011 22:01:18

tak ze...tak ta klavesnica je iba doplnok a nemusim si kupit tablet za cca 550e ale mozem aj za cca 300e bez klavesnice :)))
mariiano
zelenáč
zelenáč

mobil:
tablet:

Ďalší

Späť na Asus

TOPlist